6 Aralık 2019 Cuma 10:16

GÜNDEM

Enka, Sırbistan’Da Otoyol İnşa Ediyor

ENKA, Avrupa’nın en önemli ulaşım koridorlarını birbirine bağlıyor

Enka, Sırbistan’Da Otoyol İnşa Ediyor
Enka, Sırbistan’Da Otoyol İnşa Ediyor
Enka, Sırbistan’Da Otoyol İnşa Ediyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ENKA, Sırbistan’daki 112 kilometrelik Morova otoyolunun projelendirme ve yapımını üstlendi. Proje ile Avrupa’nın en önemli ulaşım koridorlarından olan 10. ve 11’inci koridorları birbirine bağlanacak.

ENKA ve 30 yıllık iş ortağı Amerikan menşeli Bechtel firması, Sırbistan’daki 112 kilometrelik Morova otoyolunun projelendirme ve yapımını üstlendi. Morova otoyolu, Avrupa’nın en önemli ulaşım koridorlarından olan 10. ve 11’inci koridorları birbirine bağlayacak. Pojate ve Preljina şehirleri arasında bağlantı kuran otoyol, eski Yugoslavya’nın endüstri merkezi olan bölgesinden geçiyor. Otoyol, bu bölgeyi iki önemli ulaşım koridoruna bağlayacağı için bölgenin tekrar ekonomik canlılığına kavuşması için kritik öneme sahip. Sırbistan Hükümeti, güzergâh üzerinde çok sayıda endüstriyel bölge oluşturmayı hedefliyor.

Sel felaketleri önlenecek

4 yılda tamamlanması beklenen otoyol, ENKA tarafından en yüksek standartlarda projelendirilirdi. Proje kapsamında kazı, dolgu, köprü, viyadük, kavşak ve gişe sahaları yapılacağını aktaran ENKA Altyapı Projelerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Özger İnal, ayrıca bölgenin zaman zaman maruz kaldığı sel felaketlerini önlemek için 50 kilometre uzunluğunda yeni nehir yatağı inşa edileceğine dikkat çekti.

Balkanlardaki sekizinci büyük proje

Farklı coğrafyalarda çok önemli projeler gerçekleştirdiklerini belirten ENKA İnşaat İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Tara, “Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz projeler ile ülkelerin ekonomilerine önemli katkılar sağladık. Sırbistan projemizde de bu misyonumuza devam edeceğiz. Bugüne kadar sadece Balkanlarda, toplam uzunluğu bin kilometreye varan otoyol projesi gerçekleştirdik. Sırbistan projesi bu projelerin sekizincisi. Bu sürdürülebilir başarının arkasında ENKA’nın kuruluşundan beri sahip olduğu yenilikçilik, mühendislikte mükemmeliyetçilik, kalite, iş güvenliği ve sağlığı ile çevre politikalarına bağlılık prensipleri var.”bilgisini verdi.

5G teknolojisi için gerekli altyapı tamamlanmış olacak

Proje kapsamında bölgedeki erişilebilirliğin geliştirilmesi ve dijital bir koridor sağlanması için otoyol rotası boyunca uzanan kapsamlı bir telekomünikasyon ağı devreye alınabilecek. Böylece ENKA tarafından yapılacak projeden sonra, 5G teknolojisi kullanımı için gerekli altyapı da tamamlanmış olacak. Proje kapsamında; 78 köprü, 24 üst geçit ve 12 alt geçit inşa edilecek. Otoyolun tasarım hızı ise 130 km/saat olarak planlanıyor.

ENKA hakkında:

1957 yılında kurulan ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. (ENKA), dünya çapında bir mühendislik ve inşaat firmasıdır. Merkezi Türkiye’de bulunan ENKA, mühendislik, inşaat, elektrik üretimi, gayrimenkul ve ticaret alanlarında hizmet vermektedir. 2018 senesi içerisinde 2,9 Milyar ABD Doları iş hacmi gerçekleştiren ENKA, 5 Milyar ABD Doları’ndan fazla piyasa değeri ile Borsa İstanbul (BIST)’de işlem görmektedir. ENKA, bugüne kadar, Türkiye’de toplam 7 Milyar ABD Doları sözleşme bedeli tutarında 125 proje tamamlamış ve yurt dışında toplam 41,6 Milyar ABD Doları sözleşme bedeli ile 403 projeye imza atmıştır.

İlginizi Çekebilir

Tobb Ve Nn Hayat Ve Emeklilik’Ten Sağlık Sigortasında Dev İşbirliği

NN Hayat ve Emeklilik’ten TOBB üyelerine özel ‘Önce Sağlık’ Tamamlayıcı Sağlık Sigortası


Teknolojinin Kadın Liderleri Ödülleri’Ne Başvurular Başladı

Türkiye’de teknoloji alanında başarı hikâyeleri yaratan kadınları ortaya çıkarmak için Microsoft’un 2016 yılından beri hayata geçirdiği ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ yarışmasının 2020 yılı başvuruları başladı. Yarışmaya katılmak isteyen kadın girişimciler farklı kategorilerle 28 Şubat’a kadar internet sitesinden başvuru yapabilecek.


Milan Moda Haftası’Nda Sokak Tarzı Rüzgârı

Dünyaca ünlü moda tasarımcısı Marcelo Burlon, Milan Moda Haftası’nda Sonbahar Kış 2020 koleksiyonunu Cat’in özel tasarım ayakkabılarıyla kombinledi. Burlon’un Cat’in Raider Sport koleksiyonu ile tamamladığı 8 farklı kombin, erkek modasına yeni bir soluk getirdi.


Skagen İle Stilinize Yeşil Dokunuş

Skagen’in yalın zarafetiyle göz alan modeli, ışıltılı taşlarla çevrelenen yeşil kadranıyla tasarımı huzur veren bir dokunuşla tamamlıyor.


Ptt’Den Tarihe Tanıklık Eden Sergi

PTT AŞ ve Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” etkinlikleri kapsamında 2020’nin ilk sergisini gerçekleştirdi. “Millî Mücadelenin 100. yılında 100 panoda 100 koleksiyon” sloganıyla düzenlenen “Millî Mücadelenin 100. Yılı (Misak-ı Milli)” konulu pul sergisi, Marmara Üniversitesi’nin İstanbul Küçük Ayasofya Parkı’nda bulunan binasında 6 Şubat’a kadar ziyaret edilebilecek.


Etiketler: ENKA, için, Sırbistan, önemli, Proje

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.