5 Nisan 2019 Cuma 12:18

GÜNDEM

Dupont Ve Renault Motor Sporları Stratejik Ve Teknik Ortaklığa İmza Attı

DuPont, Renault Motor Sporları ile çok yıllık stratejik ve teknik bir ortaklığa imza attı. Anlaşmaya göre DuPont, Renault’nun Formula 1 ve diğer yarış platformları için başta hibrit ve elektrikli güç aktarma organları olmak üzere yenilikçi çözüm ve teknolojiler üretecek.

Dupont Ve Renault Motor Sporları Stratejik Ve Teknik Ortaklığa İmza Attı
Dupont Ve Renault Motor Sporları Stratejik Ve Teknik Ortaklığa İmza Attı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyanın en önemli otomotiv üreticilerinden biri olan Renault, DuPont ile birlikte otomotiv sektörüne yenilikçi çözümler üretmek üzere stratejik bir anlaşma imzaladı. Otomotiv sanayiine özgü güçlükleri ele almak üzere ortak bir vizyon benimseyen iki şirket, aynı zamanda geleceğin tüketici ve yol-araç uygulamalarına yönelik ortak inovasyon yaparak yeni teknolojilerin geliştirilmesini hızlandırmayı da hedefliyor.

80 yılı aşkın süredir otomotiv sektöründe yenilikçi çözümleriyle fark yaratan DuPont’un öncü mühendislik polimerleri ve yapıştırıcı çözümleri bugün hafifleştirme, sıcaklık yönetimi, bağlanırlık ve iyileştirilmiş güvenlik alanlarında hayati bir rol oynuyor. Halihazırda motor sporlarında; Formula 1 araçlarının lastiklerinde ve karoserinde DuPont™ Kevlar® elyafı, aracın akü muhafazasının ve elektrik izolasyonunun içindeyse DuPont™ Nomex® kâğıdı kullanılıyor. DuPont ayrıca pilotların korunmasına da katkı sağlıyor: Nomex® elyafı sıcaklığa ve yangına karşı korumaya yardımcı olarak yarış tulumlarında kullanılırken, Kevlar® elyafı da pilotların kasklarında önemli bir emniyet bileşeni olarak kullanılıyor.

DuPont 2018 yılında, AHEAD™ (Hibrit-Elektrikli Otonom Sürüşün Hızlandırılması) adıyla başlattığı girişimi, araçların elektrikli hale getirilmesi,akıllı cihazlarla bağlanması, otonom sürüş ve ilgili altyapı alanlarında teknoloji ve malzeme çözümleri yaratmayı hedefliyor. DuPont’un bu girişimi, Renault F1 Takımıyla yürütülecek teknik ortaklıkta kilit rol oynayacak.

DowDuPont Özel Ürünler Bölümü Genel Müdürü (COO) ve 1 Haziran’da kurulacak DuPont’un seçilmiş İcra Kurulu Başkanı Marc Doyle, açıklamasında “Otomotiv teknolojisine yıkıcı inovasyonlar getirilmesine katkıda bulunmak üzere Renault Formula takımıyla bir araya geldiğimiz için heyecanlıyız,” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Formula 1, dünyanın teknolojik açıdan en ileri sporu olarak biliniyor ve son yıllarda hibrit elektrikli güç aktarma organlarını benimsedi. DuPont ve Renault Formula 1 Takımının ortaklaşa geliştirdiği teknolojiler, 370 km/s veya 230 m/s hızla pistte yarışan bir F1 arabasının hızı, baskısı ve ısısı karşısında performans farkı ortaya koyabilirse, bu çözümleri yol-araç uygulamalarına fayda sağlayacak şekilde hızlandırabileceğimizden kuşku duymuyoruz.”

Renault Motor Sporları Sorumlu Müdürü Cyril Abiteboul, açıklamasında “DuPont bir yandan motor sporları ve tüketici araçlarının performansını arttıran yenilikçi ürünlerin icadı ve geliştirilmesi konusunda köklü bir mirasa sahiptir, diğer yandan da bu araçları daha güvenli, verimli ve sürdürülebilir hale getirmektedir,” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok yıllık teknik geliştirme ortaklığımız sayesinde, süregelen iş birliğiyle hibrit teknoloji ve karoser çözümleri ileri taşınabilecektir. Bu sayede verimliliğin ve pistteki rekabet gücünün iyileştirilmiş olacağına inanıyoruz.”

