22 Şubat 2020 Cumartesi 10:46

GÜNDEM

Elazığ’A Kardeş Eli Tekrar Uzandı

Depremin etkilerinin sürdüğü Elazığ’a destek olmaya devam ettiler

Elazığ’A Kardeş Eli Tekrar Uzandı
Elazığ’A Kardeş Eli Tekrar Uzandı
Elazığ’A Kardeş Eli Tekrar Uzandı
Elazığ’A Kardeş Eli Tekrar Uzandı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, Elazığ depreminin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bölgeye ikinci kez giden Dernek, soba ve gıda yardımı yaptı, bölge halkına kardeş elini uzattı.

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye ulaşan Kardeş Eli İnsanı Yardım Derneği, depremzedelerin öncelikli ihtiyaçlarını giderecek faaliyetlerini gerçekleştirdi. Acil yardım faaliyetinin ardından deprem bölgesine ikinci kez giden dernek görevlileri, yardım bekleyen insanlara destek olmayı sürdürdü. Deprem nedeniyle evleri yıkılan ve çadırlarda yaşamaya başlayan insanların ısınma ve gıda ihtiyaçlarına odaklanan Dernek, erzak ve soba dağıtımı gerçekleştirdi.

484 adet soba, onlarca koli erzak dağıtımı yapıldı

Bölgede deprem olur olmaz harekete geçerek battaniye, gıda paketi ve sıcak yemek dağıtımı yaptıklarını belirten Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Genel Sekreteri Abdullah Zincirlioğlu, Elazığ’a tekrar giderek yardımlarını sürdürmeleri hakkında şu ifadeleri paylaştı: “Elazığ depremini öğrendiğimiz anda ekibimizle birlikte bölgeye doğru yola çıktık. Elimizdeki tüm imkânlarla bölge halkının yaralarını sarmak için ilk etapta ihtiyaç duyulabilecek temel gereksinimleri gidermeye çalıştık. Elazığ’a ikinci kez gidişimizde ise 484 adet soba dağıtımı ve erzak dağıtımı yaptık.”

Depremzedelere destek olmak için

Kardeşeli İnsani Yardım Derneği hakkında:

Kardeşeli İnsani Yardım Derneği; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların tüm yaşam hak ve özgürlüklerini ihlal edilmesini önlemek üzere 2006 yılından bu yana çalışmaktadır. Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 2006 yılında kurumsallaşan bu çalışmalar ile kısa sürede Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmuştur. Kardeşeli İnsani Yardım Derneği misyonunu gerçekleştirirken tüm dünyada öncelik sırasına göre; Savaş ve savaşın etkisinin sürdüğü bölgelerde Afet bölgelerinde Yoksulluk olan ülke ve bölgelerde, faaliyet yürütmektedir.

İlginizi Çekebilir

Airbus, Avrupa’Nın Covıd 19 Mücadelesine Destek Veriyor

Getafe, 28 Mart 2020 – Airbus, COVID-19 salgını ile mücadele çabalarını desteklemek amacıyla Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere’ye ilave maske teslimatı için Avrupa ile Çin arasında yeni bir hava köprüsü kurdu.


Koronavirüs Salgınında Ayakkabı Ve Terlik Temizliğine Dikkat! Prof. Dr. Birol Baytan Cevaplıyor

KORONAVİRÜS SALGININDA AYAKKABI VE TERLİK TEMİZLİĞİNE DİKKAT! PROF. DR. BİROL BAYTAN CEVAPLIYOR


Rosatom Genel Müdürü Alexey Likhaçev'den Covıd 19 Salgını Hakkında Açıklama

Tel : 0312 438 48 45


Hüdayi Vakfı’Ndan Vefa Hareketine Destek

HÜDAYİ VAKFI’NDAN VEFA HAREKETİNE DESTEK


Kiptaş’Tan Taksit Ödemelerine Bir Kolaylık Daha

KİPTAŞ, 22 Mart’ta açıkladığı “taksitlerin ertelenmesi” kararında yeni bir düzenleme daha yaptı. Buna göre, taksitler ikişer ay ötelendi, ara ödemeler ise taksitlendirildi. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, alınan kararı sosyal medya hesabından duyurdu.


Etiketler: Yardım, Derneği, İnsani, Elazığ, dağıtımı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.