23 Mayıs 2019 Perşembe 16:30

GÜNDEM

Fairy, Carrefoursa Ve Tüdav'la “Denizi Şansa Bırakma” Diyor!

Fairy, CarrefourSA ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV), denizlerdeki atık plastiğe dikkat çekmek ve tüketicilerin kullandıkları ürünlere bu duyarlılıkla yaklaşmalarını sağlamak amacıyla yeni bir kampanya başlatıyor.

Fairy, Carrefoursa Ve Tüdav'la “Denizi Şansa Bırakma” Diyor!
Fairy, Carrefoursa Ve Tüdav'la “Denizi Şansa Bırakma” Diyor!
Fairy, Carrefoursa Ve Tüdav'la “Denizi Şansa Bırakma” Diyor!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“Geri Dönüştürülmüş Sahil Plastiği ile Üretilmiş Fairy” şişelerinin kullanılacağı kampanya kapsamında tüketiciler; 53 ildeki 611 CarrefourSA mağazasındaki geri dönüşüm otomatlarına boş Fairy şişelerini atıp karşılığında indirim kuponu alacak böylece geri dönüşüme katkı sağlayacaklar.

Kampanya için kullanılacak Fairy şişeleri ise yüzde 100 geri dönüşümlü plastikten üretilmiş. Geri dönüşümlü plastiğin yüzde 10’unun okyanuslardan, göllerden ve nehirlerden toplanmış olması dikkat çekiyor.

Dünya Okyanus ve denizleri son yıllarda kirlenme konusunda yeni bir tehditle karşı karşıya. Bu yeni tehlike ise plastikler. Plastiklerin deniz ve okyanuslardaki kalış süreleri yıllarla ifade edilecek kadar uzun… Bu noktadan yola çıkan, yaşamları iyileştirmeye odaklanan P&G markalarından Fairy, Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV), denizlerdeki plastiğe dikkat çekmek için el ele vererek tüketicilerin kullandıkları ürünlere bu duyarlılıkla yaklaşmalarını sağlamak amacıyla “Geri Dönüştürülmüş Sahil Plastiği ile Üretilmiş Şişe Fairy” ile anlamlı bir bilinçlendirme kampanyası başlatıyor; “Denizi Şansa Bırakma”…

Yüzde 100 geri dönüşümlü plastikten üretilmiş yüzde 100 geri dönüştürülebilir şişe

Geri Dönüştürülmüş Sahil Plastiği ile Üretilmiş Şişe Fairy kampanyanın itici gücü olacak. Fairy, plastiğin okyanusa ulaşmasını engelleme amacını ilke ediniyor. Sahil Plastiği ile üretilmiş Fairy, yüzde 100 geri dönüşümlü plastikten yapılmış, yüzde 100 geri dönüştürülebilir şişe olma özelliğini taşıyor.

Müşteriler de kazanacak

Müşteriler, kampanya kapsamında Türkiye’nin 53 ilindeki 611 CarrefourSA mağazasında satışta olan Fairy şişelerini seçili CarrefourSA marketlerinde yer alacak olan geri dönüşüm otomatlarına atarak indirim kuponu kazanabilecekler. Böylece geri dönüşüme katkı sağlayacaklar. Proje ile TÜDAV’ın belirlediği ve özel koruma alanları arasında bulunan sahillerde plastik toplanarak denizlerdeki plastik atıklara dikkat çekmek ve tüketicilerin kullandıkları ürünlere bu duyarlılıkta yaklaşmaları konusunda farkındalık yaratılacak.

