14 Şubat 2020 Cuma 11:23

GÜNDEM

En Zor Günlerinde Kobi’Lerimizin Hep Yanında Olacağız

TOSYÖV ve DenizBank, Sakarya’da KOBİ’lerle buluştu

En Zor Günlerinde Kobi’Lerimizin  Hep Yanında Olacağız
En Zor Günlerinde Kobi’Lerimizin  Hep Yanında Olacağız
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfı (TOSYÖV) ile DenizBank, Eylül 2016’da KOBİ’leri bilgilendirmek için başladıkları toplantılara Türkiye çapında devam ediyor. DenizBank ana sponsorluğunda düzenlenen etkinlikler kapsamında 26. buluşma Sakarya’da geniş katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda KOBİ’lerin önünü açacak teşvik, finansal fırsatlar ve projeler detaylıca ele alındı.

DenizBank KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Kulaksız; “Yakın zamanda Elazığ’da çevre illerimizin de etkilendiği bir deprem felaketi yaşandı. DenizBank olarak Elazığ’da depremden etkilenen KOBİ’lerimizin kredilerini talep etmeleri halinde öteliyor, kredi ihtiyacı olan KOBİ’lerimize de KOSGEB destekli 0 faizli ve ilk 12 ay ödemesiz destek sağlıyoruz. Temmuz ayında Düzce’de meydana gelen sel felaketi sonrasında da KOBİ’lerimiz için aynı desteği tereddütsüz sağladık. Biz zor zamanlarda da KOBİ’lerimizin hep yanındayız. Bu dönemlerde müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda sağladığımız destekleri sürdüreceğiz” dedi.

DenizBank, sponsor olduğu KOBİ Destek Toplantıları ile esnafa, işletmelere ve sektöre yatırım yapmak isteyen girişimcilere verdiği destekleri paylaşmaya devam ediyor.

2016 yılından bu yana devam eden ve 26.’sı Sakarya’da düzenlenen toplantıda, Türk ekonomisinin can damarı olan KOBİ’lere sağlanan finans imkânları anlatıldı. TOSYÖV’ün DenizBank sponsorluğunda; Kredi Garanti Fonu A.Ş., Sakarya Sanayi Ticaret Odası iş birliğinde ve KOBİ Efor, Makine İhracatçılar Birliği, LOGO Yazılım çözüm ortaklığında düzenlediği toplantı geniş katılımla 13 Şubat tarihinde gerçekleştirildi.

“Orta gelir tuzağını çok iyi analiz etmemiz gerekiyor”

Toplantıda konuşan DenizBank KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Kulaksız, KOBİ’lerin geleceğe doğru finansal modelle yol almaları için odalar ve meslek birlikleri ile iş birliği yapmaya önem verdiklerini belirtirken; ”Orta gelir tuzağından kurtulmak için, orta ve yüksek teknolojili, katma değeri çok yüksek üretim yapmalıyız. Aksi takdirde dünyanın geri kalanı kişi başına geliri artırırken, bizim imal ettiğimiz ürünün değeri gittikçe ucuzlayacak ve gelişemeyeceğiz. Çok hızlı bir şekilde orta ve yüksek teknolojili, katma değeri yüksek üretime geçmeliyiz. Bunun yolu da, imalatın, üretimin yarısından fazlasını yapan KOBİ’lerimizden geçiyor” dedi.

Ekonomiyi takip eden, yatırımlarını iyi planlayan ve finansal kaynaklarını yönetmeyi bilen firmaların başarılı olacaklarını söyleyen Kulaksız; “KOBİ’lerimizin istihdam içerisindeki payı gelişmiş ülkelerin ortalamasının üzerinde yer almasına karşın toplam krediden aldıkları pay daha düşük kalıyor; yani KOBİ’lerimiz finansmana erişmekte sıkıntı yaşıyor. DenizBank olarak mesleki kuruluşlar iş birliğinde önemli inisiyatif üstlenerek KOBİ buluşmalarımızı hayata geçiriyoruz. KOBİ’lerimizin kendileri için sunulan hizmetlerden, teşviklerden, finansal projelerden haberdar olmaları ve gelişimleri için bu fırsatlardan yararlanmalarını önemsiyoruz. Bu alanda el birliğiyle farkındalık yaratabilirsek KOBİ kredilerinin payı yüzde 24’lerden, Avrupa ve Amerika’da olduğu gibi yüzde 30’lara çıkabilir” dedi.

“Bankacılık bizim için kaynakların adil dağılımını sağlayan kamu görevi”

