30 Eylül 2019 Pazartesi 10:55

GÜNDEM

Eset

İngiltere’nin Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC), ülke genelindeki üniversitelere yönelik uyarı niteliğinde bir açıklama yayımladı ve üniversitelerden siber saldırılara karşı tetikte olmalarını istedi.

Eset
Eset
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Antivirüs ve internet güvenliği kuruluşu ESET’in paylaştığı bilgiye göre, İngiliz Siber Güvenlik Teşkilatı, akademilerin risklerini azaltmak için almaları gereken önlemleri ana hatlarıyla açıkladı.

Siber güvenlik teşkilatı, hedefe yönelik olduklarında saldırıların "daha büyük finansal etki yaratma potansiyeline sahip olduğunu" ifade ederken, "tehdit değerlendirmelerinde siber suçun büyük olasılıkla üniversiteler için en belirgin ve yıkıcı zorlukları temsil edeceği" yorumunu yaptı.

Casusluk girişimlerine dikkat

NCSC, hazırladığı raporda, “daha sessiz ve uzun vadede daha büyük zarar verebilecek, devlet destekli saldırılar ve casusluk girişimleri“ konusunda da uyarıda bulundu. Rapora göre bu saldırılar stratejik kazançlar elde etmenin yollarını arıyor ve değerli araştırma verilerini ve başka varlıkları barındıran kurumlardan fikri mülkiyet haklarını çalmak amacıyla yapılıyor. Büyük ölçüde bu nedenlerden ötürü de üniversiteler siber saldırganların ilgi odağı durumunda.

Sıkı kimlik doğrulama kontrolleri isteniyor

Saldırılara karşı kendilerini savunmak için üniversitelerden temel düzeyde önlem aldıklarından emin olmaları isteniyor. Buna güvenlik düşünülerek hazırlanmış ilkeler ve sıkı kimlik doğrulama ve erişim kontrolleri dahil. Ancak savunmanın ilk hattında, raporda da belirtildiği üzere "personel ve öğrenciler arasında iyi bir güvenlik bilinci oluşturmak" var.

Beyaz şapkalı hackerlerin saldırıları mı harekete geçirdi?

Bu yılın Nisan ayında, iyi niyetli bilgisayar korsanları İngiltere’de 50'den fazla üniversiteyi hedef alan sahte saldırılar düzenledi ve iki saat içinde çok değerli veriler ele geçirdi. Bu gelişmenin de üniversitelere yapılan uyarı nedenlerinden biri olduğu tahmin ediliyor.

Bu konuyla ilgili detaylı bilgi şu linkten de takip edilebilir: https://www.welivesecurity.com/2019/09/19/universities-warned-brace-cyberattacks/

İlginizi Çekebilir

Bülten Levi’S® Chewbacca Trucker Ceket

Geçtiğimiz ay lanse edilen Star Wars™ x Levi’s® koleksiyonunun başarısının ardından, Levi’s® tüm dünyada sadece 60 tane üretilen Levi’s® Authorized Vintage Chewbacca Trucker ceketlerini heyecanla sunuyor. Levi’s® Authorized Vintage serisinin bir parçası olan Chewbacca Trucker ceket, Star Wars: Yeni Bir Umut filminden tanıdığımız Chewbacca’nın zamansız duruşundan esinlenerek tasarlandı.


İbb “Lastik Tekerlekli Toplu Ulaşım Çalıştayı” Düzenliyor

12/12/2019


Düzeltme The Marmara Taksim’De Unutulmaz Bir Yılbaşı Gecesi

2020’ye, İstanbul’un 360 derecelik panoramik manzarası eşliğinde girin


Doyasıya Eğlencenin Adresi Yılbaşında Da W Istanbul!

İstanbul'da eğlence denince akla ilk gelen mekânlardan biri olan W Istanbul, yılbaşında da unutulmaz bir partiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.


Merve Çalkan'ın "Çıkış Yolu"

Merve Çalkan, “Defter” ve “Gözlerin” çalışmalarının ardından yeni bir şarkıyla dinleyiciyle buluşuyor. Sony Music etiketiyle yayınlanan “Çıkış Yolu”nun sözleri Merve Çalkan, bestesi Merve Çalkan ve Suat Uğur Kır imzası taşıyor. Düzenlemesi ise yine Suat Uğur Kır’a ait.


Etiketler: için, güvenlik, daha, büyük, saldırılar

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.