12 Mayıs 2018 Cumartesi 13:50

SPOR

Etnospor’da At Üstünde Dünyaya Meydan Okuyan Bir Çerkez Kızı

Etnospor’da At Üstünde Dünyaya Meydan Okuyan Bir Çerkez Kızı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından, iletişim sponsoru Anadolu Ajansı, telekomünikasyon sponsoru Turkcell’in katkılarıyla organize edilen, 3. Etnospor Kültür Festivali'ni 3’üncü gününe atlı okçuluk dalında yapılan müsabakalar damga vurdu. Geçen sene bu kategoride 2’nci olan 18 yaşındaki Kayseri Atlı Okçuluk Spor Kulübü Sporcusu Janset Genel, Türkiye’nin atlı okçuluk sporunun gelişimi yönünden dünya 1’incisi, sporcu sayısı olarak Macaristan’dan sonra 2’nci konumda olduğunu söyledi. Babasından aldığı ilhamla 12 yaşından beri bu sporu yapan Janset Genel, “Ülkemizde özellikle kadın sporcu sayısı her geçen gün artıyor. Dünyada atlı okçuluk merkezinin Türkiye olması için tüm gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Diyabet Göz Sağlığını Tehdit Ediyor

DİYABET GÖZ SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR


Göbeklitepe Mıpım’De Dünyaya Tanıtılacak

Hazırladığı mimari maketlerle dünya çapında ses getiren çalışmalara imza atan RJ Models, 12-15 Mart tarihleri arasında Cannes’da gerçekleşecek MIPIM Fuarı’nda UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe’nin maketiyle yer alacak. Göbeklitepe ve şölen alanının inşasının varsayılan teorilere göre yansıtılacağı maket “tarihin sıfır noktası”nın tanıtımında da önemli bir rol oynayacak.


Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğu Üç Kişiden Birinde Görülüyor!

Günümüzün en yaygın konularından bir tanesi DEHB. Uzun adıyla Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu… Özellikle okullarda yerinde durmakta zorlanan ve dürtülerini kontrol etmekte ya da ertelemekte zorlanan çocuklar için tanımlanan kategori. İlaç kullanımı ve tedavi yöntemleri konusunda uzun tartışmalar olsa da herkesin üzerinde anlaştığı konulardan birisi hem yetişkinlerde hem de çocuklarda topluma uyumun ve sürdürülebilir bir hayatın kişisel ve çevre farkındalığından geçtiği biliniyor.


Akbank'tan Türkiye’Nin İhracat Hamlesine Tam Destek!

Akbank, Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine verdiği destek kapsamında, ekonominin lokomotifi olan ihracatçılar için yeni bir destek paketi sunuyor.


Basit Önlemler İle Çocukları Hastalıklardan Korumak Mümkün

Bu aylarda dirençli ateşle birlikte hekime başvuran çocukların önemli bir kısmında gribal enfeksiyonlar, yani influenzanın görüldüğünü hatırlatan Yeditepe Üniversitesi Kozyatağı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Filiz Bakar, “Üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı olarak çocuklarda karın ağrısı, mide bulantısı, kusma gibi şikâyetler görülebilir. Bu durumda ailelerin paniğe kapılmamaları ve hekime başvurması önemli” dedi.


Etiketler: Etnospor, atlı, okçuluk, sponsoru, Janset

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.