28 Haziran 2019 Cuma 11:56

GÜNDEM

Eğitimde Fırsat Eşitliği Tikav Mezuniyet Töreni Bb

Türkiye İnsan Kaynakları, Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın (TİKAV) kurulduğu 1999 yılından bu yana eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla Doğu ile Güneydoğu Bölgelerinde öğrenim gören üniversite öğrencilerine yönelik uyguladığı Bireysel Gelişim Programı (BGP) yeni mezunlarını verdi.

Eğitimde Fırsat Eşitliği Tikav Mezuniyet Töreni   Bb
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bugüne kadar 233 gence ulaşan Bireysel Gelişim Programı’nda öğrenciler diksiyon, protokol ve nezaket kuralları, öz bakım ve diş sağlığı, yaratıcı drama, duygusal zeka gibi konularda eğitim görüyorlar. Böylelikle okul sonrasında kendilerini bekleyen iş yaşamına hazır hale geliyorlar.

Akfen Holding’in kurucusu olduğu Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) organizasyonuyla gerçekleştirilen ve Doğu ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde öğrenim gören üniversite öğrencilerine fırsat eşitliği sağlamayı amaçlayan Bireysel Gelişim Programı (BGP) yeni dönem mezunlarını verdi.

TİKAV’ın kuruluğu 1999 yılından bu yana uygulanan ve 20’nci yılını kutlayan Bireysel Gelişim Programı kapsamında önceki akşam Karaköy’deki Novotel Istanbul Bosphorus otelinde gerçekleştirilen mezuniyet töreniyle Elazığ Fırat Üniversitesi’nde öğrenim gören 36 öğrenci mezuniyet sertifikalarını aldı.

Törene TİKAV Onursal Başkanı ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp’in yanı sıra programa destek veren gönüllü mentörler katıldı. Törende, Elazığ Fırat Üniversitesinden mezun olan bursiyerlere TİKAV Bireysel Gelişim Programı Başarı Belgesi, The Duke of Edinburgh’s International Award Altın Sertifikası ve The Sandwich Method İngilizce Sertifikaları takdim edildi.

“YABANCI DİL KONUSU

ASLA İHMAL EDİLMEMELİ”

Törende konuşan TİKAV Onursal Başkanı ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, "20 yıldan bu yana Bireysel Gelişim Programı’nı memnuniyetle devam ettiriyoruz ve çok da güzel meyvelerini alıyoruz. Bu proje, TİKAV'ın ilk ve hala da önemli projelerinden bir tanesi" diye konuştu.

Projenin örnek teşkil etmesi için tanıtımın önemine dikkat çeken Akın, "Örnek olması açısından bu projenin bilinmesinde yarar olduğunu düşünüyorum. Bu projenin ne kadar kıymetli olduğunu, ne kadar değerli olduğunu ve sonuçlarının ne kadar başarılı olduğunu anlatabilirsek, Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da başka illerde, başka okullarda, buna benzer projelerin geliştirilmesini sağlamış oluruz. Özellikle, iyi bir tanıtımla, iş insanlarını teşvik ederiz diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

“BATININ MARKA OKULLARIYLA

AYNI ŞARTLARI SUNUYOR”

TİKAV Mütevelli Heyeti Üyesi Pelin Akın Özalp de Bireysel Gelişim Programı’nın, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki üniversite öğrencisi gençlere batının marka okullarıyla aynı şartlarda mezun olmalarının kapısını araladığını ifade etti. 20 yıldan bu yana program kapsamında gençlere bilgisayardan dansa, diksiyondan yabancı dile kadar birçok konuda eğitimlerin verildiğini kaydeden Pelin Akın Özalp, “Gençler Bireysel Gelişim Programı’nda aldıkları eğitimler ile örneğin İstanbul’daki üniversite mezunlarının da önüne geçiyorlar. Bu eğitimlerin yanı sıra büyükşehirlerdeki devlet adamları, iş insanları ve sanatçılarla bir araya gelerek eşi bulunmaz deneyimler elde ediyorlar. Ayrıca TİKAV Kariyer Menti-Mentör programıyla da iş hayatı hakkında deneyim ve bilgi ediniyorlar” diye konuştu.

Törende öğrencilerin program hakkındaki görüşlerini anlatan mektupları okunurken, Elazığ yöresine ait bir türküyü koro şeklinde seslendirdi. Tören öğrencilerin mentörlere plaket takdim etmesiyle son buldu.

ÜNİVERSİTE BİRİNCİ

SINIFTA BAŞLIYORLAR

TİKAV, 1999 yılından bu yana, toplumsal ve ekonomik nedenlerle eğitim, kültür ve kişisel gelişim olanaklarına ulaşmada zorluk çeken Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde öğrenim gören üniversite öğrencilerine fırsat eşitliği sağlayabilmek amacıyla Bireysel Gelişim Programı’nı (BGP) uyguluyor. Program, öğrencileri çeşitli yaşam becerileri ile donatarak, onları üniversite sonrası çalışma hayatına ve sosyal hayata hazırlamayı amaçlıyor.

