21 Ekim 2019 Pazartesi 12:15

GÜNDEM

Ey Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’Nın 2019 Sınıfı Belli Oldu

Küresel çapta 12. yılını kutlayan, Türkiye’de ise dördüncüsü düzenlenen EY (Ernst & Young) Girişimci Kadın Liderler Programı kapsamında bağımsız jüri, programın 2019 sınıfında yer alacak girişimleri belirledi. Kadın girişimciler program kapsamında EY Türkiye’nin desteğiyle hiçbir ücret ödemeden 1 yıl boyunca eğitim, mentorluk, iş geliştirme ve networking desteği alırken yatırımcı, danışman ve başarılı girişimcilerin bilgi ve birikimlerinden yararlanabilecekleri küresel bir ağın parçası olacaklar.

Ey Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’Nın 2019 Sınıfı Belli Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY Türkiye’nin (Ernst & Young) bu yıl dördüncüsünü düzenlediği EY Girişimci Kadın Liderler Programı kapsamında yer alacak girişimler belli oldu. Vizyon sahibi girişimci kadınların iş dünyasında yükselmeleri ve küresel pazarda rekabet edebilmelerini desteklemek amacıyla yürütülen programda bağımsız jüri değerlendirmesi sonucu belirlenen kadın girişimciler EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 2019 sınıfında yer almaya hak kazandı. Kadın girişimciler program kapsamında EY Türkiye’nin desteğiyle hiçbir ücret ödemeden 1 yıl boyunca eğitim, mentorluk, iş geliştirme ve networking desteği alacak; yatırımcı, danışman ve başarılı girişimcilerin bilgi ve birikimlerinden yararlanabilecekleri küresel bir ağın parçası olacaklar.

Programın Türkiye Liderliğini yürüten EY Türkiye Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı Müge Tan Belviso ise “EY olarak, Türkiye’de kadın girişimciliğinin henüz tamamı kullanılmamış dev bir ekonomik potansiyel barındırdığını biliyoruz. Kadın girişimcilerin karşılaştıkları zorlukları araştırmak ve bu zorluklara çözüm yolları bulmayı hedefliyoruz. Kadın girişimcilere hedefledikleri uluslararası pazarların kapılarını açan bu özel programla, onların işletmelerini büyütmelerine yardımcı olmak ve Türkiye ekonomisine sağladığımız katkıyı artırmak en büyük amacımız. Ekonomik ve sosyal sorumluluk olarak gördüğümüz bu proje kapsamında şimdiye kadar 30 kadın eğitim, mentorluk ve koçluk aldı. Programın bu denli yararlı olduğunu ve her bir katılımcımızın kendi sektörlerinde birer öncü haline gelme yolunda ilerlediğini görmek bizim için gurur verici” dedi.

Programa katılan şirketler büyüyor

Bağımsız jüri değerlendirmesi sonucu EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 2019 sınıfına katılmaya hak kazanan kadın girişimciler; “İşte Proje Yönetimi ve Mimarlık Hizmetleri” Kurucusu Alev Akın, “Futa Halı ” Kurucusu Derya Özgür Kader, “Ottoman Grup İmplant” Kurucusu Dilek Yurtseven, “Denebunu Bilgi Teknolojileri ” Kurucusu Duygu Akbudak, “Myoffice Mobilyaları” Kurucusu Fatma Önal Önlen, “Nora Fine Foods” Kurucusu Gülçin Erdeniz, “Burpol Polimer” Kurucusu İlkay Yıldırım, “Epsa Yalıtım” Kurucusu Nurcan Özdemir, “Sezgin İç ve Dış Ticaret” Kurucusu Reyhan Sezgin, “Dese Gıda Ürünleri (Juico)” Kurucuları Sedef Dördüncü ve Deniz Derman oldu. Programın 2019 jürisinde, KAGİDER Başkanı Emine Erdem, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu ve Bozlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı yer aldı.

Program kadın girişimcilere ne sağlıyor?

Kimler katılabilir?

EY Girişimci Kadın Liderler Programı'na katılmak isteyen girişimci kadınların şirketlerinin Türkiye merkezli ve en az 3 yıldır faaliyette olması, son 2 yılda en az yıllık 3 milyon TL ciroya sahip olması gerekiyor. Kadın girişimcinin şirkette en az yüzde 25 hisse sahibi olması ve ana karar vericiler arasında yer alması da koşullar arasında yer alıyor.

EY (Ernst & Young) Hakkında

EY, denetim, vergi, kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetlerinde bir dünya lideridir. Dünya genelinde toplam 260.000 çalışanımız, ortak değerlerimizi ve kaliteyi ön planda tutan kararlı tutumumuzu hep birlikte paylaşmaktadır. Daha fazla bilgi için, lütfen www.ey.com adresini ziyaret ediniz. EY; her biri ayrı bir tüzel kişiliğe sahip Ernst & Young Global Limited'e üye firmalardan oluşan global bir organizasyon olup tüm hizmetlerini bu üye firmalar tarafından sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Lezita Yenilikçi Ürünleri İle Gulfood 2020’Deydi

Türkiye’nin önde gelen piliç eti markalarından Lezita, yenilikçi ürünlerini dünyanın en önemli gıda fuarlarından biri olan Gulfood 2020’de gıda profesyonelleri ile buluşturdu. Lezita fuarda besleyici ve pratik ürünlerini tanıttı, “Nuritiously Delicious” mottosunu anlattı.


Vogue Restaurant İstanbul Yenilenen Yüzü İle Misafirlerini Ağırlamaya Devam Ediyor

Vogue Restaurant, uluslararası medya şirketi Condé Nast iş birliği kapsamında yenilendi. Mekânın yeni kimliği, Kiev, Moskova, Porto, Riyad ve Kuala Lumpur'daki diğer Vogue Cafe ve Lounge’ların şık tasarımını yansıtacak.


6 Soruda Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi “İp Askılama”

Yüz bölgesinde, zaman içerisinde ve yerçekiminin etkisine bağlı olarak ortaya çıkabilecek sarkmaları önlemek için uygulanan “ip askılama” yöntemi; lokal anestezi altında, 30 dakika gibi bir sürede yüz ve boyun bölgesinde başarılı sonuçlar veriyor. “Ameliyatsız yüz germe yöntemi” olarak da bilinen ip askılamanın, bu alanda bir uzman tarafından uygun şartlarda gerçekleştirilmesi büyük önem taşıyor. Memorial Diyarbakır Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Hamza Aktaş, ameliyatsız yüz germe işlemi hakkında bilgi verdi.


Sigorta Cini’Nin Kobilere Özel Geliştirdiği Yeni Hizmet Paketi ‘Kobi Kombo’Nun Lansman Toplantısı Dudullu Osb’De Gerçekleştirildi

Kobi Efor Sanayi Ekonomi Dergisi’nin düzenlediği KobiEfor 20. Yıl Buluşmaları, KOBİ’lere ve girişimcilere “Sektörden Sektöre Çözümler ve Fırsatlar” ana temasıyla ilk kez İstanbul’da başladı.


Cargill Gıda Bülten Cargill’De Üst Düzey Atama

Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye & Afrika Bölgesi Kurumsal İlişkiler Direktörlüğüne Arzu Örsel atandı.


Etiketler: Türkiye, Kurucusu, Kadın, kadın, Girişimci

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.