26 Ekim 2018 Cuma 11:16

MODA

Dünyanın Bilim Ve Teknoloji Tabanlı Girişimlerine Türkiye'den Rekor Katkı

Bu sene ilk kez, Türkiye Finalleri’nin de dahil edildiği dünyanın en kapsamlı uluslararası deep-tech (Ar-Ge yapan) girişimcilik yarışmasında top 500 finalist değerlendirme süreci tamamlandı. Dünyayı değiştiren bilim insanları ve inovatörlerin yer aldığı jüri ekibinin değerlendirdiği en iyi 500’de Türkiye’den rekor sayıda girişimci kabul edildi. İstanbul, başvuran girişimci şehirler arasında 8’inci sıraya yükseldi.

  Dünyanın Bilim Ve Teknoloji Tabanlı Girişimlerine Türkiye'den Rekor Katkı
  Dünyanın Bilim Ve Teknoloji Tabanlı Girişimlerine Türkiye'den Rekor Katkı
  Dünyanın Bilim Ve Teknoloji Tabanlı Girişimlerine Türkiye'den Rekor Katkı
  Dünyanın Bilim Ve Teknoloji Tabanlı Girişimlerine Türkiye'den Rekor Katkı
  Dünyanın Bilim Ve Teknoloji Tabanlı Girişimlerine Türkiye'den Rekor Katkı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyayı değiştirecek bilim ve teknoloji girişimcilerinin ilgi gösterdiği yarışmada bu sene Türkiye’den başvuru rakamları 6’ya katlanmıştı.

Bugün Türkiye’nin 60’tan fazla TTO, kuluçka ve hızlandırma merkezleri ile ekosistem partneri olan, bilim-teknoloji girişimcileri için kurulan girişim Hello Tomorrow’un bu yıl 5’inci kez düzenlenen “Uluslararası Deep-tech (Bilim ve Teknoloji) Yarışma”sı Hello Tomorrow Global Challenge kapsamındaki top 500 finalist seçildi. 119 ülkeden, 4500 girişimin değerlendirildiği yarışma kapsamında Türkiye’den başvuru sayısını 6’ya katlayarak rekora imza atan, 120 girişimci de Hello Tomorrow’un global inovatör ve bilim insanlarının yer aldığı jüri ekipleri tarafından değerlendirildi.

Türkiye’den 4 dalda 3 finalist özel mentorlük eğitiminden geçecek!

Ülkemizi yakından ilgilendiren “enerji ve çevre”, “sağlık ve biyoteknoloji”, “endüstri ve new materials” ve “veri ve yapay zeka” olmak üzere 4 ana dalda başvuruların incelendiği girişimciler 12 finaliste indirgendi. Bu finalistler, her dalın kendi kategorisinde en iyi 3 girişimin sahibi Bu girişim sahipleri Kasım ayında Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV)’nın ev sahipliğinde düzenlenecek kapsamlı mentorlük günlerine katılacak ve özel Hello Tomorrow etkinliğine kadar eğitim alacak. Buna ek olarak Türkiye’deki bil – tek girişimcilik ekosistemine değer kazandıracağı öngörülen 11 girişimci daha bu mentorlük eğitimlerine katılma hakkı kazanacak.

Finalistler, Elektrikli Uçak Ampaire’nin Kurucusu ile Aynı Sahneye Çıkacak!

Seçilen girişimciler, 10 haftalık dünyanin öncü kurumların da verdiği eğitim programlarına katılacak. Girişimcileri yakından ilgilendiren 3 ana başlıkta (teknik/bilimsel eğitim, mesleki/strateji eğitim, finansal model) eğitimlerini başarıyla tamamlayan girişimciler, kuruluşun Türkiye ayağının 11 Aralık 2018 tarihinde düzenleyeceği özel etkinliğe katılarak, kendilerini uluslararası çaptaki yatırımcılara ve jüri üyelerine anlatarak, girişimlerini sunma fırsatı yakalayacak.

Hello Tomorrow Türkiye bu sene de önde gelen girişim sahipleri ve kurucularını İstanbul, Zorlu PSM’ye getirecek. Aralarında elektrikli uçak Ampaire’in kurucusu Kevin Noertker, Artırılmış Realite şirketi MODAR’un CEO’su Raymond Lo gibi isimlerin olduğu ve 11 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşecek Hello Tomorrow Türkiye Finalleri’nde jüri tarafından seçilen ve kategori birinciliklerini elde eden 4 start-up, 14 – 15 Mart 2019 tarihlerinde Paris’te düzenlenecek olan yatırım gününe ve global zirveye katılarak 200‘den fazla uluslararası yatırımcı ile buluşma hakkı kazanacakları global zirveye de davet edilecek.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) Ev Sahipliğinde Mentors Network Turkey ile Hello Tomorrow Mentorlük Günleri Kasım ayında

Kazananlar ve Türkiye’den başvurusu seçilen 12 girişimcinin yanı sıra, değer kazandıracağı öngörülen başarılı 9 ek girişim daha seçilen finalistlerle birlikte, bilim ve teknoloji alanının uzman isimleri ile buluşma, TTGV kitlesel fonalma platformu Ideanest üzerine ek fon bulma, Türkiye’nin lider mentör ağı Mentors Network Turkey’den mentörlük ve ABD ve Avrupa’nin lider üniversitelerinden online kurslara katılma şansına sahip oluyor.