“Geri dönüşümlü plastiğin yüzde 10’u okyanuslardan, göllerden ve nehirlerden toplandı”

Kampanyanın lansman toplantısında konuşan Procter & Gamble Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, “Fairy olarak çevresel sürdürülebilirliğe ve denizlerin korunmasına çok önem veriyoruz.” diyerek şöyle devam etti: “Fairy, tüketicilerin ihtiyaçlarını anlamak ve onlara daha iyi ürünler sunabilmek için çalışıyor. Bu doğrultuda ürünlerini sürdürülebilirlik ve yüksek performans teknolojisi çatısı altında çevresel ayak izini azaltan yenilikler geliştirerek tüketicilerin beğenisine sunuyor. 2017 yılında Fosfatı, dünya çapında tüm perakende ve profesyonel Fairy bulaşık makinesi deterjanlarından çıkararak, bunu gerçekleştiren ilk şirket olduk. Böylece Fairy’nin her kapsülüne daha fazla güç sığdırdık ve ön yıkamaya gerek kalmadı” dedi. Turnaoğlu, Fairy’nin Türk denizlerinin korunmasına verdiği destek kapsamında TÜDAV işbirliği ile “Balıklar Boğulmasın” projesine imza attığını da hatırlattı. “Bugün, hayata geçireceğimiz ve bizleri çok heyecanlandıran kampanyamızı başlatmak için buradayız. Fairy, CarrefourSA ve TÜDAV el ele verip denizlerdeki plastiğe dikkat çekmek amacıyla ‘Geri Dönüştürülmüş Sahil Plastiği’ ile Üretilmiş Şişe Fairy ile anlamlı bir bilinçlendirme kampanyası başlatıyoruz. ‘Denizi Şansa Bırakma’ diyeceğiz” diye konuşan Turnaoğlu, plastiğin okyanusa ulaşmasını engelleme amacını ilke edinen Sahil Plastiği ile üretilmiş Fairy’nin, yüzde 100 geri dönüşümlü plastikten yapılmış, yüzde 100 geri dönüştürülebilir bir şişe olduğunu vurguladı. Turnaoğlu, “Geri dönüşümlü plastiğin yüzde 10’u okyanuslardan, göllerden ve nehirlerden toplandı. Tüm okyanusları temizleyemeyeceğimiz gerçeğinin farkındayız. Bizim gayemiz, farkındalık yaratmak ve markalarımızın gücünü insanları geri dönüşüm yapmaya teşvik etmek” dedi.

“Denizlerdeki plastiğe dikkat çekmek amacıyla ‘Denizi Şansa Bırakma’ diyoruz”

CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu da faaliyet gösterdikleri alanlardaki tüm aşamalarda sürdürülebilir çevre duyarlılığını gözeten bir bilinçle hareket ettiklerini vurgulayarak şunları dile getirdi: “Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki, Türkiye organize perakende sektörünün çevreye duyarlı markası CarrefourSA olarak İş ortaklarımızın, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın gönüllü katkılarıyla yıllardır birçok proje yürütüyoruz. Bugün de P&G ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) el ele verip denizlerdeki plastiğe dikkat çekmek, gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak amacıyla “Denizi Şansa Bırakma” diyoruz. Atalarımızdan bizlere miras kalan dünyamızı geleceğe tertemiz bir şekilde bırakmanın yolu deniz, sahil, akarsu, orman diye ayrım yapmadan her yeri temiz tutmaktan geçiyor. Bu doğrultuda üzerimize düşeni yaparak Geri Dönüştürülmüş Sahil Plastiği ile Üretilmiş Şişe Fairy’nin 53 ilde 611 marketemizde ve carrefoursa.com’da müşterilerimizle buluşmasını sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Proje ile müşterilerimiz, seçili CarrefourSA marketlerinde yer alacak geri dönüşüm otomatlarına boş Fairy, Head&Shoulders ve Pantene şişelerini atarak karşılığında indirim kuponu kazanabilecekler hem geri dönüşüme katkı hem de kazanç sağlamış olacaklar. “Destek Lazımsa CarrefourSA” mottomoz ile doğa dostu projelere destek vermeyi sürdüreceğimizi bir kez daha yinelemiş oluyoruz. İnanıyoruz ki daha temiz bir dünya ve sürdürülebilir bir geleceğin anahtarı, duyarlı projelerin çoğalması ve yaygınlaşmasında yatıyor.”

