19 Kasım 2019 Salı 10:30

GÜNDEM

Eıcma 2019 Continental Ve Vitesco Technologies Yeni Motosiklet Modellerini Görücüye Çıkarıyor

Eıcma 2019  Continental Ve Vitesco Technologies Yeni Motosiklet Modellerini Görücüye Çıkarıyor
Eıcma 2019  Continental Ve Vitesco Technologies Yeni Motosiklet Modellerini Görücüye Çıkarıyor
Eıcma 2019  Continental Ve Vitesco Technologies Yeni Motosiklet Modellerini Görücüye Çıkarıyor
Eıcma 2019  Continental Ve Vitesco Technologies Yeni Motosiklet Modellerini Görücüye Çıkarıyor
Eıcma 2019  Continental Ve Vitesco Technologies Yeni Motosiklet Modellerini Görücüye Çıkarıyor
Eıcma 2019  Continental Ve Vitesco Technologies Yeni Motosiklet Modellerini Görücüye Çıkarıyor
Eıcma 2019  Continental Ve Vitesco Technologies Yeni Motosiklet Modellerini Görücüye Çıkarıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Frankfurt/Korbach/Regensburg/Villingen-Schwenningen, 05 Kasım 2019. Dünyanın en önemli motosiklet fuarı Milano EICMA fuarında, bu yıl Continental standında ilk kez iki şirket aynı anda yer alıyor. Continental’in yanı sıra grubun yeniden yapılandırılması kapsamında ayrı bir bölüm haline getirilen Vitesco Technologies de aynı stantta bulunacak. Vitesco Technologies dışındaki diğer bölümler, Continental çatısı altında faaliyetlerine devam edecek. Teknoloji grubunun bisiklet ve motosiklet segmentinde sunduğu geniş öncü ürün yelpazesi ise değişmeyecek. Milano’da tanıtılan inovasyonlar arasında bulut tabanlı hizmetler ve kolay uygulanabilen bağlantılı hizmet çözümlerinin yanı sıra esnek bir kamera sistemi, çok fonksiyonlu motor kontrolleri ve her tür araziye uygun motosiklet lastikleri bulunuyor.

Vitesco Technologies: Geniş portföy, kullanıma hazır 48 voltluk elektrikli sürücü

Tıpkı Continental Güç Aktarma Organları gibi Vitesco Technologies, motor kontrol sistemlerinden sensörlere ve aktüatörlere, yakıt ve egzoz gazı yönetimine kadar bisiklet/motosiklet ve powersports segmentlerinde geniş bir inovatif ürün yelpazesi sunuyor. Bu çözümler, her pazarın kendine özel ihtiyaçlarına çözümler sağlamanın yanı sıra Euro 5 (2020 Ocak ayından itibaren), Araç Diyagnostik Düzenini (OBD) kapsayan Çin 4 (2019 Temmuz ayından itibaren) ve Bharat 6 (2020 Nisan ayından itibaren Hindistan'da) gibi en son emisyon standartlarını karşılıyor. Vitesco Technologies, Continental’in uzun yıllardır elektrikli sürüş alanında öncülük yaptığı binek araçlar pazarındaki kapsamlı teknik bilgisinden faydalanarak, ağırlıklı olarak iki tekerlekli araçlar için elektrikli sürüş üzerinde çalışıyor.

İlk olarak Asya pazarlarına odaklanılacak. Bu nedenle ilk adım, içten yanmalı motorların yerine geçebilecek 150 cc’ye kadar hacimli motorlar için bir sürücü sistemi geliştirmek olacak. Bu kapsamda 48 voltluk makine ve elektronik aksamının seri üretimine de çok yakında başlanacak.

Asya pazarları için özel olarak üretilen, çok sayıda ek fonksiyonlu motor kontrolleri

Continental ürün gamına motosikletler için güçlü ve esnek kamera sistemleri ekliyor

Continental, EICMA fuarında ARAS™ modern sürücü destek sistemlerinin yeni özelliğini de tanıtıyor. İki tekerlekli araçlar için uydu kamerasıyla çalışan ilk kamera sistemi, bunlardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Sistem, ilave ARAS™ fonksiyonlarını yerine getirebilen ölçeklenebilir, güçlü bir kontrol ünitesi (ADCU) ile toz ve su sıçramasına karşı tam korumalı bir uydu kamerasından (DIN 40050 IP6K9K) oluşuyor. Aracın ön kısmına kolayca entegre edilebilen çok küçük bir kameraya ve örneğin koltuğun altına takılabilen son derece kompakt bir kontrol ünitesine sahip bu “iki bölmeli çözüm”, araç üreticisine maksimum esneklik sağlıyor. Fonksiyonellik konusunda da aynı şey geçerli. Çünkü sistem, halen çeşitli ARAS™ fonksiyonlarında kullanılan radar teknolojisi ile kamera teknolojisini birleştirmek üzere tasarlandı.

