4 Nisan 2019 Perşembe 11:43

GÜNDEM

Endüstriyel Temizlik Sektörü 10 Nisan’Da Interclean İstanbul’Da Buluşuyor…

Yılda ortalama 10,5 milyar Avro ciro ve yaklaşık 5.000 firma ile 1,5 milyon kişiye istihdam sağlayan Endüstriyel Temizlik Sektörü, 10-12 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen INTERCLEAN İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri & Hizmetleri Fuarı ve Konferansı’nda buluşmaya hazırlanıyor. Endüstriyel Temizlik Sektörü’nün Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki en önemli buluşma noktası olan fuar, ülkemizde ilk kez düzenlenen Sağlık Hizmetleri Temizlik Forumu’na ev sahipliği yapacak.

Endüstriyel Temizlik Sektörü 10 Nisan’Da Interclean İstanbul’Da Buluşuyor…
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

INTERCLEAN İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri & Hizmetleri Fuarı ve Konferansı, Tesis Hizmetleri Yönetimi İş Adamları Derneği TESHİAD desteği ve Amsterdam RAI ile UBM NTSR’nin uluslararası gücü ile iki yılda bir İstanbul’da düzenleniyor. Endüstriyel temizlik sektörünün ülkemizde ve dünyamızda gelişen ve yükselişte olan bir sektör olduğuna dikkat çeken INTERCLEAN İstanbul Marka Direktörü Hatice Dinçer, sektörün, yılda ortalama 10,5 milyar Avro ciro ve yaklaşık 5.000 firma ile 1,5 milyon kişiye istihdam sağladığını belirtti.

INTERCLEAN İstanbul’un temizlik endüstrisinin Avrasya’daki en önemli uluslararası etkinliği olduğuna dikkat çeken Dinçer, “Bu yıl, başta Yunanistan, Fas, Tunus, Bulgaristan, Lübnan olmak üzere 115 ülkeden 5.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçinin ve 40 ülkeden 150 markanın katılımını bekliyoruz. Sektöre dair en son teknoloji ile geliştirilmiş, yapay zeka ile çalışan cihazlar başta olmak üzere, en yenilikçi ürün ve servisleri fuar alanında oluşturacağımız INTERCLEAN İstanbul İnovasyon Alanı’nda sergileyeceğiz.” dedi.

SAĞLIK HİZMETLERİ TEMİZLİK FORUMU’NA DÜNYADAN UZMANLAR KATILIYOR…

Her yıl 1.7 milyon kişinin yakalandığı hastane enfeksiyonları, dünya genelinde hem ölümlere neden olan hem de tedavi süreçlerine ek ve yüksek maliyetler getiren önemli bir sorun. Hastane enfeksiyonlarını en aza indirmenin yolu, sağlık sektörünün temizlik ve hijyen konularında bilinçlendirilmesi, bu alanda eğitimli personelin yetiştirilmesi ve kişisel hijyene özen gösterilmesinden geçiyor. Öyle ki, ellerin 15 saniye yerine 30 saniye süre ile yıkanması bile hastalık oluşumu riskini 10 kata kadar azaltıyor.

Endüstriyel temizlik dünyası ile sağlık hizmetleri arasındaki bağlantıyı kurmayı amaçlayan Sağlık Hizmetleri Temizlik Forumu, Türkiye’nin en önemli endüstriyel temizlik sektörü fuarı INTERCLEAN İstanbul kapsamında, 10 Nisan Çarşamba günü 11:00-13:30 saatleri arasında yapılıyor. Forum, İsviçre Cenevre Üniversitesi Hastanesi İlaç ve Epidemiyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Didier Pittet’in : ‘Interclean Amsterdam 2018’in Başarısı’ konulu hoş geldiniz konuşması ile başlayacak. Etkinlikte sırasıyla T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı, Tıp Profesörü Emine Alp Meşe ‘Türkiye ve Komşu Ülkeler arasında Enfeksiyon Önleme ve Kontrolü’, Prof. Dr. Didier Pittet ‘El Hijyeninin Önemi, Hasta Güvenliği ve Hastanelerde Enfeksiyon Kontrolü’, Cenevre Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Araştırma Asistanı Alexandra Peters ‘Bugünün Projesi: Hasta Güvenliği ve Temiz Hastaneler’, Londra Imperial Üniversitesi Salgın Hastalıklar Bölümü’nden Dr. Jonathan Otter‘Hastanelerde Temizlik ve Dezenfeksiyonun Önemi’, Cenevre Üniversitesi Hastanesi Hasta Güvenliği’nden Ermira Tartari RN ‘Temel Hijyen Uygulamaları, Hastane Ortamı Temizliği ve Dezenfeksiyon Uygulamaları’konularında söz alacak. Etkinlik soru ve cevap bölümü ile sona erecek. Aynı gün, 13:30-14:30 saatleri arasında Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu, ‘Yeni Nesil Dezenfektan ile Hastane İnfeksiyon Zincirini Kırmak’ konulu konferans verirken, 14:30-15:30 saatleri arasında Burçin Sayar Karahan ‘ın moderatörlüğünde ‘Türkiye, Orta Doğu ve BDT Ülkeleri ile İş İlişkileri Kurmak’ Paneli gerçekleşecek.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ "ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK SEKTÖRÜNE GENEL BAKIŞ” PANELİ’NDE KONUŞACAK…

Dünyadan ve ülkemizden endüstriyel temizlik sektörü meslek örgütü temsilcilerinin katılım sağlayacağı tanışma toplantısı sonrasında, 11:00-12:30 saatleri arasında Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak’ın moderatörlüğünde ve İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, Elite World Hotels Zinciri Genel Müdürü Ünsal Şınık, TESHİAD Başkanı Zafer Mumcular, TOBFED Başkanı Serkan Bakırtaş ve TUSID Başkanı Güçlü Kaplangı’nın konuşmacı olacağı‘Endüstriyel Temizlik Sektörüne Genel Bakış Paneli’ yapılacak.

