8 Kasım 2019 Cuma 10:54

GÜNDEM

Dupont, 2030 Sürdürülebilirlik Hedeflerini Açıkladı

İnovasyon, operasyon ve insana odaklanan DuPont, topluma ve çevreye fayda sağlayarak büyümeyi hedefliyor

Dupont, 2030 Sürdürülebilirlik Hedeflerini Açıkladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

DuPont İcra Kurulu Başkanı Marc Doyle yaptığı yazılı açıklamada, “DuPont’un 2030 hedefleri; önceliklerimizi ortaya koymakta ve iş değeri sunmak, değer zincirlerimiz boyunca dayanıklılığımızı arttırmak ve toplumların gelişimine olanak sağlamak üzere en büyük fırsatı sunan sürdürülebilirlik sorunlarına uygun olarak şekillendi” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “DuPont olarak, insanlarımızı ve gezegeni koruyup güçlendirirken çözümlerde inovasyona odaklanıyor; belirlediğimiz dokuz hedefe yönelik anlamlı ilerleme kaydetmek için önümüzdeki on yıl boyunca hiç durmadan çalışacağımıza söz veriyoruz.”

Sürdürülebilirlik Hedeflerine göre DuPont, benimsediği dokuz hedefi üç grupta topluyor: Müşterilerin ve dünyanın gelişimine destek olmak için sürdürülebilir inovasyonlar yaratmak, bütün faaliyetlerinin sürdürülebilirlik profilini arttırmak ve insanlarla toplumların kapsayıcılığını, refahını ve sağlığını desteklemek için hareket etmek.

1.DuPont inovasyonlarının tamamını BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nde anlamlı ilerleme kaydetmek ve müşterilerimiz için değer yaratmak üzere uyarlamak,

2.Döngüsel ekonomi ilkelerini, hizmet verilen pazarlardaki yaşam döngüsü etkilerini de dikkate alarak şirketin iş modellerine entegre etmek,

3.Ürün ve süreçlerin tamamını, yeşil kimya ilkelerini kapsayacak şekilde sürdürülebilirlik kıstaslarıyla tasarlamak,

4.Elektriğin yüzde 60’ını yenilenebilir kaynaklardan elde etmek suretiyle sera gazı (GHG) emisyonlarını % 30 azaltarak 2050 yılına kadar operasyonları karbon nötr hale getirmek,

5.İmalat tesislerine ve yüksek riskli su havzalarındaki topluluklara öncelik vererek DuPont sahalarındaki tüm tesislerde su stratejileri uygulamak ve su teknolojisini ilerletme ve stratejik ortaklıkları hayata geçirme konusunda liderlik ederek milyonlarca insanın temiz suya erişimini sağlamak,

6.Sıfır yaralanma, meslek hastalığı, kaza, atık ve emisyon taahhütlerini genişletmek,

7.Çeşitliliği sektörün kıstaslarının çok ötesine taşıyan, dünyanın en kapsayıcı şirketlerinden biri olmak,

8.Çalışanların refah ve tatmin düzeylerinin yüksek olduğu bir işyeri ortamı yaratmak

9.Hedefi belirli sosyal etki programlarıyla 100 milyonu aşkın insanın hayatını iyileştirmek.

DuPont Teknoloji ve Sürdürülebilirlik Başkanı Alexa Dembek, “Amacımızın özünü teşkil eden inovasyon, bilimin güdümündedir. Bu inovasyonu, artık her zamankinden de çok, herkes için daha güvenli, daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmemize yarayacak teknoloji ve çözümlere yöneltiyoruz” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü “Sürdürülebilirlik hem pazardaki belli başlı trendleri hem de şirketimizin öz iş değerleriyle son derece uyumlu, önemli inovasyon fırsatlarını öne çıkaran kilit dinamiklerden biridir. Bugün, küresel bir bilim ve inovasyon lideri olarak amaçlarımızı hayata geçirebilmemiz için DuPont’u önümüzdeki on yıllık süreçte ileri taşıyacak özel taahhütlerle birlikte bir dizi hedef ortaya koyuyoruz. Bu amaçları hayata geçirmek üzere dünyanın dört bir yanında kuracağımız iş birliklerini dört gözle bekliyoruz.”

DuPont Hakkında

DuPont (NYSE: DD), teknoloji temelli malzemeler, içerik ve çözümleriyle sektörleri ve günlük yaşamı dönüştüren küresel inovasyon lideridir. Çalışanlarımız, müşterilerin en iyi fikirlerini bir adım öteye taşımak için elektronik, ulaştırma, inşaat, su, sağlık ve iyi yaşam, gıda ve işçi güvenliği de dâhil kilit pazarlarda temel inovasyonları ortaya çıkarmak üzere çeşitli bilim ve uzmanlık alanlarını uygulamaya geçirmektedirler. Daha fazla bilgi için lütfen bizi www.dupont.com adresinde ziyaret ediniz.

İlginizi Çekebilir

Gazdaş’Tan Tüketicilere Kışa Hazırlık İçin İpuçları

GAZDAŞ, kış ayları ile birlikte artan doğal gaz tüketiminin alınacak etkili önlemler ve doğru kullanım alışkanlıkları ile makul düzeylerde tutulabileceğini belirtirken üzücü olaylarla karşılaşmamak için doğal gaz kullanıcılarının tedbir almalarını ve doğal gaz kullanımına geçmeden önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerektiğini söyledi.


Bmw’Den Yıl Sonuna Özel Cazip Faiz Oranları Ve Avantajlı Takas Fırsatları

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW, Aralık ayında yıl sonuna özel kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. BMW modellerinde geçerli Aralık ayına özel düşük faiz ve cazip takas oranları ile otomobilseverlere avantajlı seçenekler sunuluyor. Ayrıca hayalindeki BMW’yi online olarak satın almak isteyenler, “BMW’ni Bul” üzerinden istedikleri modeli seçerek avantajlı fiyatlarla rezerve edebiliyorlar.


Melıs Goral Yeni Yıla La Linea Işıltısı &Görseller

Zamansız parçaların tasarımcısı Melis Goral, 2020 yılını yeni koleksiyonuyla karşılıyor. Grafiksel çizgilerin ışık ile buluştuğu La Linea koleksiyonu modern ve zarif çizgisiyle, gündüzü geceye taşıyan yalın tasarımlarıyla öne çıkıyor.


İmece 3. Destek Programı Girişimlerinden Ecording, Big Bang Startup Challenge 2019 Sahnesinde

İklim değişikliğine ecoDrone’lar ile çözüm sunan “ecording”, İTÜ Çekirdek girişimlerinin sunum yaptığı ve girişimcilerle yatırımcıları bir araya getiren Big Bang Startup Challenge etkinliğinde ödüllerin sahibi oldu!


Borusan Otomotiv Motorsport’Un Yeni Şampiyon Pilotu Yağız Gedik!

2019 Türkiye Pist Şampiyonası Süper Grup’ta mücadele eden BOM’un genç sporcularından Yağız Gedik, bu sezon start aldığı 10 yarışın 9’unu kazanarak kendisinin ilk takımın ise 18. Türkiye Şampiyonluğu’nu elde etti.


Etiketler: DuPont, için, üzere, inovasyon, ortaya

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.