Bağımsız bir çözüm olan yeni kamera sistemi; nesnelerin algılanmasını, yol şeritleri ve trafik işareti tanıma (TSR) veya akıllı far desteği gibi fonksiyonlar sayesinde konum tespitini sağlıyor. Kamera desteği ile optimize edilebilen radar tabanlı fonksiyonlar arasında akıllı seyir kontrolü (ACC) ve acil fren desteği (EBA) bulunuyor. Örneğin, iki sensör teknolojisinin bir araya gelmesiyle iki tekerlekli araçların kendi şeridindeki konum verileri sürekli olarak algılanıp değerlendiriliyor ve kontrol ünitesinin milisaniyelik hesaplamalarına dâhil edilebiliyor. Böylece nesneler çok daha hassas bir şekilde tespit edilerek sınıflandırılabiliyor.

Fuarda tanıtılan sistemler, Continental'in sürüş güvenliği sistemleri portföyüne olağanüstü bir katkı sağlıyor, tüm performans ve ekipman sınıflarındaki motosikletler için fren ve stabilite kontrol sistemlerini kapsayan güçlü ürün yelpazesini tamamlıyor.

Akıllı telefona entegre bağlantılı hizmetlerden eHorizon, kaygan yollara karşı uyarıyor

Çoğu motosiklet sürücüsü, navigasyon hizmetlerini kullanmak için akıllı telefonunu kokpite yerleştirir. Ancak, ışığın geliş açısına bağlı olarak, cep telefonunun ekranı zor okunabilir, çoğu zaman diğer göstergelerin önünü kapatabilir ve genellikle kayıp düştüğünde hurdaya çıkabilir. Continental’in Milano'da sergilediği Bağlantılı Hizmet çözümünde, motosiklet ve Continental bulutundaki hizmetler arasında bağlantı kurulmasını sağlayan akıllı telefonlar, cepte bırakılabilir. Bilgiler daha sonra doğrudan kokpit ekranında görüntülenir. Continental, portföyünde TFT ekranlı ölçeklendirilebilir bir cihaz geliştirme platformu olan MultiViu® Sports Plus bulunan OEM’ler için de tek noktadan hizmet sunuyor.

Continental, EICMA fuarında ayrıca konsept çalışması olarak yeni bir hizmet sergileyecek. Motor sürücülerini kaygan yol gibi tehlikelere karşı uyararak ileriyi görmelerini sağlayan bu hizmetin adı eHorizon.

Yol durumunu değerlendirmek için örneğin, hava durumu verileri ile yolun durumu ve geometrisi hakkındaki bilgiler analiz ediliyor. Gelecekte buna, elektronik stabilite kontrolü ve kamera sistemleri gibi mevcut teknolojilerle yol koşullarını değerlendiren, “kitle zekâsına” sahip Yol Koşulları Gözlemcisi’nden gelen veriler de eklenecek. Bu, lastiklerin yola ne kadar iyi tutunacağının tahmin edilmesini sağlayacak.

Yarış pisti, yol ve arazi için altı yeni motosiklet lastiği

Continental, 2020 motosiklet sezonuna, lastik segmentine altı inovasyonla başlıyor, bunlar arasında geniş uygulama alanına sahip üç spor lastiği de yer alıyor. Selefi ContiSportAttack3 ile karşılaştırıldığında düşük eğimli yüzeylerde daha geniş temas alanı sunan spor karayolu lastiği ContiSportAttack4, kavrama, direksiyon hassasiyeti ve yol tutuşunda yeni rekor değerlere ulaşıyor. ContiRaceAttack Comp deseninin halefi olan ContiRaceAttack 2 Street hiper spor lastiği ise sorunsuz günlük sürüş sağlayan bir yarış lastiği. İsteğe bağlı olarak düşük hava basıncı ve lastik ısıtıcı ile kullanılabilen "yumuşak" ve "orta" sertlikte kauçuk bileşimiyle ContiRaceAttack 2, yarış pistinde maksimum performans sunuyor. Tüm bu üç spor lastiğin son derece dengeli şerit takibi ve kavrama özelliklerinin temelinde Continental’in BlackChili Bileşimi yatıyor. “Uçsuz bucaksız” yerlere seyahat etmek isteyen pilotlar ise TKC70 ön lastiğiyle birlikte kullanılabilen, merkezi kanalı olmayan ve tüm sırtta blok kenarların yer aldığı arka lastik TKC 70 Rocks’u tercih ediyor.