“HİJYENDE MÜKEMMELLİĞE ULAŞMAK İÇİN SEKTÖR UYGULAMALARINA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI” SEMİNERİ

Eczacıbaşı Profesyonel Akademi Yöneticisi Pınar Günenç, 11 Nisan Perşembe günü 14:00-15:00 saatleri arasında Eczacıbaşı Profesyonel sponsorluğunda "Hijyende Mükemmelliğe Ulaşmak için Sektör Uygulamalarına Farklı Bir Bakış Açısı" konulu konferansını verecek.

Ayrıca, Sağlık Hizmetleri Temizlik Forumu Demo Alan’ında Dünya Sağlık Örgütü adına

Prof. Dr. Didier Pittet tarafından 10:00-11:30 saatleri arasında ‘El Hijyeninde Dikkat Edilmesi Gereken 5 Trend’ başlıklı workshop gerçekleştirilecek. Alexandra Peters ve Dr. Jonathan Otter ise 11:30-13:00 saatleri arasında yapılacak ‘Hastanelerde Temizlik ve Hijyenin Maliyeti ve Getirileri’ başlıklı ikinci workshop’un konuşmacıları olacak.

“ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ İLE ATIK YÖNETİMİ” PANELİ

İTÜ Maden Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kural, 12 Nisan Cuma günü 11.00-12.30 saatleri arasında ‘Yaşanabilir Bir Çevre İçin El Ele Konferansı’ verecek ve aynı konulu kitabı için İmza Töreni düzenlenecek. 12:30-14:00 saatlerinde ise Seri Girişimci, Startup Mentoru ve Eğitimcisi, Start-IST Kurucusu Mine Kocadağ Dedekoca’nın moderatörlüğünde, TÜDAM Dernek Başkanı Ekrem Demircioğlu, Global Cleantech Innovation Programı Müdürü Osman Malik Atanur ve Green Çevre Teknolojileri Genel Müdürü Serkan Akkaya’nın konuşmacı olacağı Çevre Teknolojileri ile Atık Yönetimi paneli düzenlenecek.

İlginizi Çekebilir

Fi’Bot’Ta Google Asistan Dönemi Başladı

Fibabanka, dijital bankacılık stratejisi kapsamında geliştirdiği sanal asistanı Fi’Bot ile şimdi Google Asistan üzerinden de tüm sorulara 7 gün 24 saat cevap verirken finansal ihtiyaçlara yönelik çözüm ve yönlendirmeler sunuyor.


Yağışlı Hava Çarşambaya Kadar Bizimle

AKOM, bu sabah etkisini gösteren yağışlı havanın Çarşamba’ya kadar devam edeceği beklentisini paylaştı.


E Ticaret Eski Sağlığına Kavuşuyor. Mobil Alışveriş Uygulamaları Covıd Durgunluğundan Kurtuluyor

Istanbul, 29 Mayıs, 2020 - COVID-19 salgını yeni bir evreye girerken ve gündelik hayattaki kısıtlamaların gevşemesiyle tüketici alışkanlıkları eski haline dönerken, bu trendi en iyi e-ticaret ve internet alışverişi yansıtıyor. Global app pazarlaması platformu Adjust'ın verileri, tüketiciler COVID öncesi tüketim alışkanlıklarına geri dönerken pazarlamacıların kullanıcı edinimi için dondurdukları reklam harcamasına yeniden başladıklarını gösteriyor.


Babalar Günü İçin En Özel Hediyeler Hunca’Dan

Türkiye’nin ilk yerli erkek parfümünü 1978 yılında üreterek erkek kişisel bakımı konusunda kozmetik sektörüne öncülük eden Hunca, yıllardır binlerce kişi tarafından tercih edilen, klasikleşmiş markalarıyla Babalar Günü’nde babanıza en özel hediye alternatiflerini sunuyor.


Yeni Normale Uyum Sürecinde İnfodemi Salgınına Dikkat!

Koronavirüs pandemisi sürecinde ülkemizde durum her geçen gün iyiye giderken, fiziksel ve ruhsal yönden sağlığımızı korumak en önemli önceliğimiz… Ancak yeni normal olarak tanımlanan bu dönemde değişen alışkanlıklar ile yeni yaşam koşulları, stres ve çeşitli endişeleri de beraberinde getirebiliyor. Covid-19 ile birlikte özellikle bilgi kirliliğinin neden olduğu “İnfodemi” salgınına çok dikkat edilmesi gerekiyor. Memorial Şişli Hastanesi Psikoloji Bölümü’nden Uzman Klinik Psikolog Gizem Mine Çölümlü, yeni normale uyum süreci ve infodemi salgını hakkında bilgi verdi.


Etiketler: arasında, saatleri, İstanbul, Temizlik, temizlik

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.