“Plastik konusunda genel bir seferberlik başlatılmalı”

Lansmanda konuşan ve plastiklerin deniz suyunda parçalanmasıyla oluşan mikroplastiklerin besin zinciri yoluyla insana kadar ulaşabildiğini belirten Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) Başkanı Bayram Öztürk ise şöyle devam etti: “Dünya çapında üretilen yılda 300 milyon ton plastiğin yaklaşık %2’sinin, yani 6 milyon tonunun denizlere ulaştığı tahmin ediliyor. Bilindiği gibi plastiklerin deniz suyunda çözünmesi yıllar alıyor. Üstelik bu plastik kökenli maddeleri başta da şişeleri yunuslar, balinalar ve deniz kuşları besin zannederek ağızlarına aldıkları için boğularak ölebilmekte. Peki bu konuda neler yapılabilir? Öncelikle tabii ki plastik atıkların kaynağında ayrılmaları, geri dönüşümü ve alımı için ilgili bütün kişi ve kurumların görevlerini ciddiyetle yapmaları çok önemli.”

Öztürk, kişisel olarak insanların hayatlarında plastik tüketimini azaltarak, cam veya dönüştürülebilir malzemeler kullanmaya özen gösterebileceğine dikkat çekti. “Fairy ile birlikte bu yıl da denizlerdeki plastik atıklara dikkat çekmek ve tüketicilerin kullandıkları ürünlere bu duyarlılıkla yaklaşmalarını sağlamak için yeni bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Beni çok heyecanlandıran bu proje için kendi adıma ve TÜDAV adına çok mutluyum” diye konuşan Öztürk, denizlerdeki plastiğe vurgu yapılacak “Denizi Şansa Bırakma” projesinde, yüzde 100 geri dönüşümlü plastikten yapılmış, yüzde 100 geri dönüşümlü Fairy şişeleri ile anlamlı bir bilinçlendirme kampanyasına daha imza atacaklarını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Armis'ten İnovatif Tasarım Eclipse Koleksiyonu Bb

Son teknolojik makine parkurunda ürettiği yatak, baza, başlık ve beyaz grubu tekstil ürünleriyle Türkiye yatak sektörünün yeni markası Armis, klasik tarzın modernlikle sentezlendiği Innovative serisi Eclipse’i beğenilere sunuyor. Modern dizaynı ile dikkat çeken Eclipse, konforu, şıklığı ve sağlıklı uykuyu bir araya getiriyor. Yatak başlığı, baza ve yıkanabilir özel ped’e sahip yataktan oluşan Eclipse serisi, özel formlu komodin ve yuvarlak hatlı deri puf ile tamamlıyor.


İş Bankası Tarımda Dijitalleşmeye “İmecemobil” İle Katkı Sunacak

Türkiye İş Bankası’nın iştiraki Softtech tarafından geliştirilen “İmeceMobil” uygulaması ile çiftçiler, ihtiyaç duydukları birçok bilgiye dijital ortamda ulaşabilecekler


‘Cumhuriyet’ İçin 11’İnci Kez Koşacaklar

Zeytinburnu Belediyesi ve Beştelsiz Spor Kulübü işbirliğiyle organize edilen geleneksel ‘Uluslararası Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu’nun 11’incisi 27 Ekim Pazar günü saat 09.00’da 1.000 kişinin katılımıyla gerçekleşecek. Türkiye’nin birçok yerinden katılımın olduğu 11. Uluslararası Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu’na, milli atletlerimizin yanı sıra yurt dışından da birçok olimpiyat sporcusu katılacak. Koşucuların göğüs numaralarına takılan özel bir çip ile takip edileceği yarışmaya her sene olduğu gibi ilçe vatandaşlarının da ilgisi yoğun oldu. 18 yaş üstü olmak kaydıyla dileyen herkesin katılabildiği 10 kilometrelik maratona, 24 Ekim 2019 tarihine kadar başvurular devam edecek.


Kadınlar Festivali'nde Fakir'e Büyük İlgi

KADINLAR FESTİVALİ’NDE


Kalben 26 Ekim'de Trump Cadde’Ye Geliyor

Trump Alışveriş Merkezi’nin teras katında yer alan, İstanbulluların eğlence ve buluşma noktası Trump Cadde, 26 Ekim Cumartesi günü Kalben’iağırlayacak.


Etiketler: Fairy, geri, yüzde, CarrefourSA, dönüşümlü

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.