29 Ekim 2015 Perşembe 15:42

KADIN

Elmira Abdullayeva'yı Eski Eş Zulmünden Polis Kurtardı

Antalya'da yaşayan 2 çocuk annesi 29 yaşındaki Elmira Abdullayeva, üniversitede tanışarak evlendiği 34 yaşındaki A.H.D.'den sürekli şiddet gördüğü için boşandı. Evine giren A.H.D.'nin önce dövdüğü ardından el ve ayaklarını bağladığı Abdullayeva, polis tarafından kurtarıldı.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Elmira Abdullayeva, 9 yıl önce Azerbaycan Devlet Üniversitesi'nde pedagoji okurken tanıştığı A.H.D. ile hayatını birleştirip, Türk vatandaşı oldu. Türkiye'ye gelip Antalya'ya yerleşen çiftin 1'i kız 2 çocukları dünyaya geldi. Zamanla çiftin arasında sorunlar yaşanmaya başladı. Özel bir okulda matematik öğretmenliği yapan A.H.D., iddiaya göre eşine sürekli şiddet uygulamaya başladı. Şiddetten bıkan kadın, 2012 yılında boşanma davası açtı. Ancak boşanmak istemeyen A.H.D., gelen hiçbir tebligatı almadı.

KORUMA KARARI ALDIRDI

Bu süre içinde A.H.D. yine eşine şiddet uygulamaya devam etti. Polise şikayetçi olan Elmira Abdullayeva, 16 Temmuz 2014'te Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ticaret Borsası Semt Polikliniği'nden dövüldüğüne ilişkin rapor aldı. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Aile İçi Şiddet Suçları Soruşturma Bürosu, aynı gün Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Demircikara Polis Merkezi Amirliği'ne yazı yazarak, olayın araştırılıp şikayetle ilgili tespitlerin yapılmasını ve müştekinin kadın sığınma evine yerleştirilmesini istedi.


Antalya 1'inci Aile Mahkemesi, 24 Temmuz'da A.H.D.'nin hakaret, şiddet tehdidinde bulunmaması için uyarılmasına, Elmira Abdullayeva'nın 3 ay boyunca evine, işyerine, okuluna ve yakınlarına yaklaşmamasına karar verdi. 8 yaşındaki oğlu M.H. ile 6 yaşındaki kızı M.S.'nin velayetini eşine verip geçen yıl boşanan Elmira Abdullayeva, Muratpaşa İlçesi Rauf Denktaş Caddesi'ndeki evinde tek başına yaşmaya başladı.


KOLUNU KIRDI, GÖZÜNÜ MORARTTI

Tercümanlık yaparak yaşamını sürdüren Abdullayeva'yı, 22 Ekim günü evine gizlice giren A.H.D. döverek sağ kolunu kırdı. Elmira Abdullayeva'nın yüzüne aldığı darbeler sebebiyle gözlerinin altında ve başında morluklar oluştu. A.H.D., ölümle tehdit ettiği eski eşini kaçmaması için el ve ayaklarını bağladı, ağzını da bantladı.


Cep telefonundan annesine mesaj atan Abdullayeva'yı, haber verilmesi üzerine gelen polis ekipleri kurtardı. Hastaneye götürülen Abdullayeva'nın kırık kolu alçıya alındı. Kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan A.H.D., ifadesi alındıktan sonra adli kontrollü serbest bırakıldı.


DEHŞET ANLARINI ANLATTI

Yaşadığı dehşeti anlatan Elmira Abdullayeva, evlendikten sonra eşinin ilk yaptığı şeyin kendisini pardösü ve eşarbın içine kapatmak olduğunu söyledi. Eşinin bunun gerekçesini ise 'Sarışın ve mavi gözlü olduğun için Türkiye'deki insanlar seni 'fahişe' zannedebilir' diye açıkladığını belirten Abdullayeva, "Hemen ardından şiddet başladı. Günlerce şiddet gördüm. Her yaptığım suçtu. Her gün onun ve ailesinin aşağılamalarına maruz kaldım. Ben şiddet gördükten sonra, ailesi beni eve kilitliyordu" dedi.


ÇOCUKLARI KAÇIRDI İDDİASI

Şiddete uğraması sonucu boşanmaya karar verdiğini aktaran Elmira Abdullayeva, sonrasında eski eşinin çocuklarını kendisine göstermediğini söyledi. Çocuklarını yeniden görebilmek ve yeni bir yaşam kurabilmek için Antalya'ya geldiğini anlatan Abdullayeva, eşinin yeniden peşine düştüğünü, her seferinde kendisini bularak patronlarını tehdit ettiğini ve girdiği işlerden ayrılmak zorunda kaldığını iddia etti.


Sadece boşandıktan sonra değil, evliyken de şiddete maruz kaldığını belirten Elmira Abdullayeva, eski eşinin kendisini sürekli aldatmakla itham ettiğini, sırf ondan kurtulmak için çocuklarından vazgeçtiğini söyledi. Eski eşinin cezalandırılmasını isteyen Elmira Abdullayeva, Azerbaycan'a gitti.


İlginizi Çekebilir

Tasavvuf Araştırmaları Günleri 2019’Da Seyyid Ebu'l Hasan Harakani Anılacak

Tasavvuf Araştırmaları Günleri 2019’da


Kırılgan Tırnak Sendromuna Yakalananlara İyi Haber

Artık tırnaklarınız kırılmayacak


Vodafone, Bir Liseye Müzik Odası Kuracak

VODAFONE FREEZONE, SON SES ONLINE MÜZİK YARIŞMASI KAPSAMINDA


Dünya Sanatçıları Uluslararası Bilkent Sanat Festivali’Nde Buluşacak

Uluslararası Bilkent Sanat Festivali bu yıl 3. kez sanatseverlerle buluşuyor. Bilkent Center’da 27 Nisan- 5 Mayıs tarihleri arasında yerli ve yabancı 78 resim ve heykel sanatçısının katılacağı festivalde resimden müziğe, dans gösterilerinden tiyatroya kadar dolu dolu bir program sanatseverlerin beğenisine sunulacak.


Mabel Matiz Malatya, Adana Ve Eskişehir’De Sevenleriyle Buluşuyor

MABEL MATİZ MALATYA, ADANA VE ESKİŞEHİR’DE SEVENLERİYLE BULUŞUYOR


Etiketler: Eski, Zulmünden, Polis, Kurtardı, Elmira Abdullayeva

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.