23 Şubat 2019 Cumartesi 09:33

GÜNDEM

Dünya Şampiyonu E Sporun İnceliklerini Anlattı

BİLGİ, E-Spor ve Teknoloji Paneli’ne ev sahipliği yaptı

Dünya Şampiyonu E Sporun İnceliklerini Anlattı
Dünya Şampiyonu E Sporun İnceliklerini Anlattı
Dünya Şampiyonu E Sporun İnceliklerini Anlattı
Dünya Şampiyonu E Sporun İnceliklerini Anlattı
Dünya Şampiyonu E Sporun İnceliklerini Anlattı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul Bilgi Üniversitesi’ndeki “E-Spor ve Teknoloji Paneli”nde konuşan dünya şampiyonu Kaan Çekli, başarılı bir e-sporcu olmanın inceliklerini anlattı. Çekli, hazırlık sürecinde günde 10 saatini oyuna ayırdığını belirterek, “Zihinsel olarak çok yorucu bir süreç olsa da emeğinizin karşılığı almak motive edici. Bu alanda fark edilmek isteyenlere, sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Gençken hız, ileri yaşlarda strateji ön plana çıkıyor

Dünya şampiyonluğuna giden yolda karşılaştığı zorlukları ve izlediği yolu oyunseverlerle paylaşan Çekli, “Hazırlık sürecinde günde bazen 8 bazen de 10 saatimi Hearthstone oyununa ayırdım. Özellikle strateji araştırma ve kurma aşamasında birçok kaynak taradım. Zihinsel olarak çok yorucu bir süreç olsa da emeğinizin karşılığı almak motive edici” dedi. E-spor alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere tavsiyelerde bulunan Çekli, “Bu alanda fark edilmek istiyorsanız sosyal medyayı mutlaka kullanın. Hızın öne çıktığı oyunlarda yaş ortalaması oldukça düşükken, stratejinin ön plana çıktığı oyunlarda ilerleyen yaşlara kadar sporculuğa devam edilebiliyor. 30 yaş sonrasında da sunuculuk, koçluk, danışmanlık, yayıncılık ve içerik üreticiliği gibi alanlarda sürdürebiliyorsunuz. Tutkunuzu matematiksel zekanızla birleştirerek para kazanabilmek ve bu sayede dünyayı gezebilmek mutluluk verici” şeklinde konuştu.

Mobil oyunlar kategorisindeki büyüme sürecek

Seminerde söz alan isimlerden PayBros/SiPay Kurucu Ortağı Hamza Sönmez, ödeme altyapılarını ve E-Spor ile ilişkisini değerlendirdi. Sönmez, E-Spor ile finansal teknoloji şirketlerinin kullanıcılarla nasıl bağ kurduğunu belirttiği konuşmasında, “Newzoo tarafından yayınlanan 2012 ile 2021 arasındaki büyüme oranlarına bakıldığında, mobil oyun sektöründe yüzde 26.8’lik bir artış ile PC ve konsol oyunlar karşısında ciddi bir büyüme yaşandı. Bu süreçte PC oyunları kategorisinde yüzde 3.1’lik artış yaşanırken konsol oyunları kategorisinde ise yüzde 2.3’lük bir büyüme oldu” ifadelerini kullandı.

E-Spor İçerik ve Etkinlik Pazarlaması başlıklı sunumunda Dijital Sporlar Kurucu Ortağı ve Proje Yöneticisi İlker Karaş ise katılımcılarla E-spor ekosistemi içinde nasıl yükselebileceklerini, yeni başlayan içerik üreticileri için markalara ve sponsorlara yönelik nasıl sunum ve proje hazırlanması gerektiğini, markanın dikkat edeceği konular ve içerik ile etkinliğin bağına dair önerilerini paylaştı. NVIDIA TürkiyeRegional Marketing Manager’ı İdil Şahin Öncül ve Team NVIDIA Takım Kaptanı Mete Özbey ise yayıncıların ekosistem içinde nasıl keşfedileceği, TEAM NVIDIA’ya nasıl yeni isimlerin kazandırıldığı ve yayıncıları nasıl bir çatıya dahil ettikleri gibi konularda görüşlerini aktardı. MSI Digital Pazarlama Uzmanı Tufan Vardar ise MSI’ın donanımlarının oyuncular için yarattığı farklardan, E-sporcular açısından dikkat ettikleri konulardan ve ekipman seçiminin öneminden bahsetti.

Detaylı Bilgi:

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hakkında:

İlginizi Çekebilir

Özgür Masur For Ipekyol İle Bir Yaz Gecesi Rüyası

Feminen tasarımlarıyla ön plana çıkan başarılı moda tasarımcısı Özgür Masur ve Ipekyol işbirliği ikinci sezonunda devam ediyor. 24 parçadan oluşan Özgür Masur for Ipekyol Koleksiyonu mevsimi tüm ışıltısıyla karşılıyor.


Logo İşbaşı’Ndan İtü Çekirdek Girişimcilerine Destek

İTÜ Çekirdek girişimcileri, mikro işletmelere internet erişimi olan her yerden ön muhasebe hizmeti sunan Logo İşbaşı uygulamasından 12 ay boyunca ücretsiz yararlanabilecek.


26 Milyar Dolara Ulaşacak Pazardan Pay Almak İsteyen Üreticilere Mediatek Desteği

26 Milyar Dolara Ulaşacak Pazardan Pay Almak İsteyen Üreticilere MediaTek Desteği


Dikkat! Başkasının Havlusunu Kullanmayın

Batıgöz Sağlık Grubu


Alanının Uzman İsimleri 26 Mayıs Pazar Günü İstanbul’Da Ebeveynlerle Bir Araya Geliyor

Sağlıklı çocuk gelişiminin olmazsa olmazları için bu sohbeti kaçırmayın!


Etiketler: nasıl, E-Spor, Çekli, büyüme, içerik

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.