23 Ekim 2019 Çarşamba 10:33

GÜNDEM

Ey Türkiye Geleceğin Vergi Profesyonellerini Seçti

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY Türkiye’nin (Ernst & Young) vergi alanında kariyer yapmayı hedefleyen ve başvuru koşullarına uyan öğrenci ve yeni mezunlar arasında düzenlediği Vergi Maratonu Yarışması’nın sonuçları sektörün önde gelen isimlerinin bir araya geldiği gala gecesinde açıklandı. Yarışmanın birincisi 7 bin TL’lik para ödülünün yanı sıra Amsterdam’da düzenlenecek “Yılın Genç Vergi Profesyoneli" yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek.

Ey Türkiye Geleceğin Vergi Profesyonellerini Seçti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyanın lider denetim ve danışmanlık şirketlerinden EY'nin gelecek nesil vergi profesyonellerinin yeteneklerini bugünden keşfetmek ve kariyer fırsatlarını tanıtmak amacıyla düzenlediği Vergi Maratonu 2019 Yarışması’nın kazananları açıklandı. Sektörün önde gelen isimlerinin bir araya geldiği gala gecesinde birincilik ödülünü İstanbul Kadir Has Üniversitesi Hukuk Bölümü öğrencisi Dilara İnal kazandı. İkincilik ödülünün sahibi İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Bölümü öğrencisi Mehmet Taha Coşkun olurken, Bilkent Üniversitesi Hukuk Bölümü mezunu Bersu Kılıç ve Bilkent Üniversitesi Hukuk Bölümü öğrencisi Fatih Eren Yavuz ise üçüncülük ödülünü paylaştı.

EY Türkiye Vergi Bölümü Ortağı Ateş Konca, bugünün dünyasında yerel ve uluslararası vergi düzenlemeleriyle bunlara uyum süreçlerinin şirketlerin en önemli gündemlerinden biri haline geldiğini belirterek, şirketlerin etkin vergi yönetimi stratejileri geliştirecek gençlere de önemli kariyer fırsatları sunduğunu dile getirdi. Ateş Konca, yeni mezun gençlere kariyerlerinde destek ve yol gösterici olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek şunları söyledi: “Vergi düzenlemelerine ilişkin uygulamaların farklı alanlarında görev alacak gençlerimizin EY Türkiye vergi uzmanlarıyla birebir çalışma fırsatı yakaladığı ve değerli jüri üyelerine vaka çalışması sunumu yaptığı Vergi Maratonu Yarışması bu anlamda genç yeteneklerin kazanılması açısından da büyük önem taşıyor.”

Türkiye genelinden 420’ye yakın başvuru alındı

Başvuruları 3 Mayıs – 31 Temmuz 2019 tarihleri arasında www.vergimaratonu.com adresinden alınan yarışmaya, Türkiye genelinden 420’ye yakın başvuru yapıldı. Yarışmaya katılan öğrencilere mentorluk yapan EY Türkiye Vergi Bölümü uzmanları, yarışmanın ilk aşaması olan vergi konulu kompozisyonları tek tek değerlendirdi. Tüm Türkiye’deki üniversitelerden gelen yoğun başvuruların ardından; kompozisyonları en çok beğenilen 10 aday finale kalma hakkı elde etti. Finale kalan öğrenciler yarışma boyunca sunum hazırlama aşamasında EY uzmanlarından mentorluk desteği aldı.

Yarışmanın jüri üyeliğini EY Türkiye Vergi Bölümü Başkanı Erdal Çalıkoğlu, EY Türkiye Vergi Bölümü Ortağı Ateş Konca, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Prof. Dr. Billur Yaltı, Yapı Kredi Faktoring Genel Müdür Yardımcısı Talip Boz ve Turkcell Grup Raporlama ve Vergi Yönetimi Direktörü Kamil Kalyon üstlendi. Yarışmanın birincisi olan Dilara İnal, 7.000 TL’lik para ödülünün yanı sıra EY tarafından Amsterdam’da gerçekleşecek olan “Yılın Genç Vergi Profesyoneli” (Young Tax Professional of the Year) yarışmasında ülkemizi temsil etme hakkı kazandı. Yarışmanın ikincisi 4.000 TL, üçüncüsü ise 2.000 TL ile ödüllendirildi. Yarışmada finale kalan tüm adaylar EY Türkiye'de iş ve staj imkânı için değerlendirilecekler.

Yılın Genç Vergi Profesyoneli Yarışması hakkında

20’den fazla ülkenin katılımıyla gerçekleşen “Young Tax Professional of the Year” finaline farklı bilgi birikimi ve tecrübelere sahip uluslararası vergi profesyonelleri katılıyor. Bu açıdan yarışma, katılımcılar için farklı kültürlerle tanışma, vaka analizleri ve mülakatlar ile deneyim kazanma fırsatı sunuyor.

Young Tax Professional of the Year - Yılın Genç Vergi Profesyoneli yarışmasına katılacak ülkeler; Avusturya, Belçika, Çin, Danimarka, Mısır, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, İtalya, Lüksemburg, Kazakistan, Malezya, Hollanda, Nijerya, Norveç, Pakistan, Portekiz, Romanya, Rusya, İspanya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Türkiye, İngiltere ve Ukrayna.

EY Hakkında

EY, denetim, vergi, kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetlerinde bir dünya lideridir. Dünya genelinde toplam 260.000 çalışanımız, ortak değerlerimizi ve kaliteyi ön planda tutan kararlı tutumumuzu hep birlikte paylaşmaktadır. Daha fazla bilgi için, lütfen www.ey.com adresini ziyaret ediniz. EY her biri ayrı bir tüzel kişiliğe sahip Ernst & Young Global Limited'e üye firmalardan oluşan global bir organizasyon olup tüm hizmetlerini bu üye firmalar tarafından sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Davos’Tan Türkiye İçin Güzel Haber

“DAVOS’TAN TÜRKİYE İÇİN GÜZEL HABER”


Puma Ve Tajay Gayle’Den İş Birliği

PUMA, 17. Dünya Atletizm Şampiyonası erkekler uzun atlama kategorisinde altın madalya kazanan Tajay Gayle ile yeni bir iş birliğine imza attı.


Şimdi Koltukları Yenilemenin Tam Zamanı!

Şimdi koltukları yenilemenin tam zamanı!


Koç Holding Ceo’Su Levent Çakıroğlu Davos Zirvesi’Nde Dünya Liderlerine Dijital Dönüşümü Anlattı

Değerli Basın Mensubu,


Greyder Bu Yıl Da Kendi Sektörünün En İtibarlısı

Her yıl, sonuçları kamuoyu araştırması ile belirlenen The One Awards’ta bu yıl da Greyder kendi kategorisinde yılın itibarlısı seçildi.


Etiketler: Vergi, Türkiye, Bölümü, vergi, Üniversitesi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.