7 Kasım 2019 Perşembe 09:01

GÜNDEM

Ekonomik Kriz Dönemlerinde Detoksa Giriyoruz

Öğrencilerinin girişimci ruhunu öne çıkarmak ve onlara farklı bir vizyon kazandırmak amacıyla Türkiye’deki ilk Girişimcilik Dersi’ni 2008’de başlatan İstanbul Okan Üniversitesi’nin bu haftaki Girişimcilik Dersi konuğu Damat, Tween ve D’s Damat markalarının yaratıcısı, ORKA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu’ydu.

Ekonomik Kriz Dönemlerinde Detoksa Giriyoruz
Ekonomik Kriz Dönemlerinde Detoksa Giriyoruz
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği ve Orakçıoğlu’nun iş hayatındaki tecrübelerini paylaştığı Girişimcilik Dersi’nde Orakçıoğlu gerçek girişimcinin tanımını yaptı: “Yaşadığı olumsuzluklara rağmen bunlardan ders çıkararak tekrar çaba gösterendir. Hayatta hata yapmaktan korkmayandır.”

Orakçıoğlu 14 metrekarelik ancak 10 kişiye sorarak bulunabilecek bir noktadaki dükkanda iş hayatına atıldığını anlatırken öğrencileri de vazgeçmemeleri konusunda yüreklendirdi. “Bugün geldiğimiz noktada; yurt içi ve yurt dışında toplam 400 mağazaya ulaştık. Hedefiniz varsa, vizyonunuzu da ortaya koyup doğru strateji ile başarılı olmamanız için bir neden yok” dedi.

KİRA KONUSUNDA ÖDÜN VERMEYEN

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDEN ÇIKIYORUZ

Orakçıoğlu ekonomik kriz dönemlerinde detoksa girdiklerini anlattı.“Hormonlu büyümenin, kendi içinde dengeye oturması gerekiyor. Ekonomik krizleri artık detoks dönemi olarak görüyoruz. Yönetim becerilerinin ön planda olduğu, görülmeyen maliyetlerin gözden geçirildiği bir dönem oluyor ekonomik krizler. Bizim için özellikle bu dönemde verimlilik ve performans önemli. Kira konusunda ödün vermeyen alışveriş merkezlerinden çıkıyoruz.”

180 GRAMLIK UÇAN CEKET ÜRETTİK

Orakçıoğlu yıllar içinde değişen müşteri profili hakkında da bilgi verdi: “Kalite ve tasarımı aynı üründe buluşturan, inovatif tasarımlar arıyorlar. Ayrıca çok fazla da para ödemek istemiyorlar. Biz de bu tanıma uygun bir ürün tasarladık. Adı uçan ceket. Damat markasının 2020 İlkbahar/Yaz koleksiyonları arasında yer alan ürün, 180 gram hafifliği ile adeta uçan ceket. Herhangi bir ceket 600 ila 800 gram arasında değişirken uçan cekette tela, vatka ve astar kullanmadığımız için bu kadar hafif ve formu olan bir ceket ürettik.”

İlginizi Çekebilir

Tomris Filmi Fragman Yayınlandı Türk Tarihinin İlk Kadın Hükümdarı “Tomris”

Saka Türkleri’nin başına geçerek Pers İmparatorluğu’nu yenen, Türk tarihinin ilk kadın hükümdarı Tomris Hatun’un hayatını ve zaferlerini anlatan “TOMRİS” filmi, nisan ayında izleyiciyle buluşacak.


Avukatların Ödeme İçin Harcadıkları Zaman Kaybı, Barokart Sms Uygulaması İle Son Buldu

Her gün binlerce dava ile uğraşan avukatlar artık BaroKart veya Param Kart sayesinde hiç sıra beklemeden, nakit veya kart taşıma gereği duymadan adliyelerdeki tüm veznelerde ve icra müdürlüklerinde, cep telefonlarından SMS yoluyla ödeme yapabiliyor.


50 Milyar Dolarlık Kripto İşlemi Yapan Amber Group Cyrpto Talks’Ta…

2019’da 50 milyar dolarlık kripto işlemi yapan Amber Group Cyrpto Talks’ta…


Sömestrda Çocukların Aklını Başından Alacak Bir Tatil Planı İçin En Doğru Adres Gaming İstanbul!

Bütün yıl merakla beklenen ve biletleri hızla tükenen uluslararası oyun ve espor fuarı GIST, 30 Ocak’ta kapılarını tatil keyfini doyasıya yaşamak isteyen aileler için açıyor.


Zehirsiz Sofralar Sivil Toplum Ağı'ndan Uyarı Ölümcül Tehlike

Zehirsiz Sofralar Sivil Toplum Ağı, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın üniversitelerden görüş istediği, tarımda kullanılan 41 pestisit etken maddesinin yol açtığı zararları açıkladı.


Etiketler: Orakçıoğlu, ceket, için, uçan, konusunda

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.