Programı tamamlayan TİKAV Bursiyerleri arasında dünyanın çok uluslu şirketlerinde yöneticiler, Türkiye’nin ve dünyanın sayılı üniversitelerinde öğretim görevlileri ve kendi alanında başarılı girişimciler yer alıyor.

Üniversite birinci sınıftan başlayarak dördüncü sınıfın sonuna kadar bursiyer öğrenciler 30’un üzerinde kişisel gelişim eğitimleri, yabancı dil ve bilgisayar eğitimleri, kültür-sanat ve toplum hizmeti programları, ulusal ve uluslararası projeler, söyleşiler ve mesleki programlara katılarak bilgi ve becerilerini zenginleştiriyorlar.

Üniversitelilere sağlanan eğitimlerden bazıları diksiyon, protokol ve nezaket kuralları, öz bakım ve diş sağlığı, yaratıcı drama, duygusal zeka, iş hayatına hazırlık eğitimi olarak öne çıkıyor.

Eğitimdeki öğrencilere profesyonel hayatın kapılarını aralamak ve iş dünyasında sosyal sorumluluk bilincini yaymayı amaçlayan TİKAV Kariyer Atölyesi Menti-Mentor Programı da uygulanıyor. Programda Akfen Holding ve iştirak şirketlerinde çalışanlar, eğitim gören öğrencilere tecrübelerini bire bir aktarıp, eğitim dönemleri boyunca mentiliklerini üstleniyorlar.

Her iki yılda bir Elazığ Fırat Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin kabul edildiği Bireysel Gelişim Programı’na şimdiye kadar 297 bursiyer katıldı. Bunların 192’si programı tamamlarken, 36 bursiyerin eğitim faaliyetleri devam ediyor.

Bireysel Gelişim Programı’nda Verilen Eğitimler

Takım Çalışması Eğitimi

Hikâye Anlatıcılığı Eğitimi

Sunum Teknikleri Eğitimi

Dans Eğitimleri

Özbakım ve Diş Sağlığı Eğitimi

Madde Bağımlılığı Eğitimi

İngilizce Eğitimi

Bilgisayar Eğitimi

Avrupa Birliği Proje Yazımı Eğitimi

Uygulamalı Münazara Teknikleri Eğitimi

Diksiyon Eğitimi

Potansiyelini Ortaya Çıkar Eğitimi

Zaman Yönetimi Eğitimi

Protokol ve Nezaket Kuralları Eğitimi

Kamp Hazırlık Eğitimi

Problem Çözme Becerileri ve Çatışma Yönetimi Eğitimi

Herkes Eşit – Herkes Farklı Eğitimi-1 (Kültür ve Ötekileştirme Temalı)

Yaratıcı Drama Eğitimi

İlkyardım Eğitimi

Duygusal Zeka Eğitimi

Girişimcilik ve İnovasyon Eğitimi

Herkes Eşit – Herkes Farklı Eğitimi-2 (Engellilik Ana Temalı Seminer ve Uygulama)

Araştırma ve Raporlama Teknikleri Eğitimi

Aktif Vatandaşlığa Doğru Eğitimi

Uygulamalı Mülakat Teknikleri Eğitimi

RYLA Eğitimi

İş Hayatına Hazırlık Eğitimi

Türkiye İnsan Kaynakları, Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) Hakkında:

Akfen Holding tarafından sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmek üzere kurulduğu 1999 yılından bu yana çeşitli toplumsal aktivitelerle faaliyetlerini sürdüren Türkiye İnsan Kaynakları, Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV), bu yıl 20’nci yılını kutluyor.

TİKAV, üniversite öğrencilerine yönelik Bireysel Gelişim Programı, 14-24 yaş arası kişisel gelişim programı Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı ve toplumun çeşitli sorunlarına karşı eğitim verdiği Ulusal Projeler adı altında 3 ana başlıkta faaliyetlerini yürütüyor. Vakfın odak merkezini çocuklar, gençler ve kadınlar oluşturuyor.

Kurulduğu 1999 yılından bu yana 30 bin kişiye ulaşan TİKAV, bu adımlarını güçlendirerek gelecek 10 yılda 100 bin kişiye dokunmayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir

"Sektör Bu Fırsatı İyi Değerlendirmeli Ama.."

GABORAS CEO'su Altun;


Beymen Club Erkeklere Özel İlk Mağazasını İstinyepark’Ta Açtı...

BEYMEN CLUB


Setur Sezona %45’E Varan Cazip İndirimlerle Devam Ediyor

Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinden Setur, hijyen sertifikalı güvenilir otellerden oluşan farklı seçenekler ve %45’e varan indirimlerle tatil alternatifleri sunuyor. Setur, satın alınan konaklamalarda 72 saat öncesine kadar para iade güvencesi de sağlıyor.


Türk Telekom’Dan Çevreci Anlaşma

Çevre dostu teknolojiler geliştiren Türk Telekom’a EBRD’den 100 milyon dolarlık kaynak


Flamingolardan Gölbaşı Sularında Görsel Şölen

FLAMİNGOLARDAN GÖLBAŞI SULARINDA GÖRSEL ŞÖLEN


Etiketler: Eğitimi, TİKAV, Programı, Bireysel, Gelişim

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.