11 Temmuz 2018 Çarşamba 09:31

GÜNDEM

Dünyagöz Iraklı Minik Hattab Işığı Dünyagöz’De Gördü

Irak’ın Enbar Şehri’nden savaş sebebiyle ülkemize sığınan Halil İbrahim Jadaan ve ailesi, ilk bir buçuk yıl Akçakale ilçesinde bulunan mülteci kampında geçirdikten sonra Ankara’ya yerleşti. Savaş mağduru Halil ailesinin hayatı, 2017 yılında en küçük çocukları Hattab’ın arkadaşlarıyla oynarken geçirdiği kaza sonrasında daha da zor bir hal aldı.

Dünyagöz  Iraklı Minik Hattab Işığı Dünyagöz’De Gördü
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyagöz Tunus’un uzman hekimi Prof. Dr. Atilla Bayar, müdahale sonrası ışığı yeniden gören Hattab ile ilgili, “Ameliyatımız gayet başarılı geçti. Minik Hattab’ın gözünde darbe sebepli olarak oluşan travma sebebiyle yüksek göz tansiyonu vardı. Görme seviyelerini yükseltmeyi başardık. Bundan sonra da kontrollerine devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Suriye’de süregelen iç savaş sebebiyle 2015 yılında Türkiye’ye sığınan Halil ailesi, ülkemize geldiğinde zorlu günleri geride bıraktıklarını düşünüyordu. Ancak geçtiğimiz yıl, ailenin en küçük üyesi olan Hattab’ın başına gelenler, yeniden ailenin yeniden zorlu günler geçirmesine sebep oldu. Arkadaşlarıyla sokakta oynayan küçük Hattab, bir arkadaşının sapanından çıkan taş ile gözünden yaralandı ve görme yetisini kaybetme tehlikesi geçirdi. Ufak Hattab’ın geçirdiği kaza sonrasında yakınları, Dünyagöz Tunus Hastanesi’nden Prof. Dr. Atilla Bayer’e müracaat etti. Hattab, Prof. Dr. Bayer’in başarılı müdahalesi sonrasında görme seviyelerini koruyabilecek.

Ameliyat sonrası kontrollerimize devam edeceğiz

Bayer hastasıyla ilgili “Bir yıl kadar önce sol gözüne taş gelmesi ile oluşan travma sonrası görme seviyeleri azalmış. Bize müracaat ettiğinde, sol gözde travmaya bağlı glokom (göz tansiyonu) hastalığı vardı. Hastanın bu gözüne seton implantasyonu ameliyatı uyguladık. Müdahale ile göz içerisindeki basıncı düşürmeyi ve böylece azalmış olan görme seviyesini korumayı amaçladık. Ameliyat sonrası kontrollerimize devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Babası ve Amcası Bakıyor

Iraklı Halil Ailesi’nin geçimini; Küçük Hattab’ın Siteler’de mobilya üreten bir firmada çalışan babası ve amcası sağlıyor. Torunu Hatttab’ı Dünyagöz Tunus Hastanesi’ne getiren dede Halil İbrahim Jadaan, Türkiye’den başka hiçbir ülke kapısını bize açmadı. Irak’ta evimiz ve arabamız vardı. Artık hiçbir şeyimiz yok. Geri de dönemeyiz. Hadi Şabi bizim oraya yerleşmemize izin vermez. Ankara’nın Örnek Mahallesi’ne yerleştik ve burada kendimizi güvende hissediyoruz. İki oğlum çalışıyor. Zaman zaman Kızılay’dan yardım alıyoruz. Komşularımız da bizden yardımını esirgemiyor. Böyle zor koşullar altında yaşarken, bir de Hattab’ın başına gelenler bizleri çok üzdü. Burada Dünyagöz Tunus çalışanları ve özellikle Prof. Dr. Bayer’e teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz. Sayesinde çocuğumuz görme yetisini kaybetmedi” dedi.

İlginizi Çekebilir

“Çakallarla Dans 5”Den Rekor Açılış!

“ÇAKALLARLA DANS 5”DEN REKOR AÇILIŞ!


Armut’Ta Bireysel Girişiminizle 61 Bin Tl’Ye Varan Kazanç Elde Etmek Mümkün

Hizmet sektörünü online ortama taşıyan Armut.com, işlerini büyütmek, ek gelir elde etmek ya da kendi patronu olmak isteyen bireysel girişimciler için en uygun platform olmaya devam ediyor. Bireysel girişimciliğin yaygın olduğu kategoriler incelendiğinde, en çok talep edilen hizmet butik pasta olurken Armut’tan iş yaparak en fazla yıllık gelir elde edenler ise 61 bin TL ile logo tasarımcısı, 49 bin TL ile köpek eğitmeni ve 27 bin TL ile fotoğrafçı oldu. Ayrıca bireysel girişimcilerin dahil olduğu kategorilerdeki hizmet verenler arasında yapılan araştırmaya göre yaptıkları işlerden mutlu olduğunu belirtenlerin oranı yüzde 83!


Şükran Günü’Nde Lezzet, Müzik Ve Seyir Bir Arada Conrad İstanbul Bosphorus’Ta

Conrad İstanbul Bosphorus, Şükran Günü’nü sevdikleriyle birlikte geçirmek isteyenleri, günün önemine yakışır bir menüyle kutlayacak olan Tarihi Yarımada manzarasına sahip mekanı Manzara Restaurant’a bekliyor. Hilton şeflerinin ellerinden çıkan geleneksel Şükran Günü lezzetlerine canlı piyano performansının da eşlik edeceği Şükran Günü yemeği uzun süre hafızalarınızdan çıkmayacak.


“Beyond Couture” Tasarımlara Tencel™ İmzası!

Doğayı ve yenilikçi üretim teknolojilerini tasarımlarının odak noktası haline getiren Türkiye’den ve Avusturya’dan dokuz genç tasarımcı, 24 Ekim - 16 Kasım tarihleri arasında İKSV 4. İstanbul Tasarım Bienali’ne paralel olarak düzenlenen Beyond Couture Moda Sergisi’nde bir araya geliyor.


Trt World Ve Trt Arabi, Oona Aracılığıyla Artık Endonezya’Da

TRT World ve TRT Arabi, OONA Aracılığıyla Artık Endonezya’da


Etiketler: Hattab, görme, Dünyagöz, Tunus, Prof

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.