16 Mayıs 2018 Çarşamba 08:15

GÜNDEM

‘Filistin’Deki Vahşete Karşı Birlik Olmalıyız’‘İslam Dünyası Bir Araya Gelmeli’

‘Filistin’deki vahşete karşı birlik olmalıyız’

‘Filistin’Deki Vahşete Karşı Birlik Olmalıyız’‘İslam Dünyası Bir Araya Gelmeli’
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

‘Katilleri kınarken kendimizi de sorgulayalım

‘İslam dünyası bir araya gelmeli’

Filistin’de günlerdir devam eden olaylara ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti İstanbul 3. Bölge milletvekili aday adayı Gürkan Çakıroğlu, vahşetin faili olan devletlerin kınamasının yanı sıra, İslam dünyasının bu durumda bile bir araya gelememesinin nedenlerini sorgulaması gerektiğini söyledi.

ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyarak Kudüs'ü İsrail'in başkenti kabul etmesi üzerine çıkan olaylarda onlarca Filistinli hayatını kaybederken, binlercesi de yaralandı. İsrail'in uyguladığı vahşeti anlatmak için kelimelerin yetersiz kaldığını ifade eden Çakıroğlu, Batı dünyasının her zamanki pragmatist ve ahlak dışı tavrını takındığını, ABD'nin ise zaten bu işin zeminini hazırlayan devlet olduğunu dile getirdi. Çakıroğlu, İslam toplumlarının gelinen noktada öz eleştiride bulunması gerektiğini vurgulayarak şöyle devam etti: "Halkının çoğunluğu Müslüman olan devletler yaşanan vahşet karşısında bile bir araya gelememiştir. Bu devletler ne yazık ki kendi kişisel çıkarlarına hizmet etmekte ve olayın çözümüne dönük bir katkı sunamamaktadır.

'Üzerimizdeki ölü toprağını atma vakti'Mitingler yaparak "Kahrolsun İsrail" demenin, gelinen noktada ne yazık ki bir etkisi yok. Evet, İsrail ve ABD'ye lanet okuyalım; ama Müslüman dünyası olarak kendimize de bakalım. Zaaflarımızın farkına varıp, mücadelemizi buna göre düzenleyelim. İslam'ın şekline odaklanan kafalarımızı değiştirip İslam'ın özüne, ahlakına dönelim. Neden sürekli emperyalist güçlerin savaşlarında oyun tahtasına dönüyoruz, bunu sorgulayalım. Aksi hâlde bu cendereden çıkış yolu yok. Artık üzerimizdeki 500 yıllık ölü toprağını atmanın, yapılan bunca zulme dur diyecek bir aydınlanma çağını yakalamanın vaktidir."

İlginizi Çekebilir

Pure Beauty’Nin Çok Sevilen Bb Ve Cc Krem Serileri Yenilendi

Ürünlerini doğadan aldığı ilhamla geliştiren sevilen Kore markası Pure Beauty, yenilenen BB ve CC kremleriyle cilt bakımının yıldızı olmaya devam ediyor.


Frıeze Bu Yıl Rıchard Mılle İle Bir Araya Geliyor

Frieze Masters ve Frieze London’ın bu yılki yeni ortağı Richard Mille, kendi adını taşıyan markasını 2001 yılında dünyayla tanıştırdı. Kuruluşundan bu yana Richard Mille tasarımları, geleneksel saat işçiliği sanatını kökten değiştirdiği ve yeniden tanımladığı için efsanevi bir özellik kazandı. Bu canlı ve çağdaş tarihi kutlamak amacıyla marka şimdi, İngiltere’de gerçekleşen sanat fuarı Frieze Masters ile ilk kez biraraya gelerek sıra dışı, ender, artık bulunmayan ve özel koleksiyonerlerin cömertçe ödünç verdiği saat örneklerini müze düzeyinde bir küratörlük dahilinde bir araya getiriyor.


Mediamarkt, Tbf 2018 Heyecanını Oyuncularla Paylaştı

Avrupa’nın açık ara 1 numaralı tüketici elektroniği perakendecisi MediaMarkt, League of Legends Türkiye Büyük Finali 2018’de oyunseverlerin heyecanına ortak oldu


Tgsd Basın Toplantısı Bilgi Ve Görseller

Dünya devi markalar alım için İstanbul’a geliyor


Metro Türkiye, “Okullar Okulu” Temasıyla Gerçekleştirilen 4. İksv Tasarım Bienali’Nin Tema Sponsoru Oldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl “Okullar Okulu” ana başlığıyla gerçekleştirilen 4. İKSV Tasarım Bienali, 6 hafta boyunca 6 farklı mekânda devam edecek. Metro Türkiye, Anadolu’nun kadim yemek kültürüne sahip çıkma ve geliştirme misyonuyla Studio-X Istanbul’da yer alan Sindirim Okulu’nda “Yiyecekler ve Gelenekler” tema sponsoru oldu.


Etiketler: İsrail, İslam, araya, Çakıroğlu, sorgulayalım

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.