16 Mayıs 2018 Çarşamba 08:15

GÜNDEM

‘Filistin’Deki Vahşete Karşı Birlik Olmalıyız’‘İslam Dünyası Bir Araya Gelmeli’

‘Filistin’deki vahşete karşı birlik olmalıyız’

‘Filistin’Deki Vahşete Karşı Birlik Olmalıyız’‘İslam Dünyası Bir Araya Gelmeli’
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

‘Katilleri kınarken kendimizi de sorgulayalım

‘İslam dünyası bir araya gelmeli’

Filistin’de günlerdir devam eden olaylara ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti İstanbul 3. Bölge milletvekili aday adayı Gürkan Çakıroğlu, vahşetin faili olan devletlerin kınamasının yanı sıra, İslam dünyasının bu durumda bile bir araya gelememesinin nedenlerini sorgulaması gerektiğini söyledi.

ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyarak Kudüs'ü İsrail'in başkenti kabul etmesi üzerine çıkan olaylarda onlarca Filistinli hayatını kaybederken, binlercesi de yaralandı. İsrail'in uyguladığı vahşeti anlatmak için kelimelerin yetersiz kaldığını ifade eden Çakıroğlu, Batı dünyasının her zamanki pragmatist ve ahlak dışı tavrını takındığını, ABD'nin ise zaten bu işin zeminini hazırlayan devlet olduğunu dile getirdi. Çakıroğlu, İslam toplumlarının gelinen noktada öz eleştiride bulunması gerektiğini vurgulayarak şöyle devam etti: "Halkının çoğunluğu Müslüman olan devletler yaşanan vahşet karşısında bile bir araya gelememiştir. Bu devletler ne yazık ki kendi kişisel çıkarlarına hizmet etmekte ve olayın çözümüne dönük bir katkı sunamamaktadır.

'Üzerimizdeki ölü toprağını atma vakti'Mitingler yaparak "Kahrolsun İsrail" demenin, gelinen noktada ne yazık ki bir etkisi yok. Evet, İsrail ve ABD'ye lanet okuyalım; ama Müslüman dünyası olarak kendimize de bakalım. Zaaflarımızın farkına varıp, mücadelemizi buna göre düzenleyelim. İslam'ın şekline odaklanan kafalarımızı değiştirip İslam'ın özüne, ahlakına dönelim. Neden sürekli emperyalist güçlerin savaşlarında oyun tahtasına dönüyoruz, bunu sorgulayalım. Aksi hâlde bu cendereden çıkış yolu yok. Artık üzerimizdeki 500 yıllık ölü toprağını atmanın, yapılan bunca zulme dur diyecek bir aydınlanma çağını yakalamanın vaktidir."

İlginizi Çekebilir

İş Dünyasına Vergi Semineri

KPMG Türkiye’den iş dünyasına vergi seminerleri


Macera Tutkunları Columbıa İle Pistlerin Zirvesinde

Columbia, kayak sezonunun başlamasıyla zirveleri fethetmeye hazırlanıyor. Birbirinden ayrılarak, mont, rüzgarlık ve polar olarak 3 farklı modelde kullanılabilen Interchange montlar, Omni Heat 3D ısı yansıtıcı teknolojisi geliştirilmiş bere, ayakkabı ve montlar ile pistlerin yıldızı olacaksınız!


Aktif Bank İle Afrika İhracat İthalat Bankası Arasında 1 Milyar Dolarlık Anlaşma

Aktif Bank, Afrika İhracat İthalat Bankası (Afreximbank) ile Türkiye’deki ihracatçılara önemli fırsatlar sunacak garanti anlaşmasını, Afrika kıtasının en önemli dış ticaret etkinliği The Intra-African Trade Fair 2018 kapsamında yapılan bir tören ile Kahire’de imzaladı. Mısır’da yerleşik 5 milyar dolar sermayeli, ortaklığında birçok Afrika ülkesini barındıran, bölgenin en büyük bankası Afreximbank ile imzalanan anlaşma sayesinde 50 ülkedeki 250 banka vasıtasıyla Türk ihracatçılarına 1 milyar dolar tutarında dış ticaret limiti ve finansman kaynağı sağlanacak.


Penti Young, Yılbaşı Gecesinin Eğlencesini Artırıyor

Dinamik, eğlenceli ve rengarenk bir dünyanın parçası olan Penti Young, yılbaşı gecesinin eğlencesini artırıyor. Yeni yıl konseptli çoraplar, eğlenceli saç aksesuarları, şık ve eğlenceli pijama setleri, ponponlu bereler ve şapkalar yılbaşı kombininin bir parçası oluyor.


Edwards.Com.Tr’De Yılbaşına Özel İndirim Üstüne İndirim

Geçmişten gelen üstün hizmet anlayışını, çağdaş ve ulaşılabilir kimliği ile yeniden yorumlayan ve yerli-yabancı yüzlerce ürünü bir arada sunan Edwards, web sitesi www.edwards.com.tr‘de Brooks Brothers ürünleri için devam eden indirimlere ilave olarak yılbaşına özel yeni bir kampanya başlattı.


Etiketler: İsrail, İslam, araya, Çakıroğlu, sorgulayalım

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.