7 Kasım 2019 Perşembe 09:01

GÜNDEM

Ekonomik Kriz Dönemlerinde Detoksa Giriyoruz

Öğrencilerinin girişimci ruhunu öne çıkarmak ve onlara farklı bir vizyon kazandırmak amacıyla Türkiye’deki ilk Girişimcilik Dersi’ni 2008’de başlatan İstanbul Okan Üniversitesi’nin bu haftaki Girişimcilik Dersi konuğu Damat, Tween ve D’s Damat markalarının yaratıcısı, ORKA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu’ydu.

Ekonomik Kriz Dönemlerinde Detoksa Giriyoruz
Ekonomik Kriz Dönemlerinde Detoksa Giriyoruz
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği ve Orakçıoğlu’nun iş hayatındaki tecrübelerini paylaştığı Girişimcilik Dersi’nde Orakçıoğlu gerçek girişimcinin tanımını yaptı: “Yaşadığı olumsuzluklara rağmen bunlardan ders çıkararak tekrar çaba gösterendir. Hayatta hata yapmaktan korkmayandır.”

Orakçıoğlu 14 metrekarelik ancak 10 kişiye sorarak bulunabilecek bir noktadaki dükkanda iş hayatına atıldığını anlatırken öğrencileri de vazgeçmemeleri konusunda yüreklendirdi. “Bugün geldiğimiz noktada; yurt içi ve yurt dışında toplam 400 mağazaya ulaştık. Hedefiniz varsa, vizyonunuzu da ortaya koyup doğru strateji ile başarılı olmamanız için bir neden yok” dedi.

KİRA KONUSUNDA ÖDÜN VERMEYEN

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDEN ÇIKIYORUZ

Orakçıoğlu ekonomik kriz dönemlerinde detoksa girdiklerini anlattı.“Hormonlu büyümenin, kendi içinde dengeye oturması gerekiyor. Ekonomik krizleri artık detoks dönemi olarak görüyoruz. Yönetim becerilerinin ön planda olduğu, görülmeyen maliyetlerin gözden geçirildiği bir dönem oluyor ekonomik krizler. Bizim için özellikle bu dönemde verimlilik ve performans önemli. Kira konusunda ödün vermeyen alışveriş merkezlerinden çıkıyoruz.”

180 GRAMLIK UÇAN CEKET ÜRETTİK

Orakçıoğlu yıllar içinde değişen müşteri profili hakkında da bilgi verdi: “Kalite ve tasarımı aynı üründe buluşturan, inovatif tasarımlar arıyorlar. Ayrıca çok fazla da para ödemek istemiyorlar. Biz de bu tanıma uygun bir ürün tasarladık. Adı uçan ceket. Damat markasının 2020 İlkbahar/Yaz koleksiyonları arasında yer alan ürün, 180 gram hafifliği ile adeta uçan ceket. Herhangi bir ceket 600 ila 800 gram arasında değişirken uçan cekette tela, vatka ve astar kullanmadığımız için bu kadar hafif ve formu olan bir ceket ürettik.”

İlginizi Çekebilir

Bacak Damar Tıkanıklıklarında Öncelik İlaç Tedavisinde

En sık, yürürken gelen anı ağrıyla belirti veren bacak damar tıkanıkları, ilk etapta ilaç tedavisiyle kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Eğer sorun tıbbı tedavi ve yaşam şekli değişikliği ile geçmezse, bu kez balon, stent ve cerrahi gibi yaklaşımlar devreye giriyor.


Singer’Den Mini El Dikiş Makinası

Singer, yeni ürünü taşınabilir mini el dikiş makinası ile dikişi herkes için kolay hale getiriyor. Kolay ve pratik kullanımıyla ihtiyaç duyulan her an dikiş imkanı sunan el dikiş makinesi, hafifliği ile de dikkat çekiyor. Ürün ilk olarak sadece Singer web sitesi ve aplikasyonunda satışa başladı.


Perakende Güneşi 2019 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Perakende sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen ‘Perakende Güneşi Ödülleri’ sahiplerini buldu. Perakende Güneşi Ödülleri’nde ‘Onur Ödülü’nün sahibi ise Beyti Kurucusu Beyti Güler oldu.


Heyecanları Engel Tanımadı

İBB’nin Dünya Engelliler Günü Spor Şöleni; “Heyecanları Engel Tanımayan” 250 özel sporcunun yüzme, basketbol ve atletizm branşlarında renkli gösterilerine sahne oldu. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ile milli yüzücüler de organizasyona destek verdi.


Kıl Dönmesinin Tedavisini Geciktirmeyin

Genellikle kuyruk sokumunda ortaya çıkan kronik bir enfeksiyon olan kıl dönmesinde hastalar utandığı için doktora başvurmakta gecikebiliyor. Tedavide geç kalınması ise hastalık alanının genişlemesine, apse, ağrı gibi komplikasyonlara yol açarak yaşam kalitesini önemli oranda düşürüyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Cenk Ersavaş, kıl dönmesi ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.


Etiketler: Orakçıoğlu, ceket, için, uçan, konusunda

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.