19 Haziran 2019 Çarşamba 10:02

GÜNDEM

E Posta Güvenliği Çözümlerinin Lideri Trend Micro

Trend Micro Hakkında:

E Posta Güvenliği Çözümlerinin Lideri Trend Micro
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Siber güvenlik çözümlerinin küresel lider şirketi Trend Micro, Forrester Wave™: Büyük Ölçekli Şirket E-posta Güvenliği, 2019 İkinci Çeyrek raporunda lider olarak konumlandırıldı. Trend Micro, “teknoloji liderliği” alt başlığında (ürün stratejisi başlığı altında), “dağıtım seçenekleri” ve “bulut entegrasyonu” alanlarında alınabilecek en yüksek puanı alarak strateji kategorisinde 12 önemli üretici arasında en yüksek puanı elde etti.

Forrester, Trend Micro’yu tanımlarken "Müşteriler en güçlü yanlarının etkinlik, dağıtım kolaylığı ve yapılandırılabilirlik olduğunu vurguladılar" yorumunu kullandı. Raporda ayrıca kötü niyetli ve zararlı yazılımların yer aldığı e-postalara karşı savunma için çözüm arayışında olan büyük şirketlerin Trend Micro'yu gözden geçirmeleri gerektiğine de dikkat çekildi.

E-postaların bir numaralı tehdit unsuru olmaya devam ettiğini, bunun da kendilerini sürekli yenilikler yapmaya yönelten itici güç olduğunu vurgulayan Trend Micro Türkiye ve Yunanistan Genel Müdürü Hasan Gültekin sözlerine şöyle devam etti: “Analist değerlendirmeleri, çözümlerin değerlendirilmesinde kritik önem taşıyor. Bu son raporda, 2018’de 41,5 milyardan fazla tehdidi birlikte engellememize yardımcı olan Office 365 ve Gmail gibi bulut e-posta platformlarını koruyan çözümlerimizin yanı sıra yazım tarzı analizi ve bilgisayar önsezisi gibi en yeni yapay zeka (AI) özelliklerimiz de değerlendirmede göz önüne bulunduruldu”

Trend Micro’nun geçen yıl engellediği tehditlerin yaklaşık yüzde 86’sı e-posta yoluyla geldi. Oltalama, kurumsal e-posta dolandırıcılığı (BEC), kötü niyetli URL’ler, kötücül ekler ve yanlışlıkla ya da kasıtlı veri kayıplarının hepsi kurumların karşılaştığı ortak zorluklar olarak öne çıkıyor.

Trend Micro kullanan büyük ölçekli şirketler, on yıllara dayanan e-posta güvenlik uzmanlığıyla gelecekteki tehditleri tahmin edebilecek stratejik bakış açısının birlikteliğinden oluşan bir çözüm reçetesine sahip oluyorlar.

Bu ve diğer tehditlere karşı kapsamlı bir koruma sağlamak için üzerinde hemfikir olunan yaklaşım, güvenlik tekniklerinin nesiller arası karışımıdır. Bu tekniklerden biri, e-posta içeriğini analiz ederek BEC sahtekarlıklarını belirlemeye yardımcı olan AI destekli Yazım Tarzı DNA’sını içeriyor. Bugüne kadar bu özellik 160 kuruma karşı 5.400 saldırıyı tespit ederek olası 858 milyon dolarlık zararı engelledi. Trend Micro’nun önde gelen bir diğer özelliği de bilgisayarlı görme analiz teknolojisini makine öğrenimi ile birleştirerek sahte oturum açma sayfalarını “görmek”, böylece oltalama ve hesapların ele geçirilmesine karşı koruma sağlamak.

Trend Micro’nun e-posta güvenliği, BT altyapısının tüm katmanlarından elde ettiği istihbarattan faydalanarak tümleşik güvenlik yaklaşımı sunuyor. Sunulan çözümler; cihaz (fiziksel ve sanal), şirket bünyesinde kullanılan (on-premise) yazılım, SaaS hizmeti ve hibrit bir çözüm olarak çoklu kurulum seçenekleriyle kullanılabiliyor. Trend Micro, gelişmiş tehdit koruması için bulut tabanlı API + SMTP çözümü üzerinden çift katmanlı koruma sunan tek üretici olarak da rakiplerinden farklılaşıyor.

Siber güvenlik çözümlerinin global lideri Trend Micro, 30 yıldır dijital bilginin dünyada güvenli bir şekilde yayılmasına yardımcı oluyor. Tüketiciler, işletmeler ve kamuya yönelik yenilikçi çözümlerimiz veri merkezleri, bulut ortamları, ağlar ve uç noktalar için katmanlı güvenlik sağlıyor. Tüm ürünlerimiz birlikte sorunsuz çalışarak, tehditlerle ilgili istihbaratları paylaşıp merkezi görüntüleme ve kontrol sayesinde birleşik savunma sağlayarak daha iyi ve daha hızlı korumaya imkân veriyor.

Trend Micro 50’den fazla ülkedeki 6.000’den fazla çalışanı ve dünyanın en gelişmiş global tehdit istihbarat altyapısıyla kurumların birbirleriyle bağlantılı dünyasının güvence altına alıyor. Daha fazla bilgi için www.trendmicro.com.tr

İlginizi Çekebilir

Türk Ayakkabı Sektörü Dünyaya Meydan Okuyor

Avrupa’da İtalya, Dünyada Çin!


Emaar Black Weekend Süresince 6.Ooo Kişi 3 Gün Boyunca Harcadığının %70’İni Geri Alacak!

EMAAR BLACK WEEKEND BAŞLIYOR!


Ttyd Bahçeşehir Üniversitesi Turizm Sektörü İçin Güçlerini Birleştiriyor

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) turizm sektöründe nitelikli istihdamı artırmak için güçlerini birleştirdi. Turizm sektörünün vizyoner kuruluşu TTYD, BAU işbirliği kapsamında bugünün liderlerini geleceğin liderleri ile buluşturarak yeni fikirlerin geliştirilip sektöre kazandırılmasını sağlayacak.


Yarın Dünya Prematüre Günü’Nde Minik Mucizeler Ve Onları Hayatta Tutanlar Ödüllendirilecek

17 Kasım Dünya Prematüre Günü kapsamında ülkemizde ilk kez; prematüre doğumlara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için küçük melekleri hayata bağlayan sağlık çalışanları, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek prematüre çocuk sahibi ailelerin katılımıyla ödüllendirilecek.


Katılımcıların Yüzde 80’İ Yerli Olan Tek Fuar “Bumatech”

Katılımcıların Yüzde 80’i Yerli Olan Tek Fuar “BUMATECH”


Etiketler: Trend, Micro, güvenlik, e-posta, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.