9 Kasım 2018 Cuma 17:31

GÜNDEM

Ege Vitrifiye’Den Endüstri 4.0 Kapsamında 40 Milyon Tl’Lik Yeni Yatırım!

Ege Vitrifiye robot destekli yeni basınçlı klozet yatırımını İzmir Valisi Erol AYYILDIZ, Ege Vitrifiye Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim POLAT, İbrahim Polat Holding CEO’su Baran DEMİR, Çimse-İş Sendika Başkanı Zekeriye Nazlım, çeşitli kamu ve özel sektör temsilcilerinin ve POLAT Ailesi üyeleri ve Yöneticileri ile Ege Vitrifiye çalışanlarının katıldığı bir törenle hizmete açtı.

Ege Vitrifiye’Den  Endüstri 4.0 Kapsamında  40 Milyon Tl’Lik Yeni Yatırım!
Ege Vitrifiye’Den  Endüstri 4.0 Kapsamında  40 Milyon Tl’Lik Yeni Yatırım!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Açılış töreninde İbrahim Polat Holding ve Ege Vitrifiye Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat Yatırım yaparak ülke ekonomisine katkılarına devam edeceğini belirtti.

İbrahim Polat Holding CEO’su Baran DEMİR ,“Türkiye’de Vitrifiye üretiminin%83 oran ile yerli üretim katkı endeksi en yüksek sektörlerin başında geldiğini belirterek,bu sektörün önde gelen kuruluşlarından biri olmanın gururunu taşıyoruz. “ dedi.

Demir sözlerine, “40 milyon TL değerinde, klozet üretim kapasitesinin 150.000 adet artıracak robot destekli yeni basınçlı klozet yatırımını hayata geçiriyoruz. Ege Vitrifiye profesyonel ekibinin beş ay gibi kısa bir sürede devreye aldığı yatırım, dünyanın Vitrifiye üretiminde ulaştığı son teknolojiden oluşuyor. Endüstri 4.0 kapsamında yeni robot destekli üretim makinaları sayesinde elde edilecek yüzey kalitesi yüksek, homojen ürünleri ağırlıklı ihracat pazarları için üretmeyi hedefliyoruz, bu sayede %68 olan ihracat hacmini %75’lere ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.

Törende konuşan Genel Müdür Merter Savaş da,“Ege Vitrifiye’nin toplam üretim kapasitesi 1.4 milyon adet /yıldır, Vitrifiye üretiminin %85’i yüksek basınçlı döküm, % 15’i ise klasik yöntemlerle yapılmaktadır. Şirkette 480 kadrolu işçi çalışmaktadır, satışların %68’i ihraç edilmektedir. Basınçlı üretim, klasik yöntemler ile karşılaştırıldığında pürüzsüz yüzeyi garanti ederken, birim zamanda daha fazla üretim yapılmasını sağlamaktadır. Son yıllarda hem iç piyasada hem de ihracatta atağa kalkan ve orta-üst segmentte büyüyen Ege Vitrifiye Türkiye içinde 120 satış noktasına, ihracatta ise 72 farklı ülkede 110 müşteriye seramik sağlık gereçleri sağlamıştır” diye belirterek, markanın yüksek kalitede üretilen katma değerli ürünleriyle Türk markasını tüm dünyada temsil ettiğini ifade etmiştir.

ÇİMSE Sendika Başkanı Zekeriye NAZLIM,işçi ve işveren barışına vurgu yaparak, Ege Vitrifiye’nin ekonomiye ve istihdama yaptığı katkılardan dolayı başta İbrahim Polat olmak üzere tüm Polat Ailesi’ne teşekkürlerini sundu.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Vitrifiye Yeni Yatırımı ile ilgili tebriklerini dile getirerek bu yatırımın ekonomiye ve istihdama katkılarının çok kıymetli olduğunu, sağladığı istihdamla Polat Ailesi’nin Türkiye’de değer yarattığını vurgulayarak yatırımın ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Konuşmalarından sonra açılış kurdeleleri Vali Erol AYYILDIZ,İbrahim POLAT, Songül SEL, Murat POLAT, Baran DEMİR, İbrahim Fikret POLAT, Bülent ZIHNALI, Merter SAVAŞ, Zekeriye NAZLIM ve katılımcılar tarafından kesildi. Yeni Robotlu Yatırım Alanı ziyaret edilerek, yeni yatırım devreye alındı.

İlginizi Çekebilir

Startup'lar En Çok Bu Hatalara Düşüyor…

Dünyadaki startup’ların yüzde 42’si pazar ihtiyacını net analiz edemediği için kısa sürede kapanıyor. Araştırmalar, girişimlerin neredeyse yüzde 90’ının hüsranla bittiğini işaret ediyor. Peki, başarıya giden yolda nelere dikkat etmeli? Online iş platformu SanalUzman.com’un Genel Müdürü Niyazi Bekiroğlu’na göre piyasa analizi, doğru ekip, yalınlık ve ihtiyaca yönelik teknoloji kullanımı şansı artıran faktörlerden.


Türkiye Meme Vakfı Ve Paşabahçe ‘Meme Sağlığı E Öğrenme Platformu İle Farkındalık Yaratacak

Türkiye Meme Vakfı (MEVA) Paşabahçe’nin desteğiyle “Farkındayım Korkmuyorum- Arkadaşıma Anlatıyorum Meme Sağlığı Akran Eğitimi” projesini hayata geçirdi. 2007 yılından bu yana yürütülen Meme Sağlığı Akran Eğitimi projesinin Türkiye geneline yaygınlaştırılması amacıyla Meme Sağlığı E-Öğrenme Platformu kapsamında, meme sağlığı ile ilgili gerekli bilgilerin internet aracılığıyla hızlı ve etkin bir şekilde yaygınlaşması ve öğretici videolarla erken teşhis hakkında özellikle gençlerde farkındalık yaratılması amaçlanıyor.


Doğru Ayakkabı Mutlu Çocuk!

Çocuk gelişim sürecinde ayakkabı seçimi, oldukça önemli yer tutuyor. Doğru ayakkabı ile çocuğunuzun ayak sağlığını koruyarak, sakatlanma riskini de en aza indirebilmeniz mümkün. Peki, ayakkabı alınırken nelere dikkat edilmeli?


Huawei 5G Çipseti İle Ev Ve Kobi Kullanımına Uygun Cpe’Sini Tanıttı

Huawei Balong 5000 çipsetini ve bu çipset ile çalışan ilk 5G cihazı Huawei 5G CPE Pro’yu duyurdu. Bu iki ürün, cep telefonları, ev uygulamaları, iş yerleri ve diğer tüm mobil uygulamalarda dünyanın en hızlı internet bağlantısını sunacak.


İyzico Türkiye’Nin E İhracat Menzilini 1,5 Katına Çıkardı

Finansal teknoloji alanında Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alan iyzico ve Politika Analiz Laboratuvarı (PAL) ortaklığında hazırlanan “Finansal Teknolojilerin Türkiye Ekonomisine Etkileri: iyzico Vaka Analizi” raporu, iyzico’nun farklı alanlarda yerel fintek sektörüne olan etkilerini göstermek amacıyla hazırlandı. Özellikle e-ticaret sektörüne dair önemli rakamlar içeren raporda, iyzico’nun büyüme rakamları ve e-ihracat verileri ön plana çıkan konular oldu.


Etiketler: Vitrifiye, Polat, üretim, İbrahim, yüksek

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.