15 Eylül 2018 Cumartesi 11:02

GÜNDEM

Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Lansmanı Pata Yönetim Kurulu Toplantısında Yapıldı!

Sürdürülebilir kalkınma ve turizme katkı sağlamayı amaçlayan Twin Cities World Tourism Association’ın (Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği) lansmanı, dünyanın en büyük turizm örgütlerinden Pacific Asia Travel Association (PATA)’ın Malezya’da düzenlenen zirvesinde yapıldı!

Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Lansmanı Pata Yönetim Kurulu Toplantısında Yapıldı!
Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Lansmanı Pata Yönetim Kurulu Toplantısında Yapıldı!
Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Lansmanı Pata Yönetim Kurulu Toplantısında Yapıldı!
Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Lansmanı Pata Yönetim Kurulu Toplantısında Yapıldı!
Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Lansmanı Pata Yönetim Kurulu Toplantısında Yapıldı!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

1951 senesinde Asya-Pasifik bölgesinde sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamak ve bölge turizmini geliştirmek amacıyla kurulmuş bir sivil toplum örgütü olan Pacific Asia Travel Association (PATA)’ın 12’nci Yönetim Kurulu Toplantısı bu yıl 12-16 Eylül tarihleri arasında Malezya’nın Langkawi şehrinde gerçekleştiriliyor.

Dünyanın en köklü turizm topluluklarından biri olan PATA’ nın 65 ülkeden 4.000’in üzerinde turizm profesyoneli ve yöneticisinin katıldığı bu yılki toplantısında, sürdürülebilir kalkınma ve turizme katkı sağlamayı amaçlayan Twin Cities World Tourism Association’ın da (Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği) lansmanı yapıldı. Corendon Airlines’ın da Kurucu Sponsoru olduğu Twin Cities oluşumunun lansmanının yapıldığı stantta, Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Başkanı Thomas-Peter Binder‘in eşi Ursula Binder, Corendon Airlines’ın kabin ekibi üniforması ile stantta tanıtım yapması uluslararası basının ilgi odağı oldu.

Dünyadaki 7 bin şehri kapsayan ve “kardeş şehirler” arasında güçlü turizm bağlarını destekleme amacıyla hayata geçirilen Twin Cities oluşumun kurucularından Hüseyin Baraner, “Twin Cities oluşumu olarak kardeş şehirler arasında turizmin ve ticaretin gelişmesine katkıda bulunan bir çok proje üretiyoruz. Bu projeler ile şehirler ve kültürler arasında güçlü, kalıcı ve sürdürülebilir bağlar kurulacağına inanıyoruz. Şüphesiz ki turizm bu bağları kurmakta en önemli araç.Bu süreçte turizmin en önemli unsurlarından biri olan yerel seyahat acentelerini güçlendiren programlara özellikle önem vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Twin Cities World Tourism Association (TCWTA) Hakkında:

Kuruluş lansmanı 14 Eylül’de Malezya’nın Langkawi şehrinde düzenlenen PATA Zirvesi’nde yapılan TCWTA’nın Başkanlığına İsviçre Belediyeler Birliği Başkanı Thomas-Peter Binder seçilirken tanınmış Türk turizmcisi Hüseyin Baraner Genel Sekreter olarak göreve getirildi. Kurluşuna Mersin ve Gossau-Zürich şehirlerinin öncülük ettiği 7 bin şehrin turizm hareketliliğini canlandıracak olan TCWTA’nın “Uluslararası Büyük Turizmciler ve Yerel Yöneticiler Zirvesi” 18. Ocak tarihinde İsviçre’nin Zürih şehrindeki meşhur Volkshaus’ta gerçekleştirecektir.

Fotoğraf 1: Soldan sağa; 1. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 3. İsviçre Belediyeler Birliği Başkanı Thomas-Peter Binder, 4. Çin Turizm Örgütü Sorumlusu Prof. Cotri Artl, 5. Alman Seyahat Birliği Dış İlişkiler Komisyon Üyesi Hikmeti Atilla, 8. Hüseyin Baraner.

Fotoğraf 2: Soldan sağa; 1. Çin Turizm Örgütü Sorumlusu Prof. Cotri Artl, 2. İsviçre Belediyeler Birliği Başkanı Thomas-Peter Binder, 3. Hüseyin Baraner, 4. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz.

Fotoğraf 3: Soldan sağa; İsviçre Belediyeler Birliği Başkanı Thomas-Peter Binder, PATA CEO’su Dr. Mario Hardy, Ursula Binder, Hüseyin Baraner.

İlginizi Çekebilir

Koç Üniversitesi Yayınları’Nın İlk Kitabevi Beyoğlu’Nda Açıldı

KOÇ ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI’NIN İLK KİTABEVİ BEYOĞLU’NDA AÇILDI


Yeni Corolla Hibrit Türkiye’De Üretilecek

Dünyanın en çok tercih edilen otomobili Toyota Corolla’nın 12’nci nesli Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından Sakarya’da üretilecek. 2019 yılının Ocak ayında hibrit versiyona sahip Yeni Corolla’yı hatlarından indirecek olan Toyota Otomotiv Sanayi, böylece C-HR modeliyle birlikte Türkiye’nin hibrit üssü konumuna gelecek.


Medikal Teknoloji Sektörü 2017 Toplam Geliri 379 Milyar Dolar

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY’nin “Medikal Teknoloji Sektörünün Nabzı” adlı raporuna göre; medikal teknoloji (medtech) sektörünün toplam geliri 2017’de %4 yükseliş ile 379 milyar dolar oldu. AR-GE yatırımlarındaki durağanlığa dikkat çekilen raporda, medtech’lerin dijital yatırımlarını artırmaları gerektiği belirtiliyor


Dünyanın En Büyük Elmaslarından Kevkeb İ Dürri Mücevhere Dönüşüyor

Medeniyetin kültürel ve sanatsal zenginliklerinden ilham alarak mücevherlerini tasarlayan Kiswah Jewellery, dünyadaki en büyük elmaslardan oluşuyla dikkat çeken Kevkeb-i Dürri Elması’ndan (İncilerin Yıldızı) yola çıkarak hazırladığı mücevher ile dikkatleri çekiyor.


2018 2019 Dob Gm Aralık Programı

İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ


Etiketler: Birliği, Başkanı, Binder, turizm, Twin

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.