4 Aralık 2019 Çarşamba 12:16

GÜNDEM

Eğitimde Engelli Hakları “Okulda Birlikte, Hayatta Birlikte” Projesi Yola Çıktı

Engelli çocukların eğitim hakkından yararlanmasını amaçlayan Tohum Otizm Vakfı, İstanbul Bilgi Üniversitesi SEÇBİR ile birlikte ve Sabancı Vakfı desteği ile yürütülen “Eğitimde Engelli Hakları: Okulda Birlikte, Hayatta Birlikte” projesini yaygınlaştırıyor.

Eğitimde Engelli Hakları  “Okulda Birlikte, Hayatta Birlikte”  Projesi Yola Çıktı
Eğitimde Engelli Hakları  “Okulda Birlikte, Hayatta Birlikte”  Projesi Yola Çıktı
Eğitimde Engelli Hakları  “Okulda Birlikte, Hayatta Birlikte”  Projesi Yola Çıktı
Eğitimde Engelli Hakları  “Okulda Birlikte, Hayatta Birlikte”  Projesi Yola Çıktı
Eğitimde Engelli Hakları  “Okulda Birlikte, Hayatta Birlikte”  Projesi Yola Çıktı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sabancı Vakfı’nın desteğiyle Tohum Otizm Vakfı (TOV) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR) tarafından yürütülen “Eğitimde Engelli Hakları: Okulda Birlikte, Hayatta Birlikte” projesi kapsamında; 30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde Erzurum’da öğretmen buluşması gerçekleştirildi.

Öğretmen, veli, idareci ve öğrencilerde engelliliğe yönelik algı ve tutumların dönüştürülmesini ve engelliliğin olağanlaştırılmasını hedefleyen “Okulda Birlikte, Hayatta Birlikte” projesi kapsamında düzenlenen öğretmen buluşmalarında; kapsayıcı eğitim perspektifi ile öğretmenlerin sınıf içinde uygulayabilecekleri etkinliklerden oluşan öğretmen kılavuzu paylaşıldı. Öğretmen Ağı ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile işbirliğinde düzenlenen eğitimler, bölgelerdeki öğretmenlerin destek duyması halinde yerelde de işbirliği yapabileceği kişi ve kurumları bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Öğretmen kılavuzu

Proje kapsamında hazırlanan Öğretmen Kılavuzu’nda okul öncesi ve ilkokul öğretmenlerinin sınıf içinde uygulayabilecekleri çeşitli etkinlik önerileri; kapsayıcı eğitim konusunda faydalı kaynaklar ve bu alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının listesi yer alıyor.

Engelli Odaklı Kapsayıcı Eğitim yaygınlaştırma programlarının yapıldığı şehirlere çevre illerden de katılım oluyor. Programlara katılanların çoğunluğu öğretmen olmakla birlikte STK’lardan, İl Milli Eğitim Müdürlükleri’nden ve akademiden kişiler de davet ediliyor.

Kapsayıcı eğitim

Eğitimde “tüm öğrenenlerin içerilmesi” anlamına gelen kapsayıcı eğitim, eğitime erişimin önündeki engellerin belirlenmesini ve bu engellerin sistemi değiştirerek çözüleceği yaklaşımını benimsiyor. Kapsayıcı eğitimde kilit rol öğretmendedir ve öğretmenin yaptığı sınıf içi uyarlamalarla sınıftaki tüm farklı öğrenciler eğitime dahil edilir.

İlginizi Çekebilir

Telefonunuzun Şarjını En Çok Tüketen Uygulamalar Açıklandı

İŞTE ŞARJ CANAVARI 17 UYGULUMA


Sinpaş Finans Şehir’De Evler Kişiselleşiyor

Sinpaş gayrimenkul sektöründe yine bir ilke imza atarak Custom – Made Homes’u hayata geçiriyor. Tarzını evine yansıtmak isteyenler için birçok özellik sunan Sinpaş, evleri zevklere göre kişiselleştiriyor.


İş Yapmak İçin En İyi İmkanlara Sahip Ülkeler Belli Oldu

BASIN BİLDİRİSİ


Omega’Nın Yeni Butiği İstanbul Havalimanı’Nda Açıldı!

İsviçreli lüks saat üreticisi OMEGA’nın yeni butiği İstanbul Havalimanı’nda açıldı.


Renault Yönetim Kurulu’Ndan Bilgilendirme

Boulogne-Billancourt, 29 Ocak 2020 –Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard başkanlığında toplanan Renault Grubu Yönetim Kurulu, 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Luca de Meo’yu Renault S.A.’nın İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve Renault s.a.s’ın Başkanı olarak atama kararı aldığını açıkladı.


Etiketler: Öğretmen, Birlikte, öğretmen, eğitim, Vakfı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.