29 Ekim 2019 Salı 09:31

GÜNDEM

“Dünyanın En Güzel Çiçekleri” Hayallerini Kitapta Buluşturdu

“Dünyanın En Güzel Çiçekleri” hayallerini kitapta buluşturdu

“Dünyanın En Güzel Çiçekleri” Hayallerini Kitapta Buluşturdu
“Dünyanın En Güzel Çiçekleri” Hayallerini Kitapta Buluşturdu
“Dünyanın En Güzel Çiçekleri” Hayallerini Kitapta Buluşturdu
“Dünyanın En Güzel Çiçekleri” Hayallerini Kitapta Buluşturdu
“Dünyanın En Güzel Çiçekleri” Hayallerini Kitapta Buluşturdu
“Dünyanın En Güzel Çiçekleri” Hayallerini Kitapta Buluşturdu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri, o hayallerin kahramanı oldu

Şırnak’ın sınır ilçesi olan Ortasu Köyü Ortasu Ortaokulu’nda okuyan 31 öğrenci, öğretmenleri Ramazan Teker’in desteğiyle yazdıkları “21. Yüzyıl Bilim İdollerimiz” isimli kitapta hayallerini ve örnek aldıkları 31 bilim insanını anlattı. Öğretmenlerinin “Dünyanın En Güzel Çiçekler” diye nitelendirdiği öğrencilerin örnek aldıkları bilim insanları arasında Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan da yer alıyor.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Şırnak’ta öğretmenleri Ramazan Teker’in desteğiyle bir kitap yazan ortaokul öğrencilerinin kahramanı oldu.

Kitapta gelecek hayallerini anlatan minik öğrenciler, kendilerine örnek olarak seçtikleri kahramanlara yer verdi. Öğrencilerden 13 yaşındaki Dilber Encu Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı, aynı yaştaki İklima Encu Prof. Dr. Sevil Atasoy’u, Keser Encu da Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’ı idol olarak seçtiklerini anlattı. Öğrenciler, örnek aldıkları isimlerin özgeçmişlerine de yer verdi.

Bu öğrenciler bugünün iyi insanları, yarının başarılı bireyleri

Öğretmenleri Ramazan Teker de kitabın ortaya çıkış hikayesini şöyle anlattı: “Dört yıl önce baba nasihatiyle geldiğim bu sınır köyü okulunda öğrencilerimle beraber öğrendim iyi insan olmanın hayattaki her şeyden daha önemli, bütün bilgilerin ancak iyi insanların ellerinde yeryüzündeki her şeyin dostu olduğunu. Sonra sonra anladım insanı hayallerinin ayakta tuttuğunu. Bu mucize çocukların gözlerindeki ışığa değince anladım okulun ‘işe gidiyorum’ diye gelinen yer olmadığını. Hayalleri olan ve asla pes etmeyen öğrencilerin öğretmeni olma gururuyla yazdım bu satırları size. Tam 31 tane öğrencim de hayallerinin peşinden gitmiş ve başarmış, gurur tablomuz olan, yol gösteren, ufuk açan bize yeni kapılar aralayan 31 tane bilim insanımızın hayatlarını ve başarılarını merak edip araştırıp yazdılar. Bu öğrenciler bugünün iyi insanları ve iyi hayal kurucuları, yarının iyi insan ve başarılı bireyleri. Çünkü biliyorum yeni şeyler çıkacak, yeni bir dünya yaratılacak azim ve cesaretin olduğu yerlerden.”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı kendini dünyaya kanıtladığı için idol aldım

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı idol aldığını ve öğretmen olmak istediğini belirten 13 yaşındaki Dilber Encu, kitapta şu satırları kaleme aldı:

Dünyanın örnek aldığı, idolüm bilim insanı: Sevil Atasoy

Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy’u örnek aldığını belirten 13 yaşındaki İklima Encu da kitapta hayallerini şöyle anlatıyor:

Deniz Ülke Arıboğan’ı dünya tanıyor, saygı duyuyor, idol alıyor

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’ı idol olarak seçtiğini belirten 13 yaşındaki Keser Encu da duygularını şöyle anlattı:

Eğer siz de kendinize, ailenize, ülkenize ve bütün canlılara faydalı birer insan olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Deniz Ülke Arıboğan gibi çok çalışmak ve hayallerinize inanmaktır. Ben inanıyorum. Siz de inanın!”

İlginizi Çekebilir

Sağlık Kuruluşları Dijital Teknolojilerle Uyumlu Bt Altyapısı Yatırımına Yöneliyor

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY’nin ‘Sağlık Hizmetlerinde Yeni Yaklaşımlar 2019’ raporuna göre; sağlık kuruluşlarının uzun vadeli başarısı büyük veri havuzlarına erişim ile bu verilerden anlamlı değerlendirme ve sonuçlar elde etme yetkinliğine bağlı olacak. Rapor, bununla birlikte yatırımcı ve politika yapıcıların sağlıkta geleceğin teknolojide yattığına inandıklarını ortaya koyuyor.


L’Occitane, Spf Rutinini Tüm Yıl Korumaya Hazır!

Tüm yıl güneş korumalı ürün kullanmak için nedeniniz var!


İbb, Yeni Tren Sürücülerini Bekliyor…

İBB, YENİ TREN SÜRÜCÜLERİNİ BEKLİYOR…


Hamburgercilerdeki Eldivenlerin De Yıkanması Gerekiyor!

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, son dönemde özellikle hamburgercilerde sık kullanılan siyah eldivenler hakkında açıklamalarda bulundu.


Bülten Alternatif Bank Diners Club Card İga Lounge’Dan Ücretsiz Yararlanma Fırsatı Sunuyor

Ticaret Sicil No: 521008


Etiketler: Prof, Üsküdar, Üniversitesi, örnek, Deniz

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.