11 Temmuz 2018 Çarşamba 09:31

GÜNDEM

Dünyagöz Iraklı Minik Hattab Işığı Dünyagöz’De Gördü

Irak’ın Enbar Şehri’nden savaş sebebiyle ülkemize sığınan Halil İbrahim Jadaan ve ailesi, ilk bir buçuk yıl Akçakale ilçesinde bulunan mülteci kampında geçirdikten sonra Ankara’ya yerleşti. Savaş mağduru Halil ailesinin hayatı, 2017 yılında en küçük çocukları Hattab’ın arkadaşlarıyla oynarken geçirdiği kaza sonrasında daha da zor bir hal aldı.

Dünyagöz  Iraklı Minik Hattab Işığı Dünyagöz’De Gördü
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyagöz Tunus’un uzman hekimi Prof. Dr. Atilla Bayar, müdahale sonrası ışığı yeniden gören Hattab ile ilgili, “Ameliyatımız gayet başarılı geçti. Minik Hattab’ın gözünde darbe sebepli olarak oluşan travma sebebiyle yüksek göz tansiyonu vardı. Görme seviyelerini yükseltmeyi başardık. Bundan sonra da kontrollerine devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Suriye’de süregelen iç savaş sebebiyle 2015 yılında Türkiye’ye sığınan Halil ailesi, ülkemize geldiğinde zorlu günleri geride bıraktıklarını düşünüyordu. Ancak geçtiğimiz yıl, ailenin en küçük üyesi olan Hattab’ın başına gelenler, yeniden ailenin yeniden zorlu günler geçirmesine sebep oldu. Arkadaşlarıyla sokakta oynayan küçük Hattab, bir arkadaşının sapanından çıkan taş ile gözünden yaralandı ve görme yetisini kaybetme tehlikesi geçirdi. Ufak Hattab’ın geçirdiği kaza sonrasında yakınları, Dünyagöz Tunus Hastanesi’nden Prof. Dr. Atilla Bayer’e müracaat etti. Hattab, Prof. Dr. Bayer’in başarılı müdahalesi sonrasında görme seviyelerini koruyabilecek.

Ameliyat sonrası kontrollerimize devam edeceğiz

Bayer hastasıyla ilgili “Bir yıl kadar önce sol gözüne taş gelmesi ile oluşan travma sonrası görme seviyeleri azalmış. Bize müracaat ettiğinde, sol gözde travmaya bağlı glokom (göz tansiyonu) hastalığı vardı. Hastanın bu gözüne seton implantasyonu ameliyatı uyguladık. Müdahale ile göz içerisindeki basıncı düşürmeyi ve böylece azalmış olan görme seviyesini korumayı amaçladık. Ameliyat sonrası kontrollerimize devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Babası ve Amcası Bakıyor

Iraklı Halil Ailesi’nin geçimini; Küçük Hattab’ın Siteler’de mobilya üreten bir firmada çalışan babası ve amcası sağlıyor. Torunu Hatttab’ı Dünyagöz Tunus Hastanesi’ne getiren dede Halil İbrahim Jadaan, Türkiye’den başka hiçbir ülke kapısını bize açmadı. Irak’ta evimiz ve arabamız vardı. Artık hiçbir şeyimiz yok. Geri de dönemeyiz. Hadi Şabi bizim oraya yerleşmemize izin vermez. Ankara’nın Örnek Mahallesi’ne yerleştik ve burada kendimizi güvende hissediyoruz. İki oğlum çalışıyor. Zaman zaman Kızılay’dan yardım alıyoruz. Komşularımız da bizden yardımını esirgemiyor. Böyle zor koşullar altında yaşarken, bir de Hattab’ın başına gelenler bizleri çok üzdü. Burada Dünyagöz Tunus çalışanları ve özellikle Prof. Dr. Bayer’e teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz. Sayesinde çocuğumuz görme yetisini kaybetmedi” dedi.

İlginizi Çekebilir

Sıla’Nın Harbiye’Deki Dördüncü Günü De Tıklım Tıklım

SILA’NIN HARBİYE’DEKİ DÖRDÜNCÜ GÜNÜ DE TIKLIM TIKLIM


Sıla’Nın Harbiye’Deki Dördüncü Günü De Tıklım Tıklım

SILA’NIN HARBİYE’DEKİ DÖRDÜNCÜ GÜNÜ DE TIKLIM TIKLIM


Ebru Yaşar'dan Göz Kamaştıran Performans

EBRU YAŞAR ANNE VE BABALARA SESLENDİ


Boğazın Şampiyonları Belli Oldu

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 30. kez düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, 52 ülkeden 2400’e yakın yüzücünün katılımıyla gerçekleşti. İstanbul Boğazı’nın uluslararası bir spor şölenine ev sahipliği yaptığı yarışta kadınlarda Hilal Zeyneb Saraç, erkeklerde Doğukan Ulaç genel klasmanda birinci oldular.


Kenan Doğulu’Dan Ege’Nin İncisi Bodrum’Da Muhteşem Konser

Kenan Doğulu yaz konserleri hız kesmeden devam ediyor. Doğulu, Datça konserinin ardından geçtiğimiz akşam da Bodrum’un en özel konser mekanlarından Bodrum Antik Tiyatro’da sahne aldı.


Etiketler: Hattab, görme, Dünyagöz, Tunus, Prof

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.