26 Kasım 2019 Salı 10:24

GÜNDEM

Dünyanın En Prestijli Şef Yarışması Bocuse D’Or’Un Kazananı Belli Oldu

Restoran, otel ve yiyecek - içecek profesyonellerine yönelik, uluslararası düzeyde seçkin ve kapsamlı bir organizasyon olan Sirha İstanbul’un 7. kez gerçekleşen buluşmasında, dünyanın en prestijli şef yarışması Bocuse d’Or’un Türkiye seçmelerinin finali Metro Türkiye’nin sponsorluğunda yapıldı. Yarışmayı kazanan şef Serhat Eliçora, Türkiye şampiyonu olarak Mayıs 2020'de Estonya’da gerçekleşecek Bocuse d'Or Avrupa seçmelerinde ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Dünyanın En Prestijli Şef Yarışması Bocuse D’Or’Un Kazananı Belli Oldu
Dünyanın En Prestijli Şef Yarışması Bocuse D’Or’Un Kazananı Belli Oldu
Dünyanın En Prestijli Şef Yarışması Bocuse D’Or’Un Kazananı Belli Oldu
Dünyanın En Prestijli Şef Yarışması Bocuse D’Or’Un Kazananı Belli Oldu
Dünyanın En Prestijli Şef Yarışması Bocuse D’Or’Un Kazananı Belli Oldu
Dünyanın En Prestijli Şef Yarışması Bocuse D’Or’Un Kazananı Belli Oldu
Dünyanın En Prestijli Şef Yarışması Bocuse D’Or’Un Kazananı Belli Oldu
Dünyanın En Prestijli Şef Yarışması Bocuse D’Or’Un Kazananı Belli Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen gastronomi sektörünün en büyük buluşmalarından Sirha İstanbul’da, dünyanın en prestijli şef yarışması Bocuse d’Or’un Türkiye seçmelerinin finali yapıldı. Türk mutfağı ve değerlerinin daimiyetini sağlamayı hedefleyen Metro Türkiye, bu yarışmanın sponsorluğunu yaparken aynı zamanda etkinlikte büyük bir stant açarak, ürünleri ve gastronomi alanındaki çalışmaları hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi. Metro Türkiye’nin gastronomi keşif platformu Gastronometro da standında “Köklerinden Öğren", "Sürdür ve Sahip Çık" ve "Geleceğe Yatırım Yap” temalarında düzenlediği panellerle Sirha İstanbul’da yerini aldı. 15 ayrı seansta yapılan panellerde, Türk mutfağının dünü, bugünü ve yarını uzmanların anlatımları ve tadımlarla katılımcılara anlatıldı.

Yedi şefin katılımıyla Gastronometro’nun ev sahipliğinde düzenlenen ön elemeyi geçen dört şef, Bocuse d'Or Türkiye Milli Seçmelerine katılmaya hak kazandı. Ahmet Can Aras, Emre İnanır, Serhat Eliçora ve Sezer Deniz’in katıldığı finalde adaylardan Balıkesir’in Kıvırcık kuzusu ve deniz levreği kullanarak Türk mutfağına ait yerel bir meze ya da garnitür yapmaları istendi.

Eğlenceli ancak bir o kadar da zorlu geçen yarışmanın kazananı ise Serhat Eliçora oldu. Eliçora, Bocuse d'Or Türkiye şampiyonu olarak Mayıs 2020'de Estonya’nın Talin kentinde gerçekleşecek Bocuse d'Or Avrupa seçmelerinde ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. Serhat Eliçora aynı zamanda 10 bin TL para ödülünün ve Bocuse d’Or Türkiye kupasının da sahibi oldu.

Metro Türkiye’nin gastronomi keşif platformu Gastronometro da bu sene Bocuse d’Or Türkiye kapsamında “En İyi Komi Ödülü”nü verdi. Ödülün sahibi olan Metin Erol, 6 ay sınırsız Gastronometro eğitimi kazandı.

Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minialai, şunları söyledi: “Hep birlikte çok heyecanlı bir Bocuse d'Or finali yaşadık. Önümüzdeki yıl Türkiye’deki 30. senemiz olacak. Metro Türkiye olarak, her zaman dile getirdiğimiz üzere, ana odağımızda Türk mutfağı ve değerlerinin daimiyetini sağlamak bulunuyor. Dünyanın en prestijli şef yarışması Bocuse d'Or ile olan uluslararası iş birliğimizi Metro Türkiye olarak büyük bir memnuniyet ve gururla sürdürüyoruz. Türk şeflerimizin bizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmeleri için onlara elimizden gelen desteği veriyoruz. Şefimizin bizi Estonya’da yapılacak Avrupa Türk mutfağını en iyi şekilde temsil edeceğine yürekten inanıyoruz. Amacımız Lyon’da gerçekleşecek dünya finallerini kazanmak. Türk mutfağına ve Türk şeflerine verdiğimiz desteğe hız kesmeden devam edeceğiz.”

