28 Kasım 2019 Perşembe 16:03

GÜNDEM

Eğitim Yardımları Sonuçları Açıklandı

EĞİTİM YARDIMLARI SONUÇLARI AÇIKLANDI

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İBB, üniversite eğitim yardımlarını almaya hak kazanan öğrencilerin isim listesini açıkladı. Üç dönemde verilecek yardımların ilki, Aralık ayında ödenecek. Yardımlardan 30 bin üniversite öğrencisi yararlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kreş ve Halksüt projelerinin ardından seçim döneminde verdiği sözlerden birini daha yerine getiriyor. İhtiyaç sahipliği veya ailevi durum kriterlerine göre belirlenen üniversiteli gençlere eğitim yardımı veriliyor. Yardımı almaya hak kazanan 30 bin gencin isim listesi açıklandı. Asil listede bulunan öğrenciler, belgelerini 28 Kasım Perşembe - 3 Aralık Salı günleri arasında teslim edecek. Sürecin tamamlanmasının ardından 12 Aralık Perşembe - 13 Aralık Cuma günleri ilk ödemeler yapılacak.

ŞEFFAF VE ADİL BİR SÜREÇ

18 Kasım'da gencuniversiteli.ibb.istanbul sitesi üzerinden alınmaya başlanan başvurular, 24 Kasım günü sona erdi.Başvuruda bulunan 108 bin 528 öğrenci adil ve titiz bir değerlendirme sürecinden geçti. Buna göre; öğrencinin ihtiyaç sahibi olma durumunun yanı sıra kendisinde veya ailesinde engellik durumu, aile kişi sayısı, ailedeki öğrenci sayısı, ebeveyn vefatı-boşanma bilgileri gibi kriterler de dikkate alındı.Eğitim yardımı almaya hak kazananlar, başvuranlar arasında puantaj sistemi ile sıralama yapılarak belirlendi.

Hak sahiplerinin isimleri, 27 Kasım saat 22.00'den itibaren aynı web sitesi üzerinden şeffaf bir şekilde paylaşıldı.

"BÜYÜK BİR ADIM"

İBB eğitim yardımlarını değerlendiren İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencisi Ahmet Samak,eğitim yardımlarının yeniden başlamasının çok güzel bir haber olduğunu belirterek şöyle dedi: "Öğrencilere yönelik eğitim yardımlarının yeniden başlaması diğer şehirleri de teşvik edebilir. Bu açıdan büyük bir adım olarak görüyorum."

ÜÇ DÖNEMDE ÖDENECEK

Toplam 3 bin 200 TL olarak belirlenen yardımların ilk taksidi olan bin 200 TL, 12-13 Aralık tarihlerinde ödenecek.Diğer taksitler ise Şubat'ta 1000 TL, Mayıs'ta da 1000 TL olarak verilecek.

İBB, 2020-2021 yılı için daha çok öğrenciye, daha yüksek miktarda eğitim yardımı yapabilmek için hazırlıklara da şimdiden başladı.

İlginizi Çekebilir

Divanev Çarpıcı Tasarımlarıyla İmob Fuarına Katılacak

Yataş Grup'un özgün ve yenilikçi tasarımlarıyla mobilya, dekorasyon ve uyku dünyasında yeni bir tarzı temsil eden markası Divanev, 21-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul CNR Expo’da düzenlenen 16. Uluslararası Mobilya Fuarı’na (İMOB) katılacak.


Başkan İmamoğlu, Genç Lider Adaylarına Seslendi “Kamuda Liyakat Ötesi Kavramları Çatır Çatır Yıkacağız”

Başkan İmamoğlu, genç lider adaylarına seslendi:


“Her Şey, Tasarım.” Kitabı, Arıkovanı'nda En Hızlı Fonlanan Projelerden Biri Oldu!

SHERPA Blog’un “Her şey, tasarım.” kitabı için başlattığı kampanya, Turkcell'in yenilikçi teknoloji ürünlerini ve girişimcileri destekleme amacıyla 2015 yılının sonunda hayata geçirdiği kitlesel fonlama platformu Arıkovanı üzerinden rekor sayılabilecek bir sürede fonlandı.


Axess Mobil İle İstanbulkart’Ta Yetersiz Bakiye Dönemi Sona Eriyor!

Akbank müşterileri artık Axess Mobil ile ek ücret ödemeden, kolay ve hızlı bir şekilde İstanbulkartlarına bakiye yükleyebiliyor. Üstelik otomatik yükleme talimatı veren Axessliler 90 TL’ye varan kaybolmayan chip-para kazanıyor.


Ptt Esnaf Kart İle Ticarette Yeni Dönem

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten:


Etiketler: eğitim, Aralık, Kasım, almaya, daha

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.