16 Mayıs 2018 Çarşamba 08:15

GÜNDEM

‘Filistin’Deki Vahşete Karşı Birlik Olmalıyız’‘İslam Dünyası Bir Araya Gelmeli’

‘Filistin’deki vahşete karşı birlik olmalıyız’

‘Filistin’Deki Vahşete Karşı Birlik Olmalıyız’‘İslam Dünyası Bir Araya Gelmeli’
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

‘Katilleri kınarken kendimizi de sorgulayalım

‘İslam dünyası bir araya gelmeli’

Filistin’de günlerdir devam eden olaylara ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti İstanbul 3. Bölge milletvekili aday adayı Gürkan Çakıroğlu, vahşetin faili olan devletlerin kınamasının yanı sıra, İslam dünyasının bu durumda bile bir araya gelememesinin nedenlerini sorgulaması gerektiğini söyledi.

ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyarak Kudüs'ü İsrail'in başkenti kabul etmesi üzerine çıkan olaylarda onlarca Filistinli hayatını kaybederken, binlercesi de yaralandı. İsrail'in uyguladığı vahşeti anlatmak için kelimelerin yetersiz kaldığını ifade eden Çakıroğlu, Batı dünyasının her zamanki pragmatist ve ahlak dışı tavrını takındığını, ABD'nin ise zaten bu işin zeminini hazırlayan devlet olduğunu dile getirdi. Çakıroğlu, İslam toplumlarının gelinen noktada öz eleştiride bulunması gerektiğini vurgulayarak şöyle devam etti: "Halkının çoğunluğu Müslüman olan devletler yaşanan vahşet karşısında bile bir araya gelememiştir. Bu devletler ne yazık ki kendi kişisel çıkarlarına hizmet etmekte ve olayın çözümüne dönük bir katkı sunamamaktadır.

'Üzerimizdeki ölü toprağını atma vakti'Mitingler yaparak "Kahrolsun İsrail" demenin, gelinen noktada ne yazık ki bir etkisi yok. Evet, İsrail ve ABD'ye lanet okuyalım; ama Müslüman dünyası olarak kendimize de bakalım. Zaaflarımızın farkına varıp, mücadelemizi buna göre düzenleyelim. İslam'ın şekline odaklanan kafalarımızı değiştirip İslam'ın özüne, ahlakına dönelim. Neden sürekli emperyalist güçlerin savaşlarında oyun tahtasına dönüyoruz, bunu sorgulayalım. Aksi hâlde bu cendereden çıkış yolu yok. Artık üzerimizdeki 500 yıllık ölü toprağını atmanın, yapılan bunca zulme dur diyecek bir aydınlanma çağını yakalamanın vaktidir."

İlginizi Çekebilir

Pharrell Williams Ve Camila Cabello’Dan 2018 Yazına Damga Vuracak Bir Şarkı “Sangria Wine”

Pharrell Williams ve Camila Cabello’nun yepyeni şarkısı “Sangria Wine” Sony Music etiketiyle yayımlandı!


Ramazanda Hurma Tüketmek İçin Nedenimiz Çok

Gıda, beslenme ve sağlık konularında geliştirdiği projelerle toplum sağlığının geleceğine yatırım yapan Sabri Ülker Vakfı, Ramazan sofralarının baş tacı hurmanın faydalarına dikkat çekiyor.


İş Bankası’Ndan Anında Ticari Kredi

Türkiye İş Bankası, hayata geçirdiği Anında Ticari Kredi ile hem İşCep hem de internet şubesinin ticari ve bireysel seçenekleri aracılığıyla esnaf ve gerçek kişi tacir müşterilerinin ticari kredi başvurularını sonuçlandırıyor.


Pure Beauty Urban Shield Illuminating Serisi İle Cildiniz Aydınlansın!

Doğadan aldığı ilhamla geliştirdiği ürünleriyle sevilen Kore markası Pure Beauty, yeni serisi Urban Shield Illuminating ile cilt bakımında ezber bozmaya geliyor.


Garanti’Nin Yeni Youtube Kanalı Megateknoforce Yayında

Garanti’nin yeni dijital projesi MegaTeknoForce, ilk teknoloji testiyle yayında. Bartu Küçükçağlayan ve Feyyaz Yiğit’in, Mert ve Bora isimli iki YouTuber’ı canlandırdığı dijital seride, ikili çeşitli teknolojileri test ediyorlar.


Etiketler: İsrail, İslam, araya, Çakıroğlu, sorgulayalım

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.