19 Nisan 2019 Cuma 09:24

GÜNDEM

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı “Atomexpo Awards 2019”Da Zirvede Yer Aldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı “Atomexpo Awards-2019”da zirvede yer aldı

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı “Atomexpo Awards 2019”Da Zirvede Yer Aldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Rusya Atom Enerjisi Kurumu Rosatom tarafından düzenlenen Uluslararası Nükleer Enerji Forumu ATOMEXPO-2019 kapsamında düzenlenen ikinci Atomexpo Ödülleri’nin töreni Soçi’de gerçekleştirildi. Bu uluslararası mesleki ödül, nükleer teknolojilerin insanlığın yararına geliştirilmesi ve kullanımına katkı sağlamak için düzenleniyor.

2018 yılında başlayan kampanya, Nobel ödüllü Prof. Aziz Sancar ve UNESCO ödüllü bilim insanı Prof. Bilge Demirköz’ün rol aldığı Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’nin hedeflerini ve Türkiye için önemini anlatan özel bir televizyon reklamı niteliğini taşıyor.

Kampanya, nükleer enerjinin faydalarını ve enerji üretiminin yanında, tıp, bilim ve diğer alanlara kattığı fırsatları açıklayan infografik filmleri de kapsıyor. Tüm ulusal televizyon kanallarında yayınlanan ve sosyal medyada da yer alan film, yaklaşık 1 milyon kişilik izleyici kitlesine ulaştı. Kampanya, Dreambox Visual Communications şirketi tarafından yönetildi ve yaratıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Nükleer Enerji Genel Müdürü İbrahim Halil Dere ise şöyle konuştu:

“Atomexpo Ödülleri jürisine, projemizi tanıttığı için teşekkür ederiz. Bu, bizim için çok önemli. Nükleer enerjinin faydaları ve ülkemize sağlayabileceği ve hâlihazırda sağladığı tüm fırsatlar konusunda insanları bilgilendirmeye ve halkın bu konudaki farkındalığını artırmaya özellikle dikkat ediyoruz. Bu jestin Türkiye’deki nükleer projelere güvenen ve bunları destekleyen insanları yüreklendireceğine olan inancım tam. Bakanlık olarak, halkın nükleer enerjiyi kabulünü artırma alanındaki faaliyetlerini uygulamaya devam ediyoruz.”

Uluslararası bir mesleki ödül olan ‘Atomexpo Awards-Ödülleri’, nükleer endüstrisinin gelişimine ve nükleer enerjinin insanların yararına önemli katkılar sunan kurumlara üstün başarıları için veriliyor. Birinci tören, 10’uncu Uluslararası Forum ATOMEXPO 2018 sırasında gerçekleştirildi. Bu sene, 25 ülkeden toplam 52 proje yarışmaya sunuldu.

Ödül yarışması, beş kategoride gerçekleştirildi:

Nükleer teknolojiler: Yaşam kalitesini artırmak” (nükleer teknolojilerin enerji dışı uygulanması alanındaki projeler),

“Gelecek için yenilikler” (en çığır açıcı ve yenilikçi teknoloji projeleri),

“En iyi başlangıç” (nükleer enerji alanında ulusal programın başlamasıyla ilgili projeler),

“İnsan sermayesini geliştirme” (insan kaynaklarını geliştirme alanındaki en iyi projeler).

Atomexpo Ödülleri’nde Türkiye, Arjantin, Bangladeş, Bolivya, Çin, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Mısır, Fransa, Almanya, Macaristan, Hindistan, Endonesya, Japonya, Kenya, Moğolistan, Fas, Filipinler, Kore Cumhuriyeti, Rusya, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Özbekistan ve Zambiya’nın aralarında bulunduğu 25 ülkeden 52 proje yarıştı.

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun (IAEA) projeleri ve bölgeler arası projeler de Atomexpo Awards’da yarıştı. Nükleer enerji alanındaki uzmanlardan oluşan bağımsız bir uluslararası ödül paneli, her projeyi profesyonel bir bakış açısından değerlendirerek 17 aday belirledi. Bu adaylar arasından da beşi, forumdan önceki toplantı sırasında en iyi projeler olarak seçildi.

Kazananların ödülleri, her kategorinin panel başkanı tarafından sunuldu: Akkuyu Nükleer A.Ş. ve Fennovoima Ltd. Yönetim Kurulu Üyesi Henri Proglio, Avrupa Nükleer Derneği (ENS) Genel Sekreteri Fernando Naredo, Japon Atom Endüstrisi Forumu (JAIF) Danışmanı Takuya Hattori, Avrupa Nükleer Eğitim Ağı (ENEN) Yönetici Müdürü Pedro Porras ve Ingeniero Industrial danışmanı Luis Echávarri.

İlginizi Çekebilir

Salvatore Ferragamo Fw19 Generatıon Womenswear & Menswear

SALVATORE FERRAGAMO SONBAHAR KIŞ 2019


Cepteteb’E Bir Uluslararası Ödül Daha

2019 Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde CEPTETEB Altın Ödül kazandı


Dolce&Gabbana 2019 Yaz Güneş Gözlüğü Koleksiyonu

DG2237


Bir Mama 500 Kalori

Sokakta yaşayan hayvan dostları için ‘Bir Mama Beş Yüz Kalori’ projesini başlatan Sports International şubeleri yüksek katılımcı ile 6543 kg mama topladı.


Honor 20 İle Mobil Oyun Tutkunları Forum İstanbul’Da Eğlenceye Doyacak

HONOR 20 İLE MOBİL OYUN TUTKUNLARI FORUM İSTANBUL’DA EĞLENCEYE DOYACAK


Etiketler: Nükleer, nükleer, için, projeler, Uluslararası

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.