29 Mart 2019 Cuma 18:34

GÜNDEM

Bilişim Vadisi Akıllı Şehirler Araştırma Laboratuvarı

Huawei ve Bilişim Vadisi, Akıllı Şehirler Araştırma Laboratuvarı İşbirliği Protokolü’nü, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katıldığı törenle imzaladı. Bu anlaşmayla birlikte Huawei “Akıllı Şehirler” kapsamında faaliyet gösterecek ve Ar-Ge ekibiyle birlikte araştırma faaliyetlerinde bulunarak Bilişim Vadisi ile ortak çözümler geliştirecek.

Bilişim Vadisi Akıllı Şehirler Araştırma Laboratuvarı
Bilişim Vadisi Akıllı Şehirler Araştırma Laboratuvarı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İki şirket, akıllı park, akıllı aydınlatma, akıllı sayaç, akıllı enerji yönetimi, akıllı atık, akıllı park, varlık yönetimi ve ilgili tüm senaryolarda, teknik çözümler de dahil olmak üzere Akıllı Şehir Projeleri için iş birliği yapacak. Bu kapsamda, Huawei ve Bilişim Vadisi, Yapay Zeka, Büyük Veri, Nesnelerin İnterneti, BlockChain ve gelecekteki diğer teknolojiler için Ar-Ge çalışmalarını birlikte yapacak.

Bu önemli iş ortaklığı aynı zamanda en güncel teknolojilerle geliştirilecek milli teknoloji hamlesine önemli katkılar sağlayacaktır

Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Akıllı Şehirler Araştırma Laboratuvarı İş Birliği Protokol Töreni’nde gerçekleştirdiği konuşmada; bu ikili iş birliği protokolü; akıllı şehirler, yapay zeka ve büyük veri alanlarındaki çalışmaların ileriki dönemde ülkemizde çok daha ileriye taşınmasını sağlayacak olan önemli bir protokol olma özelliğine sahip. Bilişim Vadisi son dönemde çok önemli bir noktaya geldi. Bu iş birliği ile Huawei ve Bilişim Vadisi ortak Ar-Ge faaliyet ve projelerine imza atacaklar. Bu önemli iş ortaklığı aynı zamanda en güncel teknolojilerle geliştirilecek milli teknoloji hamlesine önemli katkılar sağlayacaktır. Bugün bilindiği üzere inovasyon Uzakdoğu’da kendisini daha fazla hissettiriyor ve uluslararası patent başvurularının %52’si Uzakdoğu’dan yapılıyor. Biz de Türkiye olarak 2018 yılında patent başvurularında birçok ülkeyi geride bıraktık. Huawei de bu anlamda en fazla uluslararası patent başvurusu yapan şirket oldu. Bu önemli iş birliği vesilesiyle Huawei Türkiye Genel Müdürü Cem Zhao’ya teşekkür ederim. Bilişim Vadisi’yle gelecekte ülkemizin bilişimle gelişimine yönelik katma değerli hizmetler sağlayacağımıza inanıyorum.

Türkiye'de bilişim sektörünün sağlıklı gelişmesini teşvik etmeye Karşılıklı yararlı bir kararlıyız

Bilişim Vadisi, bilimin teknolojiye dönüştürüldüğü bir platform

Cem Zhao, küresel ekonominin “dijital ve akıllı” olma yönünde ilerlediğini belirtti. Dijitalleşmeye duyulan en yüksek talebin de akıllı şehirleri hatta ülkeleri gerçekleştirmekte olduğunu belirten Cem Zhao sözlerine şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan tarafından yayınlanan 100 Gün eylem planında, hükümet ve sanayilerin dijital dönüşümünü iyileştirmek ve akıllı alanlar geliştirmek açıkça öneriliyor. Bilişim Vadisi, bilimin teknolojiye, teknolojinin de ürüne dönüştürüldüğü bir platform. Ortak inovasyon kuruluşuyla birlikte, amacımız Türkiye'nin gücüne, Vizyon 2023 hedeflerine güç katmak, katma değeri yüksek akıllı şehir çıktılarının ve yeni teknolojilerin üretimini sağlamaktır. Bunun kazan-kazan işbirliği ve ortak inovasyon için bir model olacağına inanıyorum. Dijital dönüşümde öncü bir konum sağlamak ve inovatif çözümleri inkübe etmek için küresel akıllı şehirlerin ve kampüslerin inşasına Bilişim Vadisi'nin son teknolojisini ve öncü uygulamalarını katacağız. Gelecekte, bu yenilikçi işbirliğinin kazanımları, Türkiye'nin Vizyonu 2023'ü teşvik ederek ve yenilikçi bir ekonomiye geçişi gerçekleştirerek tüm ülkeye yayılabilir."

-*-

İlginizi Çekebilir

Kenan Doğulu’Dan Bursa Raks I Endam

KENAN DOĞULU’DAN BURSA RAKS-I ENDAM


Sonbaharın En Gözde 3 Kumaşı

Avrupa’nın en ünlü moda arama motorlarından GLAMI Türkiye, sonbaharda en çok tercih edilen kumaş türlerini paylaşıyor. Moda sektöründe yer alan ürünler pek çok farklı materyalden oluşuyor. GLAMI hazırladığı rehber ile tüketicilerin satın aldıkları kıyafetlerin hangi kumaştan yapıldığını ve ne gibi özelliklere sahip olduğunu öğrenebiliyor. Böylece kumaş türleri hakkında bilgi alınırken, özellikle sürdürülebilir moda konusunda tüketici bilinci de artıyor.


Serin Herkese İyi Geliyor

Serin, yeni sezona dinleyicisine yaptığı sürprizle başlıyor. İstanbul Blue Night Records etiketiyle yayınlanan “İyi Gelir mi?” şarkısını kliplendiren grup, şarkının yeni paylaşımlarını da müjdeliyor.


Sonbahar Depresyonu Kapınızı Çalmasın

Sonbahar aylarıyla birlikte sıkça görülen sonbahar depresyonu, güneş ışınlarının azalmasına bağlı olarak hormonlardaki değişimlerle açıklanıyor. DoktorTakvimi.com uzmanlarından Uzm. Psk. Dan. Pınar Elçi, “Hayatınızda yapacağınız basit değişikliklerle, hem yaşamınıza renk katmanız hem de sonbahar depresyonu ile başa çıkmanız mümkün” diyor.


Şehrin Kalbinde, Denize Nazır Büyüleyici Bir Atmosferde Düzenlenen Chapter 8 Yoğun İlgi Gördü

Türkiye’nin E-spor, oyun ve gençlik festivali Chapter, Ortaköy Feriye’de Monster Enerji İçeceğinin ana sponsorluğunda sekizinci kez yoğun ilgi görerek gerçekleşti


Etiketler: akıllı, Bilişim, Vadisi, önemli, Türkiye

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.