9 Kasım 2018 Cuma 17:31

GÜNDEM

Ege Vitrifiye’Den Endüstri 4.0 Kapsamında 40 Milyon Tl’Lik Yeni Yatırım!

Ege Vitrifiye robot destekli yeni basınçlı klozet yatırımını İzmir Valisi Erol AYYILDIZ, Ege Vitrifiye Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim POLAT, İbrahim Polat Holding CEO’su Baran DEMİR, Çimse-İş Sendika Başkanı Zekeriye Nazlım, çeşitli kamu ve özel sektör temsilcilerinin ve POLAT Ailesi üyeleri ve Yöneticileri ile Ege Vitrifiye çalışanlarının katıldığı bir törenle hizmete açtı.

Ege Vitrifiye’Den  Endüstri 4.0 Kapsamında  40 Milyon Tl’Lik Yeni Yatırım!
Ege Vitrifiye’Den  Endüstri 4.0 Kapsamında  40 Milyon Tl’Lik Yeni Yatırım!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Açılış töreninde İbrahim Polat Holding ve Ege Vitrifiye Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat Yatırım yaparak ülke ekonomisine katkılarına devam edeceğini belirtti.

İbrahim Polat Holding CEO’su Baran DEMİR ,“Türkiye’de Vitrifiye üretiminin%83 oran ile yerli üretim katkı endeksi en yüksek sektörlerin başında geldiğini belirterek,bu sektörün önde gelen kuruluşlarından biri olmanın gururunu taşıyoruz. “ dedi.

Demir sözlerine, “40 milyon TL değerinde, klozet üretim kapasitesinin 150.000 adet artıracak robot destekli yeni basınçlı klozet yatırımını hayata geçiriyoruz. Ege Vitrifiye profesyonel ekibinin beş ay gibi kısa bir sürede devreye aldığı yatırım, dünyanın Vitrifiye üretiminde ulaştığı son teknolojiden oluşuyor. Endüstri 4.0 kapsamında yeni robot destekli üretim makinaları sayesinde elde edilecek yüzey kalitesi yüksek, homojen ürünleri ağırlıklı ihracat pazarları için üretmeyi hedefliyoruz, bu sayede %68 olan ihracat hacmini %75’lere ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.

Törende konuşan Genel Müdür Merter Savaş da,“Ege Vitrifiye’nin toplam üretim kapasitesi 1.4 milyon adet /yıldır, Vitrifiye üretiminin %85’i yüksek basınçlı döküm, % 15’i ise klasik yöntemlerle yapılmaktadır. Şirkette 480 kadrolu işçi çalışmaktadır, satışların %68’i ihraç edilmektedir. Basınçlı üretim, klasik yöntemler ile karşılaştırıldığında pürüzsüz yüzeyi garanti ederken, birim zamanda daha fazla üretim yapılmasını sağlamaktadır. Son yıllarda hem iç piyasada hem de ihracatta atağa kalkan ve orta-üst segmentte büyüyen Ege Vitrifiye Türkiye içinde 120 satış noktasına, ihracatta ise 72 farklı ülkede 110 müşteriye seramik sağlık gereçleri sağlamıştır” diye belirterek, markanın yüksek kalitede üretilen katma değerli ürünleriyle Türk markasını tüm dünyada temsil ettiğini ifade etmiştir.

ÇİMSE Sendika Başkanı Zekeriye NAZLIM,işçi ve işveren barışına vurgu yaparak, Ege Vitrifiye’nin ekonomiye ve istihdama yaptığı katkılardan dolayı başta İbrahim Polat olmak üzere tüm Polat Ailesi’ne teşekkürlerini sundu.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Vitrifiye Yeni Yatırımı ile ilgili tebriklerini dile getirerek bu yatırımın ekonomiye ve istihdama katkılarının çok kıymetli olduğunu, sağladığı istihdamla Polat Ailesi’nin Türkiye’de değer yarattığını vurgulayarak yatırımın ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Konuşmalarından sonra açılış kurdeleleri Vali Erol AYYILDIZ,İbrahim POLAT, Songül SEL, Murat POLAT, Baran DEMİR, İbrahim Fikret POLAT, Bülent ZIHNALI, Merter SAVAŞ, Zekeriye NAZLIM ve katılımcılar tarafından kesildi. Yeni Robotlu Yatırım Alanı ziyaret edilerek, yeni yatırım devreye alındı.

İlginizi Çekebilir

Hemıngton'da Black Frıday Sürprizi

Extra Fine Merino yünü, saf kaşmir ve ipeğin büyüleyici dokusunu modern tasarımlarla birleştiren smart casual erkek giyim markası Hemington, tüm dünyada avantajlı bir alışveriş deneyimi sunan “Black Friday”e özel “İkinci Ürün Hediye” kampanyasını başlatıyor.


Murat Pınar Eurogıa2020 Topluluğu’Nu Edinburg’Da Temsil Etti

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü ve EUROGIA2020 Dönem Başkanı Murat Pınar, EUROGIA2020 Topluluğu’nu Edinburg’da Temsil Etti.


Yılda 12,4 Kilogram Kırmızı Et Tüketiyoruz

BASIN BİLDİRİSİ


Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm

Ağız kokusuna 10 doğal çözüm


Karakter’İn Yeni Teklisi “Grass” Epıc Istanbul Etiketiyle Yayımlandı!

Genç prodüktör Karakter’in yeni teklisi “Grass” Epic Istanbul sanatçısı Glasxs’in vokaliyle Epic Istanbul etiketi altında yayımlandı!


Etiketler: Vitrifiye, Polat, üretim, İbrahim, yüksek

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.