Karayolu lastikleri söz konusu olduğunda, çok sayıda testin galibi olan ContiRoadAttack 3 temel alınarak tasarlanan iki yeni ürün, güvenilirlik, yol tutuşu ve hizmet ömrü ile öne çıkıyor. Bu iki ürün; ContiRoadAttack 3 ve selefi ContiRoadAttack 2 arasında konumlanan ContiRoad tur lastiği ile orta ve küçük silindir hacmine sahip motosikletler için tamamen yeniden tasarlanan ve ContiGO! (City) olarak bilinen çapraz katlı lastik ContiStreet.

Continental ve Vitesco Technologies, yeni ürünlerini EICMA fuarında Salon 9, 068 nolu stantta sergileyecek. Stantta çeşitli alanlardan uzmanlar soruları cevaplayacak.

Continental hakkında:

Continental, insanların ve ürünlerinin sürdürülebilir ve bağlantılı mobilitesi için öncü teknolojiler ve hizmetler geliştiriyor. 1871'de kurulan teknoloji şirketi; araçlar, makineler, trafik ve ulaşım için güvenli, verimli, akıllı ve ekonomik çözümler sunuyor. 2018 yılında 44,4 milyar Euro'luk ciro elde eden Continental, 60 ülkede 244 binden fazla kişiye istihdam sağlıyor.

Vitesco Technologies hakkında:

Vitesco Technologies sürdürülebilir mobilite hedefiyle en modern güç aktarma organları teknolojilerinin uluslararası geliştiricisi ve üreticisidir. Elektrikli, hibrit ve içten yanmalı güç aktarma organları için akıllı sistem çözümleriyle Vitesco Technologies, mobiliteyi temiz, verimli ve uygun maliyetli hale getirmektedir. Ürün gamında elektrikli güç aktarma sistemleri, elektronik kontrol üniteleri, sensör ve aktüatörlerin yanında egzoz gazı kontrolü çözümleri yer almaktadır. Bir Continental AG şirketi olan Vitesco Technologies, 2018 yılında dünya genelinde yaklaşık 50 lokasyonda 40.000’in üzerinde çalışanıyla 7,7 milyar euro tutarında rekor satış rakamına ulaşmıştır. Vitesco Technologies şirketinin merkezi Almanya Regensburg'da bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Anne Olmak İsteyen Kadınlara Kök Hücre Nakli Müjdesi

Pek çok kadın anne olmanın hayalini kuruyor. Ancak tekrarlayan düşükler, kürtaj nedeniyle rahim dokusunun zarar görmesi ya da rahim duvarında nedeni bilinmeyen incelik, kadınların bu hayallerine engel olabiliyor. Bu rahatsızlıklar nedeniyle normal yoldan veya tüp bebek yöntemiyle anne olamayan kadınlara kemik iliğinden elde edilen kök hücre nakli yapılabiliyor. Sağlık Bakanlığı’nın onayı ile Türkiye’de ilk defa kullanılmaya başlanan kök hücre transferi ile rahimdeki hasarlı hücreler tedavi ediliyor ve kadınların anne olma şansı artıyor.Memorial Hizmet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Doç. Dr. Volkan Turan, işlem hakkında önemli bilgiler verdi.


Dersiad’Da Faizsiz Ticaret Konuşuldu

DERSİAD’DA FAİZSİZ TİCARET KONUŞULDU


Yalnızlıkta Ezber Bozuldu. Gençler Daha Yalnız…

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Dijital bağımlılık yalnızlığın sebeplerinden biri”


Görüntülü Haber Merakla Beklenen 2020 Pirelli Takvimi Tanıtıldı

Paolo Roversi tarafından fotoğraflanan “Looking for Juliet” (Juliet’i Aramak) temalı 2020 Pirelli Takvimi, Verona’daki Teatro Filarmonico’da dünyaya tanıtıldı. Shakespeare'in zamansız trajedisinden ilham alan ve “Her kadının içinde bir Juliet vardır” diyen Paolo Roversi, bu yıl 47. edisyonu yayımlanan The Cal™ için kahramanlar olarak Claire Foy, Mia Goth, Chris Lee, Indya Moore, Rosalía, Stella Roversi, Yara Shahidi, Kristen Stewart ve Emma Watson ile çalıştı.


Behçet Hastalığı Göz Sağlığını Nasıl Etkiler

Batıgöz Sağlık Grubu


Etiketler: Continental, için, Vitesco, Technologies, olarak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.