İş birliği kapsamında akülerin sıcaklık yönetimiyle güç, altyapı ve sinyal elektroniği materyallerine yönelik gelişen yapısal yapıştırıcı çözümleri yer alacak. Bu yenilikçi, yüksek performans materyalleri, motor sporları dünyasında olduğu kadar otomobillerin performans, konfor ve güvenlikten ödün vermeksizin daha hafif ve yakıt tüketimi yönünden daha verimli olmasına da katkı sağlayabilir.

Renault Motor Sporları

Motor sporları 115 yılı aşkın bir süredir Renault’nun DNA’sının ayrılmaz bir parçası olmuştur. Formula 1’de, Renault 600’ün üzerinde yarışı başlatmış, 11 Pilotlar şampiyonluğu, 12 Markalar şampiyonluğu ve 177 grand prix zaferi elde etmiştir. 2016 yılında, bu muazzam performanstan aldığı güçle ve bu spora olan taahhüdünü yinelemek arzusuyla harekete geçen Renault, markanın bütün motor sporları faaliyetlerini kapsayan yepyeni bir oluşuma imza attı: Renault Motor Sporları. Ayrıca, Renault Spor Arabaları portföyünün geliştirilmesini ve satışlarını yönetmek üzere de bir başka kuruluş meydana getirildi. Bu adımın kilit hedefleri, yarış ve ralliyle yollara çıkan spor modelleri arasındaki teknolojik sinerjileri azami seviyeye çıkarırken şirketin motor sporlarına olan tutkusunu daha geniş bir kitleye taşımaktı.

DowDuPont Özel Ürünler Bölümü Hakkında

DowDuPont’un (NYSE: DWDP) bir bölümü olan DowDuPont Özel Ürünler, inovasyonda teknoloji bazlı malzemeler, içerikler ve çözümleriyle sektörleri ve günlük yaşamı dönüştüren bir dünya lideridir. Çalışanlarımız, müşterilerin en iyi fikirlerini bir adım öteye taşımak ve elektronik, ulaşım, yapı & inşaat, sağlık & yaşam, gıda ve işçi güvenliği de dâhil kilit pazarlarda temel inovasyonları sunmak üzere çeşitli bilimleri ve uzmanlıkları uygulamaya koyarlar. DowDuPont; DuPont adını alacak Özel Ürünler bölümünü bağımsız, halka açık bir şirkete dönüştürmek üzere ayırmayı planlamaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen bizi www.dow-dupont.com adresinde ziyaret ediniz.

DuPont Hakkında

İlginizi Çekebilir

Favori Diziniz Bitti. Sırada Ne Var

Game of Thrones’un son bölümü yayınlandıktan sonra dizinin tüm dünyadaki fanları için bir dönem sona erdi. Philips TV, izleyecek bir kült dizisi olmayanlara yeni dizi önerileri listesi hazırladı.


Bağdat Paktı’Nı Türkçe’De İlk Kez Vbky Yayımlıyor

Prof. Dr. Behçet Kemal Yeşilbursa “Bağdat Paktı: İngiltere ile Amerika'nın Ortadoğu Savunma Politikaları”nda, kitaba da adını veren yapılanmayı her yönüyle inceliyor. Türkiye, Irak, İran, Pakistan, İngiltere ve ABD’nin 1950’li yıllardaki siyasi hedeflerini değerlendiren Yeşilbursa, “Pakt, II. Dünya Savaşı’ndan sonra ortaya çıkan Sovyet yayılmacılığına karşı İngiltere ve Amerika’nın Ortadoğu’da oluşturmaya çalıştıkları savunma projelerinin vücut bulmuş halidir” diyor.


Çaykur Rizespor Kulübü’Nden Mykola Morozıuk Acıbadem Altunizade Hastanesi’Nde Sağlık Kontrolünden Geçti

Çaykur Rizespor Kulübü'nün prensipte anlaşmaya vardığı, Mykola Moroziuk, Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti.


Hangi Yaşta Hangi Estetik Yapılmalı

Hangi Yaş Estetik Ameliyat İçin Çok Geç Sayılır?


17. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor

YILDIZLAR ALTINDA TİYATRO KEYFİ BAŞLIYOR


Etiketler: Renault, DuPont, üzere, çözümleri, motor

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.