16 Mayıs 2018 Çarşamba 08:15

GÜNDEM

‘Filistin’Deki Vahşete Karşı Birlik Olmalıyız’‘İslam Dünyası Bir Araya Gelmeli’

‘Filistin’deki vahşete karşı birlik olmalıyız’

‘Filistin’Deki Vahşete Karşı Birlik Olmalıyız’‘İslam Dünyası Bir Araya Gelmeli’
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

‘Katilleri kınarken kendimizi de sorgulayalım

‘İslam dünyası bir araya gelmeli’

Filistin’de günlerdir devam eden olaylara ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti İstanbul 3. Bölge milletvekili aday adayı Gürkan Çakıroğlu, vahşetin faili olan devletlerin kınamasının yanı sıra, İslam dünyasının bu durumda bile bir araya gelememesinin nedenlerini sorgulaması gerektiğini söyledi.

ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyarak Kudüs'ü İsrail'in başkenti kabul etmesi üzerine çıkan olaylarda onlarca Filistinli hayatını kaybederken, binlercesi de yaralandı. İsrail'in uyguladığı vahşeti anlatmak için kelimelerin yetersiz kaldığını ifade eden Çakıroğlu, Batı dünyasının her zamanki pragmatist ve ahlak dışı tavrını takındığını, ABD'nin ise zaten bu işin zeminini hazırlayan devlet olduğunu dile getirdi. Çakıroğlu, İslam toplumlarının gelinen noktada öz eleştiride bulunması gerektiğini vurgulayarak şöyle devam etti: "Halkının çoğunluğu Müslüman olan devletler yaşanan vahşet karşısında bile bir araya gelememiştir. Bu devletler ne yazık ki kendi kişisel çıkarlarına hizmet etmekte ve olayın çözümüne dönük bir katkı sunamamaktadır.

'Üzerimizdeki ölü toprağını atma vakti'Mitingler yaparak "Kahrolsun İsrail" demenin, gelinen noktada ne yazık ki bir etkisi yok. Evet, İsrail ve ABD'ye lanet okuyalım; ama Müslüman dünyası olarak kendimize de bakalım. Zaaflarımızın farkına varıp, mücadelemizi buna göre düzenleyelim. İslam'ın şekline odaklanan kafalarımızı değiştirip İslam'ın özüne, ahlakına dönelim. Neden sürekli emperyalist güçlerin savaşlarında oyun tahtasına dönüyoruz, bunu sorgulayalım. Aksi hâlde bu cendereden çıkış yolu yok. Artık üzerimizdeki 500 yıllık ölü toprağını atmanın, yapılan bunca zulme dur diyecek bir aydınlanma çağını yakalamanın vaktidir."

İlginizi Çekebilir

Nokia 5.1 Plus 1999 Tl Fiyatıyla Türkiye’De!

Üst düzey performans ve tasarımı, kavisli 5.8 inç ekranıyla sunan Nokia 5.1 Plus, Turkcell satış kanallarında 1999 TL fiyatı ve 12 taksit imkanıyla kullanıcıların beğenisine sunuluyor.


Lr Health & Beauty, Dünya Parfüm Günü’Nde Parfüm İle İlgili 5 Önemli Bilgiyi Paylaşıyor

Doğru parfümü nasıl seçerim, parfümümü nasıl muhafaza etmeliyim, parfümler neden her tende farklı kokar? gibi birçok merak edilen sorunun cevabını LR Health & Beauty sizin için yanıtlıyor.


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Teknolojilerinin Güncellenmesi İçin Sıta İle İş Birliği Yapıyor

Avrupa’nın en büyük 12’nci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen, geniş ölçekli operasyonlarının her yönüyle daha iyi yönetilmesini sağlayacak bir teknoloji güncellemesi için küresel bilişim teknolojileri sağlayıcısı SITA ile anlaştı.


Müsiad’Dan Yeni Zelanda’Da Meydana Gelen Saldırılara 35 Dilde Kınama Mesajı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 15 Mart 2019 tarihinde Yeni Zelanda’da gerçekleşen terör eylemleri sonrası 35 dilde kınama mesajı yayınladı


Samsun'un Sigortacılık Haritası Açıklandı

Samsun’un


Etiketler: İsrail, İslam, araya, Çakıroğlu, sorgulayalım

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.