6 Kasım 2014 Perşembe 08:49

TASARIM

Elif Akaydın'ın Kalbi Büyük Tasarım Markası

Dünya’daki tüm kız çocuklarının yeterli ve geçerli bir eğitim almalarını sağlamak adına farkındalık yaratan Türk tasarım markası ‘Patent of Heart’ doğdu.

Elif Akaydın'ın Kalbi Büyük Tasarım Markası
Elif Akaydın'ın Kalbi Büyük Tasarım Markası
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Stili ve hayat amacı olan, geçmişte ve günümüzde her zaman modern bir tarz benimsemiş kadınları ilham odağı olarak alan Patent of Heart’ın her bir ürün grubu, mimarisi, sanatı ve kültürü ile moda başkentleri olmuş şehirlerden esinlenmektedir. Bu grupları yaratan ve tasarlayan Elif Akaydın, işlevselliği ve stili bir araya getiren vizyonu ile sade, doğal ve belirgin tasarımlarını bugünün modern kadının yaşam tarzını anlayacak ve dolduracak şekilde sunmaktadır.

Marka, daha ilk günden, orijinal tasarımları ve sosyal sorumluluk anlayışı ile fark yaratmakta, Türkiye’nin ötesinde Avrupa ve Amerika’da güçlü satış noktaları ile lanse olmaktadır.

Yoksul bölgelerdeki kız çocuklarına uzanan kalpler

Markanın amacı, dünyadaki tüm kız çocuklarının yeterli ve geçerli bir eğitim almalarını sağlamak adına farkındalık yaratmaktır. Böylelikle gelecekte dünyamızın daha iyi, daha parlak ve daha barışçıl bir yer olmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir. Bu bakış açısıyla hareket eden, "Patent of Heart " markasının ardındaki tüm ekip, yoksul bölgelerdeki kız çocuklarına kalplerini uzatmış ve onların eğitimlerini, “Expansions” adlı sosyal sorumluluk programı çerçevesince desteklemeye karar vermişlerdir. Bu sebeple, “Patent of Heart” her dönem kazandığı karın bir kısmını dünya genelinde kız çocuklarının eğitimi ile ilgili faaliyet gösteren vakıflara bağışlamayı söz vermektedir.

“Ben bütün kadınların hizmetinde olan bir kadınım. İşlevselliği, stili, dizaynı ve kendine özgü olmayı birleştirmek için tasarım yapıyorum. Tüm bunların yanında, "Patent of Heart" kullandığınız zaman sizden sadece ayrışmanızı ve tüm kalbinizle bulunduğunuz yerde olmanızı istiyorum. Biz bu yolculuğun her anına yüreğimizi koyduk ve her biri büyük bir özenle elde imal edilmiş bu çantaların her zaman özgün, ayrıcalıklı ve bizlerin standartlarına uygun olmasına özen gösterdik” diyor Sayın Elif Akaydın.

lif Akaydin hakkında,

Aslen İstanbullu olan Elif Akaydın, moda dünyasına Calvin Klein ve St. John markalarının kemer tasarımcısı olarak adım atmıştır. Yıllar itibariyle moda dünyasının her bir kademesini görme fırsatı bulmuş, deneyimlerini bu farklı alanlar sayesinde zenginleştirmiştir. New York’da Soho’da yer alan “Institute” butiğinin baş satın almacı olarak çalışan Elif, Judy Ross Textiles’ın tasarımcısı olarak vizyonunu daha da genişletme olanağı bulmuştur.

Elif’in yeteneği ve kapasitesi, New York’da bayan çantaları üzerine uzmanlaşmış bir mağazalar zinciri olan Delfino Mağazalarının yöneticilerinin dikkatini çekmiş ve kendisi bu mağazaların baş satın almacı ve tasarımcısı olarak profesyonel hayatına devam etmiştir. Daha sonra, Elif’in moda dünyasındaki güçlü bağları kendisine Domenico Vacca markasının satın alma ekibinde önemli bir liderlik rolü getirmiştir. Ayrıca Hollywood film yapımcılarının kostüm departmanları ile de çalışma fırsatı bulmuş ve Forest Whitaker, Dustin Hoffman, Christopher Plummer, Denzel Washington, Will Ferrell ve Queen Latifah gibi bazı ünlü oyuncuların yer aldığı prodüksiyonların kostüm ekiplerinin içinde yer almıştır.

Elif, 2005 yılında, en büyük tutkusu olan çanta ve aksesuar tasarımını hayata geçirerek kendi çanta tasarımlarını içeren “elif NY” markasını yaratmıştır. 9 yıl boyunca çanta ve deri eşyalar sektöründe iyi bir deneyim ve uzmanlık kazanan Elif, 2014 yılında “Patent of Heart” adlı el yapımı çantalardan oluşan seçkin markasını hayata geçirmiştir.

İlginizi Çekebilir

İş Dünyası Baharda Brooks Brothers İle Göz Kamaştırıyor

İŞ DÜNYASI BAHARDA BROOKS BROTHERS İLE


Beyin Ameliyatı Başarısını Artıran 4 Önemli Gelişme

Beyin tümörüne yol açan pek çok neden var. Genetik faktörlerin yanı sıra vücudun başka yerinde kanser oluşumu, hava kirliliği, toksiklerle iç içe olmak ya da gıdalardaki koruyucu maddelere fazla maruz kalmak gibi nedenler de beyin tümörlerine yol açabiliyor. Bu tümörlerin tedavisinde, son 30 yıldaki teknolojik gelişmeler sayesinde artık çok daha başarılı sonuçlar alındığını söyleyen Acıbadem Maslak Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. İlhan Elmacı, hastalığı tedavi ederken önemli olanın hastanın yaşam süresini uzatmak kadar yaşam kalitesini düşürmeden tedavi sağlamak olduğunun altını çiziyor.


Ruh Halinden Anlayan Robot Lg Cloi

LG Electronics Hakkında:


Tasarım Oyunlarıyla Bu¨yu¨leyen Yenı· Bı·r Sezon Swatch İlkbahar Yaz 2019 Sezonundan Transformation Koleksı·yonunu Sunar

TASARIM OYUNLARIYLA BU¨YU¨LEYEN YENI· BI·R SEZON: SWATCH I·LKBAHAR-YAZ 2019 SEZONUNDAN TRANSFORMATION KOLEKSI·YONUNU SUNAR


Yıldız Futbolcu Adriano Hafta Sonunu Ailesiyle Geçirdi

Beşiktaş´ın başarılı futbolcusu Adriano Correia ve eşi Manuelli Mendes, Pazar günü Trump Alışveriş Merkezi’nde objektiflere yansıdı.


Etiketler: moda, çanta, elif akaydın, patent of heart

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.