15 Kasım 2019 Cuma 11:20

GÜNDEM

Eviation, Dassault Systèmes İşbirliğinde Sıfır Emisyonlu Elektrikli Commuter Uçağının İlk Prototipini Tamamladı

VELIZY-VILLACOUBLAY, Fransa — Kasım 2019 — Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) elektrikli hava mobilitesi alanının öncüsü Eviation Aircraft’ın, bulut ortamında 3DEXPERIENCE platformunu kullanarak, sıfır emisyonlu, tümüyle elektrikli bölgesel commuter (kısa mesafeler arası sefer yapan) uçağı Alice’in ilk prototipini iki yıl gibi bir süre içerisinde geliştirdiğini duyurdu.

Eviation, Dassault Systèmes İşbirliğinde Sıfır Emisyonlu Elektrikli Commuter Uçağının İlk Prototipini Tamamladı
Eviation, Dassault Systèmes İşbirliğinde Sıfır Emisyonlu Elektrikli Commuter Uçağının İlk Prototipini Tamamladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sürdürülebilir hava mobilitesinde yeni kategoriler yaratma ve bunları ticari hale getirme yarışında Eviation Aircraft, 3DEXPERIENCE platformunu temel alan “Reinvent the Sky” (Gökyüzünü Yeniden Keşfet) endüstri çözüm deneyimini hizmete alarak, prototip geliştirme çalışmalarına hız kazandırdı. Bulut ortamında yer alan bu ölçeklenebilir çözüm, tek ve standart temelli bir tasarım ortamı içerisinde eksiksiz veri güvenliği sunarken, aynı zamanda şirketin 3D, kompozit tasarım ve akış simülasyonlarına yönelik bütüncül yaklaşımında işbirliğini kolaylaştırdı.

Eviation Aircraft CEO’su Omer Bar-Yohay, konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Artık uçakların elektrikli hale gelip gelmeyeceği değil, bu değişimin ne zaman olacağı konuşuluyor. Bölgesel ve çevre dostu uçak yolculuğunu herkesin yararlanabileceği bir hale getirmeye çalışırken, yolcuların güven duyacakları, içinde oturup yolculuk edebilecekleri ve bunu çabucak yapabilecekleri bir ürün geliştirmemiz gerekiyordu. Uzun vadede kullanmayı sürdürmek isteyeceğimiz araçlardan yararlanmak ve bulut ortamı sayesinde hızlı ve güvenli erişim ile küresel ölçekte işbirlikleri kurmak ise bu hedefimize ulaşmanın en doğru yoluydu. 3DEXPERIENCE platformunu seçerken, kaynakları ve vakti kısıtlı, yaşamının erken evrelerindeki bir şirkettik. Şimdi ise ürünün ticari aşamasına ilişkin ilk prototipimizi beklediğimizden daha kısa sürede tamamlamış ve ABD’deki ilk müşterimizle anlaşmış bulunuyoruz.”

Eviation Aircraft, geliştirdiği prototipi her yıl yüzlerce adet üretilecek bir ürüne dönüştürmenin yolunun, mühendislerine tasarımın sonraki nesillerini inşa etmek için gerekecek uzun vadeli bilgi ve donanımı kazandırmak olduğu bilinciyle hareket etti.

Alice piyasaya sürüldüğünde, tek şarjla 9 yolcu ve 2 mürettebatı 10,000 fit irtifada 650 mil mesafeye taşıyabilen, dünyanın ilk tümüyle elektrikli bölgesel commuter uçağı olacak.

Dassault Systèmes Havacılık, Uzay ve Savunma Endüstrilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı David Ziegler, konuya ilişkin şu değerlendirmede bulundu “Dassault Systèmes, havacılığın Rönesans’ına imza atarak seyahat ve taşımacılığı dünya çapında tümüyle değiştirmek üzere çalışan Eviation Aircraft gibi yeni şirketler de dahil olmak üzere, her ölçekte şirketle işbirliği yapıyor. 3DEXPERIENCE platformu bu yenilikçi şirketlere, programlarının konsept, tasarım, üretim, test, sertifikasyon ve uygulama aşamalarında yeni ufuklar açacak, özel geliştirilmiş çözümler sunuyor.”

İlginizi Çekebilir

Beşir Derneğinden Afetzedelere Destek

BEŞİR DERNEĞİNDEN AFETZEDELERE DESTEK


İbb, Elazığ’Da 158 Personel 23 Araçla Çalışmalara Katılıyor

İBB, dün akşam saatlerinde Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle teyakkuza geçti. AFAD’da koordinasyon toplantısına katılan Başkan Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla Elazığ’a 158 personel ve 23 araçtan oluşan arama kurtarma ve yardım ekipleri gönderildi. Arama kurtarma ekibi şehirde çalışmalara başladı. Gece boyunca süren çalışmalarda 2 vatandaş yaralı olarak göçük altından çıkartıldı.


Gyoder “Depreme Karşı Güvenli Yapılara Hızla Kavuşmamız Kentsel Dönüşümle Mümkün”

GYODER’DEN DEPREM AÇIKLAMASI:


Moda Endüstrisinde Sürdürülebilirlik Elçileri Belli Oldu

Moda endüstrisinde sürdürülebilirliğin tasarımdan başladığına inan Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, 15. Moda Tasarım Yarışması'nı sürdürülebilirlik eksenli tespit etti. EİB Moda Tasarım Yarışmasında, Moda endüstrisinde sürdürülebilirlik elçileri olacak olan 10 finalist iki aşamalı eleme sonrasında belirlendi.


Kardeş Eli Derneği Depremzedelerin Yanında

Malatya ve Elazığ’a kardeş eli uzandı


Etiketler: Eviation, Aircraft, yeni, hale, 3DEXPERIENCE

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.