Kurulduğu günden itibaren Türkiye’nin yerli teknoloji üretim stratejisi kapsamında hareket eden Hello Tomorrow Türkiye’nin Kurucusu Timur Topalgökçeli; “Hello Tomorrow Türkiye olarak bilim ve teknoloji tabanlı girişimlerin konjonktürde uygun şekilde ‘pivot’ etmeleri’ne yardımcı oluyoruz. Bizim Hello Tomorrow olarak logomuz mücevher. Mücevher olarak gördüğümüz girişimleri ham halinde bulmalıyız ki uygun inovatör ve bilim insanları ile buluşturup doğru yatırımcı ile temas ettirelim ve girişimleri gerçek katma değere dönüştürelim. Bu misyon ile Türkiye’de 2016 yılında temas ettiğimiz ilk günden bugüne ülkemizin 4 kösesinden 3000’den fazla kişilik çok değerli bir topluluk oluşturduk. Teknoloji bazlı inovatif ve yeni ürünleri ekonomik değer zinciri içerisine yerleştiriyoruz ve ticarileşmelerini hizlandiriyoruz. Böylece hepimiz için önemli alanlarda önemli katma değer yaratıyoruz.” açıklamalarını yaptı.

Topalgökçeli, yazılım sisteminin iyileştirilmesi veya bir hastalığın tedavisinde hızlandırıcı bir ilaç geliştirmek veya temiz bir teknoloji üretimine fayda sağlama örnekleri üzerinden bu sene katılan ve seçerken titizlikle analitik incelemelerin yapıldığı araştırma sonuçlarında finale kalan girişimleri açıkladı:

Sağlık ve Biyoteknoloji

Enerji ve Çevre

Endüstri ve ‘New Materials’

Veri ve Yapay Zeka

Ek ve özet bilgiler:

Program hakkında bilgi ve önemli tarihler:

Hello Tomorrow Global Challenge tanıtım:

Hello Tomorrow Türkiye Hakkında:

Hello Tomorrow dünyanın en önemli deeptech startup inisiyatiflerinden biridir. Michael Bloomberg, Emmanuel Macron ve Nasa Eski Başkanı Dan Goldin gibi önemli isimler tarafından desteklenen Hello Tomorrow, dünyanın önde gelen Ar-Ge merkezlerinden teknoloji girişimlerini kurumlar ve yatırımcılar ile buluşturarak geleceğin teknolojilerinin ticarileştirilmesini hızlandırmaktadır.

Hello Tomorrow Türkiye, 2016 yılından beri Türkiye’yi teknoloji tüketen değil, üreten bir ülke haline getirmek amacı ile 1300 seçkin inovatör, girişimci ve Hyperloop’un CEO’su Dirk Ahlborn gibi global liderleri bir araya getiren etkinliklerle Türkiye’de deep-tech ekosistemini hızlıca büyütüyor. Daha detaylı bilgi için www.hello-tomorrow.org.tr bağlantısı incelenebilir.

İlginizi Çekebilir

Wtech, Türkiye’Nin Dijitalde İlk Teknoloji Proje Pazarını Kurdu

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), özel sektör, kamu ve melek yatırımcılar ile STEM alanında okuyan öğrencileri dijital ortamda buluşturacak ve adeta bir pazar yeri mantığıyla çalışacak “Wtech Platform”u hayata geçirdi.


8 Ülkenin Hasta Dernekleri İstanbul’Da Bir Araya Geldi

İmmüno-onkolojik tedavilerin ülkemize kazandırılmasında öncü bir rol üstlenen Bristol-Myers Squibb (BMS), 3-4 Aralık tarihlerinde ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilen CEETII bölgesinden 8 farklı ülkeden 31 hasta derneğinin de katılım gösterdiği 5. Onkoloji Hasta Derneği Zirvesi’ne katıldı. Hasta derneklerini daha da geliştirecek, hastalara umut ışığı olacak, birbirinden önemli projelerin bir araya geldiği zirvenin bu yılki temasını R.I.S.E Against Cancer oluşturdu.


Sakatlığa Rağmen Spora Devam Etmek Kariyeri Bitirebilir

Op. Dr. Osman Lapçın, bir sporcunun tedavi veya rehabilitasyonu tamamlanmadan, müsabakaya devam etmesinin uzun dönemde ciddi sorunlara yol açabileceğini özellikle vurguladı. Lapçın, menüsküs yırtığı veya ön çapraz bağ yaralanması olan bir sporcunun bunu ihmal etmesi sonucunda oluşacak kalıcı hasarlar nedeniyle kariyerine son vermek zorunda kalacağının altını çizdi.


Türkiye’Nin En Büyük Akademi Ödülleri 22 Aralık’Ta Sahiplerini Buluyor

BİLİMSEL ÇALIŞMA YAPANLARIN DESTEKLENMESİ AMACIYLA İLİM YAYMA VAKFI TARAFINDAN BU YIL İLKİ DÜZENLENEN İLİM YAYMA ÖDÜLLERİNDE 3 KATEGORİDE TOPLAM 500.000 TL ÖDÜL VERİLECEK.


Yeni Yılda Işıltınızla Büyüleyin!

Pırlantadaki ustalığı ve tasarımlarıyla fark yaratan Ariş Pırlanta modern, şık ve minimal tarzdaki takılarıyla dikkat çekiyor. Son dönemin trendi baget pırlantalardan oluşan, günlük yaşamda kullandığı, ışıltılarıyla göz alıcı ve birbirinden zarif modelleriyle Ariş, yeni yıl için hediye hediyesi sunuyor.


Etiketler: Türkiye, Hello, Tomorrow, teknoloji, bilim

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.