3 Aralık 2019 Salı 11:37

GÜNDEM

Ey Türkiye, Öztiryakiler’İn Hisse Satışında Hoshizaki’Ye Alıcı Taraf M&A Danışmanlığı Hizmeti Sağladı

EY (Ernst & Young) Türkiye Kurumsal Finansman Bölümü, ülkemizin endüstriyel mutfak ekipmanları sektörünün lider şirketlerinden Öztiryakiler hisselerinin %28,6’sının Hoshizaki Corporation’a satışı işlemine alıcı taraf M&A (Birleşme ve Satın Alma) danışmanlığı hizmeti sağladı

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

EY (Ernst & Young) Türkiye, ülkemizin endüstriyel mutfak ekipmanları sektörünün en büyük şirketlerinden biri olan Öztiryakiler’in hisselerinin bir kısmının merkezi Japonya’da bulunan ve aynı sektörde dünyanın en büyük üç firması arasında yer alan Hoshizaki Corporation’a satışında birleşme ve satın alma danışmanlığı hizmeti sağlamıştır. EY, 150’den fazla ülkede 260 bin kişiden oluşan global ağı ve Birleşme & Satın Alma süreçlerindeki derin tecrübesiyle müşterilerine kapsamlı finansal danışmanlık hizmetleri sunuyor.

EY Türkiye Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı Özge Gürsoy Büyükavşar konu ile ilgili olarak; “EY olarak, Türkiye endüstriyel mutfak ekipmanları sektörünün gelişiminde önemli rol oynadığına inandığımız bu işlemi yönetmekten memnuniyet duyduk. Bu işlemde, Hoshizaki Corporation’ın bizimle çalışmayı tercih etmesinin, EY’nin birleşme ve satın alma süreçlerinin yönetimindeki deneyiminin ve sektör odaklı yaklaşımının bir sonucu olduğunu düşünüyoruz. M&A aktivitesinin Türkiye’nin potansiyelinin altında olduğu 2019 yılını tamamlarken, endüstriyel mutfak ekipmanları sektörüne yatırımcı ilgisini pekiştiren değerli bir işlemi EY’nin deneyimleri arasına katmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

1958 yılından bu yana bir aile şirketi olarak faaliyet gösteren Öztiryakiler toplam 140.000 m² üretim tesisine, 1.300 çalışana ve 5 bine yakın ürün çeşidine sahip olup, 130 ülkeye ihracat ile sektörünün lider şirketlerinden biridir. Öztiryakiler Türkiye’de ve dünyada anahtar teslim proje üreticisi konumunda bulunmaktadır ve dünyada 106 satış ve 83 satış sonrası servis hizmet noktası ile global olarak tanınmış markalar arasında yer almaktadır. Orta Doğu, Avrupa, Afrika, Asya ve Güney Amerika kıtalarında satış kanallarıyla ihracatta hızlı bir büyüme gösteren Öztiryakiler'in yönetimi tümüyle Öztiryaki Ailesi’ne aittir.

1947'de kurulan Japonya merkezli Hoshizaki Corporation, dünya genelinde toplam 51 grup şirketi ve 12 bin 982 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Dünyada sektörünün en büyük ilk üç firmasından birisi olan Hoshizaki'nin hisseleri Tokyo borsasında işlem görmektedir. Japonya dışında faaliyetlerini genişletmek konusunda proaktif bir yaklaşım içerisinde olan Hoshizaki, büyüme stratejisinin bir parçası olarak, halihazırda takip ettiği gelişmiş ülkelere ek olarak büyümekte olan ve potansiyel vadeden ekonomilere de odaklanarak satışlarını ve pazar payını artırmayı hedeflemektedir.

EY Hakkında

EY, denetim, vergi, kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetlerinde bir dünya lideridir. Dünya genelinde toplam 260.000 çalışanımız, ortak değerlerimizi ve kaliteyi ön planda tutan kararlı tutumumuzu hep birlikte paylaşmaktadır. Daha fazla bilgi için, lütfen www.ey.com adresini ziyaret ediniz. EY her biri ayrı bir tüzel kişiliğe sahip Ernst & Young Global Limited'e üye firmalardan oluşan global bir organizasyon olup tüm hizmetlerini bu üye firmalar tarafından sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Çocuk Kitap Günleri Kadıköy’De Başlıyor

Kadıköy Belediyesi 7. Çocuk Kitapları Günleri 22 – 26 Ocak tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi’nde (Kozzy) kapılarını açıyor.


Bilkent Center’Da Sömestir Çok Eğlenceli, Çok Keyifli!

BİLKENT CENTER’DA SÖMESTİR ÇOK EĞLENCELİ,


Tügem Başkanı Uyarıyor!Vatandaşlıkta Hileli Satışlara İzin Verilmemeli

VATANDAŞLIKTA HİLELİ SATIŞLARA İZİN VERİLMEMELİ


Boyner’Den Sektörde Bir İlk Mağazadan Eve Paket Teslimatı

Boyner’den sektörde bir ilk…


Teknofest 2020 Lansmanı Gerçekleşti

TEKNOFEST 2020 Güneşi Doğudan Yükselecek


Etiketler: olarak, Türkiye, Hoshizaki, sektörünün, olan

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.