21 Ocak 2020 Salı 11:25

GÜNDEM

Fenerbahçeli Engelli Taraftarlar Stadyumdan Maç İzleyemiyor

Ticaret Sicil No: 521008

Fenerbahçeli Engelli Taraftarlar Stadyumdan Maç İzleyemiyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Engelli taraftarların Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda kendilerine ayrılan bölümden maçı göremediğini söyleyen, kendisi de engelli bir birey olan Alimert Orhan, imza kampanyası platformu Change.org’da bir kampanya başlattı. Change.org/EngelliTaraftarlarFB adresinde devam eden kampanyaya bugüne dek 32.900’ün üzerinde kişi imza verdi. Diğer yandan engelli taraftarlar, kampanya sayfası altındaki yorumlarda şikâyetlerini dile getirdi. Tarık Dündar adlı bir vatandaş, yaşadığı sıkıntıyı şu şekilde ifade etti: “Ben de engelli oğlumla maça gittim, tekerlekli sandalyeden sahayı görmesinin imkânı yok. Engellilere kale arkası değilde maraton tribününde üst sıralarda yer ayrılması lazım.”

Türkiye’de ve yurtdışında iyi örnekleri var

Kampanyayı başlatan Alimert Orhan, kampanya sayfasında, engellilere ayrılan yer konusunda iyi örnek olan stadyumların görsellerinden örneklere de yer veriyor. Orhan, bu konuda Allianz Arena, Old Trafford, Vodafone Park, TT Arena ve Timsah Arena’nın iyi birer örnek olduğunu söylüyor.

Verilen cevap tatmin etmedi

Kampanyanın sosyal medyada ses getirmesi üzerine açıklamalarda bulunan Fenerbahçeli Yönetici Mustafa Kemal Danabaş, istenilen anlamda bir değişiklik yapmanın mümkün gözükmediğini, fiziki şartların bunun için müsait olmadığını dile getirdi. İmza kampanyasını yürüten Alimert Orhan ise bu yanıttan memnun olmayarak, imza atanlarla paylaştığı metinde şu ifadelere yer verdi: “Benim ve diğer engelli taraftarların stadyumdan maç izlemek hakkı değil mi? Diğer taraftarlardan farkım nedir? Açıkçası bu yanıt bana Fenerbahçe Kulübü’nün engelli taraftarları önemsemediğini hissettirdi ve çok üzdü. Büyük Fenerbahçe camiasının ne yapıp edip bu konuya bir çözüm bulacağını düşünüyordum. Hâlâ da umudumu kaybetmedim.”

Gülçin Şahin,

İlginizi Çekebilir

Kızılay’A Destek Altın Katılım Fonu Kurulduğundan Bugüne Yüzde 60 Kazanç Sağladı

Ankara Basın Ofisi


Silivri 3. Etap Projesinde Daire Teslimleri Başlıyor

KİPTAŞ Silivri 3. Etap Sosyal Konut Projesi’nde, bin 513 hak sahibinin daireleri teslim edilmeye başlıyor. Pazartesi günü gerçekleşecek törende, ilk dairenin anahtar teslimi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapılacak.


Tıp Yükselen Değer Mi

KONU: TIP YÜKSELEN DEĞER Mİ?


Sağlıklı, Güvenli Ve Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Lpg

Türkiye LPG Derneği Başkanı Eyüp Aratay: “7 Haziran Dünya LPG Günü’nü ikinci kez kutluyoruz”


Doğtaş, Alen Baba Koltuğunun Yanı Sıra Ödeme Kolaylıklarıyla Da Müşterisinin Yanında!

Evde rahatlık arayanların ilk tercihi Doğtaş imzalı “Alen” Baba Koltuğu, konforu bir üst seviyeye taşıyan hareketli mekanizmasıyla tarz ve uyumun beraberliğini rahatlığa dönüştürüyor. Şimdi Al 2 Ay Sonra Öde kampanyası ise müşterisinin yüzünü güldürüyor.


Etiketler: engelli, Orhan, Alimert, imza, kampanya

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.