İlk kez 1987 yılında düzenlenen Bocuse d’Or, gastronomi dünyasının efsanevi şefi Paul Bocuse tarafından hayata geçirildi. Kısa bir zaman diliminde dünyanın en prestijli şef yarışması konumuna yükselen Bocuse d’Or, kıtasal ön elemeleri 2007 yılında başlattı. Olimpiyatları örnek alan Bocuse d’Or’a katılan ülke şefleri, beş kıtada yapılan elemelerin ardından iki yılda bir Lyon kentinde düzenlenen dünya finallerine katılıyor.

Metro Türkiye’nin dev standına yoğun ilgi

3 gün süren etkinliklerde büyük bir stant da açan Metro Türkiye burada, coğrafi işaretli ürünler ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi verirken, Şefin Mutfağı alanında Chef ürünlerini tanıttı. Aynı zamanda Dijital Çözüm Masası’nda dijital çözümleri hakkında da bilgiler paylaştı.

Üstün kalitesi, tazeliği ve performansıyla öne çıkan, gastronomi ihtiyaçları için geliştirilen gıda ürünlerindeki markası Metro Chef’in yelpazesi, müşterilerin farklı ihtiyaçlarına cevap veren çeşitli paket büyüklüklerinde sunuluyor.

Metro Türkiye, stantta coğrafi işaretli ürünleri de tanıtarak üreticilerle birlikte büyümeyi ve gelecek nesillere bırakılan kültür mirasını korumayı hedefliyor. Metro Türkiye’nin çalışmaları sonucunda coğrafi işaretli ürünler; mesleki ve teknik okullarda, yiyecek içecek hizmetleri ve gıda teknoloji alanlarında ders alan öğrencilerin müfredatına girmişti.

Tüm bunların yanı sıra Metro Türkiye, teknolojinin ve yeni trendlerin tüketicinin alışveriş deneyimlerine etki ettiğinin bilinciyle müşterilerin işlerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla işletme sahiplerine dijital araçlar sunuyor. Bu kapsamda Dijital Çözüm Masası’nda hizmete sunduğu DISH, Mobile App ve Metrofast ile Horeca müşterilerine katma değer sağlayan ekosistem hakkında da önemli bilgiler paylaşıldı.

Metro Türkiye Hakkında

Metro Türkiye, dünyanın en önemli uluslararası perakende şirketlerinden METRO’nun satış şirketlerinden biridir. Metro Türkiye, profesyonellerin kendileri ve iş yerleri için ihtiyaç duydukları 40 bin çeşit ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunmaktadır. METRO, 35 ülkede 760’tan fazla mağazayla hizmet vermektedir. Dünya çapında 150 binden fazla çalışanı olan şirket, tüm dünyada 24 milyon profesyonel müşteriye hizmet vermektedir. METRO’nun lokomotif şirketi olarak kabul edilen Metro Türkiye, ülkemizde 1990’dan bu yana faaliyet göstermektedir. Uygun fiyatlı, taze ve kaliteli on binlerce ürün, 21 şehirde 37 Metro Türkiye mağazasında satışa sunulmaktadır. Tüm Metro mağazalarında “Tarladan Çatala” gıda güvenliği yönetim sisteminin kurulmasını esas alan bir standart olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartları yüzde 100 uygulanmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Çocuklar Sömestr Tatilinin Tadını Sbarro®'Da Çıkaracak...

Çocuklar sömestr tatilinin tadını Sbarro®’da çıkaracak!


Filli Boya’Nın “Zafere Selam” Projesi Prida’Da İki Ödül Kazandı

Filli Boya’nın kurumsal sosyal sorumluluk projesi prestijli PRida ödül organizasyonunda iki ödülün sahibi oldu. Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştiği Gelibolu Yarımadası’nda hayat bulan “Zafere Selam” projesi tarihi alandaki kültürel mirası korumayı amaçlıyor. Proje kapsamında Şehitlikler ve Şehitler Abidesi, Dur Yolcu silüeti, Tarihi Alanda bulunan sekiz ayrı köyde toplam 2100 adet köy evi ve köy okulları gibi birçok alanın, özgün yapısı korunarak Tarihi Alan Başkanlığı ile birlikte bakımları yapılacak.


“Çevrimiçi Kumar” Bağımlılık İçin Tehdit Oluşturuyor

“Çevrimiçi kumar” bağımlılık için tehdit oluşturuyor


Petkim, Endüstri 4.0 Teknolojilerini Üretimde En İyi Kullanan Tesisler Ligine Seçildi

WEF’İN GLOBAL LIGHTHOUSE NETWORK’ÜNE BU YIL TÜRKİYE'DEN GİREN TEK ŞİRKET OLDU


Kitap Çin Bilmecesi Çin’İn Ekonomik Yükselişi, Uluslararası İlişkilerde Dönüşüm Ve Türkiye

ÇİN BİLMECESİ:


Etiketler: Türkiye, Metro, Bocuse, Türk, gastronomi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.