22 Nisan 2019 Pazartesi 10:32

GÜNDEM

Elektronik Sertifika 3,8 Milyona Ulaştı

Elektronik sertifika sayısı 3,8 milyona ulaştı

Elektronik Sertifika 3,8 Milyona Ulaştı
Elektronik Sertifika 3,8 Milyona Ulaştı
Elektronik Sertifika 3,8 Milyona Ulaştı
Elektronik Sertifika 3,8 Milyona Ulaştı
Elektronik Sertifika 3,8 Milyona Ulaştı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

E-GÜVEN’in ürettiği elektronik sertifika sayısı 1 milyonu geçti

BTK tarafından açıklanan 2018 son çeyrek verilerine göre elektronik sertifika sayısı 3 milyon 817 bin 319’a yükseldi. Kuruluşunun 16. yılında E-GÜVEN’in ürettiği elektronik sertifika sayısı ise 1 milyonu geçti.

İlk e-imza 2005’te üretildi

Türkiye’de e-dönüşümün temelini oluşturan e-imzayı ilk ürettikleri tarih olan 24 Haziran 2005’ten bu yana yaşanan gelişmeleri değerlendiren E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, “Türkiye’nin elektronik dönüşümü kapsamında ürettiğimiz ilk e-imza, ülkemiz adına önemli bir milattı. E-GÜVEN olarak Türkiye elektronik imza pazarında ayda ortalama 500 bin mobil imzalama ve 25 milyon doğrulama işlemi gerçekleştiriyoruz. 2019 yılı itibariyle sadece bizim ürettiğimiz elektronik sertifika sayısı 1 milyonu geçti. Hiç olmayan bir pazardan mevcut duruma gelmemizde elektronik imza ve mobil imzanın kullanıldığı fayda odaklı ürünler geliştirmemizin, yenilikçi bakış açımızın büyük bir fayda sağladığını düşünüyoruz. Yeni kimlik kartlarına e-imza sertifikası yüklemek için teknolojik altyapımızı hazırlamış bulunuyoruz.” dedi.

3,8 milyon elektronik sertifika oluşturuldu

Aralık 2018 sonu itibarıyla toplam 3,8 milyon elektronik sertifika oluşturulduğunu belirten Orhun, şu bilgileri verdi: “İçinde bulunduğumuz bilgi çağında zaman çok değerli bir hazine. E-imza ve mobil imza bu konuda hem kamu hem de özel şirketler açısından çok önemli faydalar sunuyor. Zaman, maliyet tasarrufu yanında kağıt ve toner tasarrufu ile çevreye de büyük katkılar sağlıyoruz. Fiziksel ortamda yapılan işlemlerin elektronik ortamda gerçekleştirilmesini mümkün kılıyoruz. Yeni kimlik kartlarına yüklenecek elektronik sertifikalarla birlikte e-imza sayısının ve e-imza kullanım alanlarının daha hızlı yaygınlaşacağını öngörüyoruz.”

E-GÜVEN hakkında:

E-GÜVEN, 2003 yılında kurulan Türkiye’nin ilk elektronik sertifika ve mobil imza hizmet sağlayıcısıdır. Bireylere ve kurumlara bilgi güvenliği ve elektronik imza konusunda dünya pazarında öncü çözümler sunmaktadır. Kurumlara özel projeler geliştirmenin yanı sıra gelişen teknolojiye uygun kullanıcı dostu ürün ve hizmetler sağlamaktadır.

Meltem Aydın Uysal

İlginizi Çekebilir

Tema Vakfı Kampanyası İle 1 Milyon Gönüllüyü Hedefliyor

Bugüne kadar yaklaşık 850 bin gönüllünün desteğini alan TEMA Vakfı, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde başlattığı #GönlünüVer kampanyası ile 1 milyon gönüllüye ulaşmayı hedefliyor.


Akbank’Tan İhracatçılara A’Dan Z’Ye Destek!

Funda Dilek


Jeff Bezos’Tan Mesaj Var

Çocuğunuzun nerede çalışmasını istersiniz?


3. Gıda Ve Beslenme Politikaları Zirvesi'nde Herbalife Nutrition Türkiye'den Geleceğin Sağlıklı Yaşam Reçeteleri

3. Gıda ve Beslenme Politikaları Zirvesi'nde


Taklit Ürünler Kaos Yaratıyor…

Bu yıl 04- 05 Aralık tarihlerinde 19’uncusu düzenlenen Perakende Günleri, ikinci gününde de sektör takipçilerine ışık tutmayı sürdürüyor. Etkinliğin ikinci günü Şule Zeybek’in moderatörlüğündeki, ‘Başkanla 5 Dakika’ oturumlarıyla başladı.


Etiketler: elektronik, sertifika, E-GÜVEN, e-imza, imza

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.