14 Aralık 2018 Cuma 08:40

GÜNDEM

Dünyayı Daha Yaşanabilir Yapıyorlar!

Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenen gecede organizasyonu yürüten Doç. Dr. Itır Erhart bu organizasyonda yer alan iyilik kahramanlarının topluma umut olduklarının altını çizdi.

Dünyayı Daha Yaşanabilir Yapıyorlar!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kitapkoala.com ilk yılında yüzlerce hayvanın tedavisine destek vererek ve birçok okula ücretsiz kitap göndererek halkın da beğenisini kazanan bir proje olduğunu halk oylarıyla göstermiş oldu.

Selinay Şahin yaptığı konuşmada kitapkoala.com’un önemli bir hayalin gerçekleşmesi olduğunu, geleceğin distopya değil, ütopya olabileceğini ve bunun gibi organizasyonların artması durumunda dünyayı fayda şirketlerinin daha güzel bir yere dönüştürebileceğini ifade etti. Üstelik sokakta bir hayvanın acı çekerek günlerce dolaşmasını hiçbir vicdanın kabul etmemesi gerektiğini ve bu yüzden atılan her adımın şehirde hayatlarını cehenneme çevirdiğimiz bu canların acı çekmeden yaşayabilmelerinde etkili olacağını iletti.

Bilgi Üniversitesi’nin düzenlediği Bilgi Umut Var organizasyonu umut vadeden hikayelerin desteklenmesi, toplum tarafından bilinirliğinin artması ve yenilerinin teşvik edilmesine katkıda bulunmak, dünyanın iyi bir yer olduğuna olan inancımızı perçinlemek amacıyla İyilik Hikayeleri’ni ödüllendirdi. İyilik Hikayeleri’nin her biri yaşanmış ve güncel; BM’nin yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşaması için belirlediği 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’ni baz alan, umut veren, fark yaratan, ilham kaynağı olan içerikler olarak belirlendi ve halk oylamasına sunuldu.

İlginizi Çekebilir

Ayşegül Aldinç “Ajda Pekkan Şarkılarıyla Şarkıcı Olmaya Karar Verdim” Ayşegül Aldinç Hem Müzik Ziyafeti Yaşattı Hem Bol Bol Kahkaha Attırdı

Görsel linki:


“Her Hasta Ayrı Bir Öykü”

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar, ”Yaşam süresi bir hastalık nedeniyle kısalan hastalara, bu durum açıklanmalı mı” sorusunun cevabını yanıtladı.


D&R İstinyepark’Ta Murathan Mungan Rüzgarı Esti

D&R İstinyePark’ta Murathan Mungan rüzgarı esti


Türk Telekom’Dan Yeni Nesil Fikirlere Destek

Türk Telekom’un ‘Yeni Nesil Gelecek’ projesinin ilk fazı ‘Akıllı Teknolojiler IoT Hackathonu’ ile tamamlandı. Yoğun ilgi gören ve birincinin 15 bin TL değerinde teknoloji çeki ile ödüllendirildiği yarışmada, çevre, IoT ve afet konuları öne çıktı.


Aston Martin Vantage Üstünü Açtı

Dünyanın en hızlı açılan tavanına sahip Vantage Roadster tanıtıldı


Etiketler: hayvanın, olduğunu, halk, artması, Bilgi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.