13 Kasım 2019 Çarşamba 10:24

MODA

Dünyanın İlk Uluslararası Sürdürülebilir Moda Arama Motoru Glamı.Eco Açıldı

GLAMI.eco, tüketicilerin modaya yönelik adımlarını sorumluluk bilinciyle atan markaları keşfetmesine yardımcı oluyor

Dünyanın İlk Uluslararası Sürdürülebilir Moda Arama Motoru Glamı.Eco Açıldı
Dünyanın İlk Uluslararası Sürdürülebilir Moda Arama Motoru Glamı.Eco Açıldı
Dünyanın İlk Uluslararası Sürdürülebilir Moda Arama Motoru Glamı.Eco Açıldı
Dünyanın İlk Uluslararası Sürdürülebilir Moda Arama Motoru Glamı.Eco Açıldı
Dünyanın İlk Uluslararası Sürdürülebilir Moda Arama Motoru Glamı.Eco Açıldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

GLAMI’nin sürdürülebilirlik araştırmasına göre, sürdürülebilir modayla ilgilenen müşterilerin %48’i ürünleri nasıl bulacağını ve satın alacağını bilmiyor. Satın almadaki en büyük engel, sürdürülebilir markalarla ilgili farkındalığın düşük olması ve GLAMI.eco da işte tam burada devreye giriyor. Platform, tek bir yerde farklı mağazalardan geniş bir ürün yelpazesi sunarak müşterilerin sürdürülebilir markaları keşfetmesine yardımcı oluyor. Sürdürülebilir modaya ilgi son beş yılda %46 arttı

GLAMI tarafından paylaşılan verilere göre, Türkiye’deki tüketicilerin %67,1’i moda alışverişi yaparken sürdürülebilirlik trendlerinden etkileniyor. Tüketiciler ayrıca aktif bir şekilde sürdürülebilirlikle ilgili bilgi arayışı içinde. Google trend verilerine göre “sürdürülebilir moda” ile ilgili yapılan aramalar son beş yılda %46 arttı.

Bu artışın getirdiği bir dezavantaj ise gösterilen ilgi ne kadar artarsa yanlış bilgi de o denli artıyor. Yeni uluslararası platform GLAMI.eco, tüketicilerin sürdürülebilirlik karmaşası içinde yolunu bulmasına ve modaya yönelik adımlarını sorumluluk bilinciyle atan markaları keşfetmesine yardımcı oluyor. GLAMI CEO’su Tomas Hodbod, “Misyonumuz, herkesin ulaşabilmesini ve bu konuda bilgi alabilmesini sağlamak için tüm sürdürülebilir moda dünyasını tek bir yerde birleştirmek ve organize etmek. Markaların arkasında yatan öyküleri bilmek, müşterilerin daha bilinçli moda tercihleri yapmasına yardımcı olacak” şeklinde konuşuyor.

GLAMI.eco’nun kriterleri

GLAMI, bizzat ürün satmak yerine tüm dünyadaki farklı alışveriş sitelerinden ve bağımsız markalardan moda ürünlerini bir araya getiriyor. Hiçbir giyim markasıyla bağlantısı olmayan bu bağımsız platform, markaları aşağıdaki kriterlere göre kontrol ediyor ve platforma kabul ediyor:

Türkiye’deki müşterilerin %30,7’si ürünün doğal materyallerden üretilip üretilmediğine her zaman dikkat ederken, %29,1’i genellikle bakıyor. İnsanlara en sürdürülebilir olduğunu düşündükleri materyal sorulduğunda “Pamuk” cevabı açık ara birinci geliyor ancak arka planda işler bu kadar basit değil. Evet, pamuk doğal ve biyolojik olarak parçalanabilir bir materyal ama pamuğun üretiminde yüksek miktarlarda su harcanıyor ve büyümesi için hem geniş bir alan hem de ziraii ilaçlar kullanılması gerekiyor.

GLAMI Materyal Rehberi

Elinizden çıkardıktan sonra 5-6 ay içinde doğal olarak ayrışacağı için pamuklu trençkotu mu satın almalısınız? Yoksa plastik atıkların azalmasına yardımcı olmak için geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen ürünü mü tercih etmelisiniz?

GLAMI.eco’nun öyküsü

GLAMI.eco şu anda Türkiye, Bulgaristan, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Almanya, Fransa, Slovakya, Slovenya, İspanya, Romanya ve Rusya dahil olmak üzere 15 ülkede bulunan moda arama motoru GLAMI’nin bir girişimi. Sürdürülebilir modanın geleceğin yıldızı olacağına tüm kalbiyle inanan genç bir ekibin tutkuyla ortaya koyduğu bir proje. Buna yönelik ilk adım olarak geçen sene sürdürülebilirlik ve materyal filtrelerinin yanı sıra bir Materyal Rehberi sunan GLAMI, Türkiye dahil olmak üzere tüm pazarlarda yerel markaları ve öykülerini öne çıkarmaya başladı. Bu öyle olumlu bir tepki aldı ki, tamamen sürdürülebilir markalara adanmış olan GLAMI.eco’yu oluşturmaya karar verdi. GLAMI CEO’su Tomas Hodbod konuyla ilgili olarak, “4.000 alışveriş sitesini bir araya getiren ve 15 ülkeden aylık 45 milyon ziyaretçi alan bir platform olarak, bilinçli modaya yönelik değişimi teşvik etme konusunda büyük bir fırsata sahiptik. GLAMI.eco’da halihazırda 120 sürdürülebilir moda markasını bir araya getirdik ve bunun yalnızca başlangıç olduğuna eminiz” açıklamasını yaptı.

İlginizi Çekebilir

Kuveyt Türk Xtm’İn İşaret Dili Özelliğine Ödül

Kuveyt Türk XTM’in, işitme engellilerin finansal işlemlerini pratik ve hızlı şekilde yapabilmelerine imkân sağlayan işaret dili özelliği, Payment Systems Magazine tarafından düzenlenen PSM Awards 2019’da ödüle layık görüldü.


Üsküdar’Da İlhan Şeşen Rüzgârı

İLHAN ŞEŞEN ÜSKÜDARLILARI MEST ETTİ


E Kitapçık 2020 Yılında Hangi Vergiler Hangi Değişiklikleri Getirecek

Dijital hizmet vergisi, gelir vergisi kanunundaki son düzenlemeler, binek otomobillerin giderine kısıtlama getirilmesi, konaklama vergisi ve diğerleri… 2020 yılına girmeden Resmi Gazete’de yayınlanan güncel mevzuat değişikliklerini, Özmen Mali Müşavirlik bir e-kitapçıkta düzenledi.


İlber Hoca İbb Kariyer Zirvesi'nde Gençlerle Buluşuyor

İLBER HOCA İBB KARİYER ZİRVESİ'NDE GENÇLERLE BULUŞUYOR


E Arşiv Fatura İçin Son Tarih 1 Ocak 2020

Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğ ile Ocak 2020 itibariyle e-Arşiv Fatura uygulamasına geçme zorunluluğu getirildi. Yaklaşık 100 bin işletmenin e-arşiv uygulamasına geçeceği tahmin ediliyor.


Etiketler: GLAMI, sürdürülebilir, GLAMIeco, moda, olarak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.