Bankacılığı sadece mevduat toplayıp kredi veren bir kurum gibi değil, kaynakların adil dağılımını sağlayan bir kamu görevi olarak gördüklerini vurgulayan Kulaksız “Banka olarak en büyük amacımız KOBİ’lerimizin ihtiyaçları daha ortaya çıkmadan öngörüp en hızlı, en kolay ve en uygun maliyetle çözüm sunan banka olmak. Esnafımıza Nefes, KOSGEB ve KGF destekli krediler sağlıyoruz. Kredi desteğimizin yanı sıra kısa ve orta vadedeki finansman ihtiyaçlarının tek kart ile karşılandığı “İşletme Kart” ve bir başvuruyla beş ayrı limit tanımlandığı “Hızlı Kredi” hizmetlerimiz ile esnafımızın finansmana ulaşmasını çok basit hale getiren fırsatlar sunuyoruz. KOBİ’lerimizin Hızlı Kredi’ye başvurması için yalnızca “Esnaf” boşluk “T.C.” numarasını yazıp 3280’e göndermesi yeterli oluyor. Günümüzde KOBİ’lerimizin büyümesi için ihracata daha çok yönelmeleri kaçınılmaz. DenizBank olarak, bu ülkede ilk kez ihracata başlayacak olan KOBİ sayısını artırmak üzere kurduğumuz Dış Ticaret Destek Hattı ile esnafımızın yurtdışına açılmasına vesile olmaktan da ayrıca gurur duyuyoruz” .” şeklinde konuştu.

KOBİ ve Girişimcilere Destek Sağlayanlar Paneli düzenlendi

Toplantıda ayrıca KOSGEB Eski Başkanı Hilmi Develi moderatörlüğünde “KOBİ ve Girşimcilere Destek Sağlayan Kuruluşlar” paneli düzenlendi. Panele DenizBank İstanbul Anadolu-2 Bölge Müdürü Yasemin Önenç, LOGO Yazılım Türkiye Satış Müdürü Cem CENGİZ, TOSYÖV Genel Sekreteri Dr. Mehmet Cevdet Baykal, TİM Strateji, İnovasyon ve Girişimcilik Şube Şefi Meltem Demirtaş, TEYDEB-MAKİTEG Bilimsel Programlar Başuzmanı Oğuz ÖZBAY, KGF Sakarya Şube Müdürü Osman Murat Kıcıman, KOSGEB Sakarya Müdürü Onur Kurtçu, Türk Eximbank Gebze Şube Müdürü Zekeriya Karadayı konuşmacı olarak katılırken, KOBİ’lere yönelik çalışmalarından bahsettiler.

DenizBank Hakkında

DenizBank, 1997 yılında bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi'nden satın alınarak yolculuğuna başladı. Ekim 2006’da Avrupa'nın önde gelen finans gruplarından Dexia bünyesine katılan bankanın hisseleri, 28 Eylül 2012’de Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’a, 31 Temmuz 2019 itibarıyla ise yine bölgesinin en büyük kuruluşları arasında yer alan Emirates NBD’ye devroldu.

Farklı finansal hizmetleri aynı çatı altında toplayan bir “finansal süpermarket” oluşturmayı hedefleyen DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun, Türkiye’nin 81 ilinde, iştiraklerin şubeleri dâhil toplam 749 şubesi ile 14 bine yakın çalışanı; beş yerli ve üç uluslararası finansal iştiraki, altı yerli finansal olmayan iştiraki ve Bahreyn’de bir şubesi bulunmaktadır. DenizYatırım, Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, DenizPortföy Yönetimi, DenizLeasing, DenizFaktoring, Intertech, DenizKültür, Ekspres Bilgi İşlem ve Ticaret, Deniz Kartlı Ödeme Sistemleri, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş Grubun yerli; EuroDeniz, DenizBank AG ve DenizBank Moscow ise uluslararası iştirakleridir.

İlginizi Çekebilir

Koronaya Rağmen Trafikteki Araç Sayısı Ancak Yüzde 35,8 Azaldı

Koronavirüs tedbirleri ve okulların kapatılması, İstanbul ulaşımında önemli değişikliklere yol açtı.İstanbul trafiğinin zirve saati değişti; sabah 08.00-09.00 Aralığından 17.00-18.00 aralığına geçti.İki yaka arasındaki geçişler yüzde 52,8 azalırken, en fazla geçiş 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde gerçekleşti. Korona vakalarının yüzde 60’ının görüldüğü İstanbul’da, tüm uyarılara rağmen, ana arterlerdeki araç geçişinin yeteri kadar azalmadığı ortaya çıktı. Ana arterlerdeki araç sayısı yüzde 35,8 düşerken, araçların günlük ortalama hızı saatte 10 kilometre arttı.


Siber Suçlular Zoom Gibi Uygulamaların İsimlerini Kullanıyor

9 Nisan 2020


Kamufle Ve Anıl Piyancı’Dan Yeni Klip Damarıma Basma

Videoyu izlemek için lütfen tıklayın;


Masdaf’In Ukms Serisi Pompaları, Biyolojik Hayatı Ve İnsan Sağlığını Koruyor

Masdaf Hakkında;


Koronavirüs Döneminde Vodafone’Lular Dijitalleşmeyle Birbirine Bağlandı

Koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan “evde kal” tedbirleriyle birlikte Vodafone’luların dijital kanalları kullanım oranı da arttı. Vodafone Yanımda, Online Self Servis ve Vodafone TV gibi dijital kanalları kullanan aylık aktif müşteri sayısı 16 milyona yaklaşırken, Vodafone müşterilerinin aylık dijital etkileşimleri ise 640 milyona ulaştı. Vodafone, dijitalleşmenin gücüyle birbirine bağlanan müşterilerine destek olmak için “Birlikteyiz” temalı bir reklam filmi de yayınladı.


Etiketler: KOBİ, DenizBank, için, finansal, olarak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.