14 Ekim 2019 Pazartesi 14:58

GÜNDEM

Finansal Hizmetlerdeki Dijital Dönüşüm Ve İnsan Faktörü Idc Türkiye 2019 Finans Zirvesinde Türkiye Finans Sektörünün Üst Düzey Yöneticileri İle Tartışılacak

Finansal Hizmetlerdeki Dijital Dönüşüm ve İnsan Faktörü

Finansal Hizmetlerdeki Dijital Dönüşüm Ve İnsan Faktörü  Idc Türkiye 2019 Finans Zirvesinde  Türkiye Finans Sektörünün Üst Düzey  Yöneticileri İle Tartışılacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

IDC Türkiye 2019 Finans Zirvesinde

Türkiye Finans Sektörünün Üst DüzeyYöneticileri ile Tartışılacak

İstanbul, 14 Ekim, 2019 – Finans sektörünün lider kurumları, 22 Ekim Salı günü Akbank stratejik ortaklığı ve ev sahipliğinde “IDC Türkiye Finans Zirvesi” için Sabancı Center İstanbul’da bir araya geliyor. Sektörde yaşanan son gelişmelerin ele alınacağı etkinlik, yeni stratejilerin paylaşıldığı, Türkiye’nin finans, sigorta, borsa ve yatırım kuruluşlarının 300’den fazla üst düzey Bilgi Teknolojileri ve işbirimleri yöneticilerinin bir araya geldiği eşsiz bir platform olarak finans sektörününün geleceğine net bir bakış sağlayacak.

IDC Türkiye Finans Zirvesinde, Finans Sektöründe Dijital Dönüşüm, Bilgi Güvenliği ve Regülasyonlar, Çoklu Kanallar, Açık Veri ve API, Müşteri Deneyimi, Yapay Zeka ve Robot Uygulamalar, Veri Yönetişimi, Nesnelerin İnterneti, Blok Zincir vb. konulara yer verilecek. Sektörün lider teknoloji ürün ve hizmet sağlayıcıların sunumlarıyla son kullanıcı başarı hikayelerine de yer verilecek.

Finans sektörü müşterilerine daha fazla değer sağlayabileceği ve iç süreçlerini optimize etmek için kullanabileceği büyük veriye sahip ender sektörlerden biri konumunda. Büyük veri ve analitik teknolojilerinin sunduğu yenilikler "fraud" analizinden, müşteri segmentasyonuna birçok yeni uygulama alanının da kapılarını açıyor. Bununla beraber, çoğu kurum bu kritik verileri doğru şekilde kullanma ve yönetme yetkinliğini yeni yeni geliştiriyor. İşte bu sebeple geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl öğleden sonra gerçekleşecek tüm oturumlar veri ve analitik odağında, Finansal Servislerde Veri ve Analitik Konferansı olarak planlandı.

Etkinlik ile ilgili konuşan IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları’na göre, “Türkiye’de, Dijital dönüşümün ve teknoloji kullanımının öncüsü olan finans sektörü; yapay zeka, otomasyon, blok zinciri ve fintek'lerin yükselişi ile yeniden odaklanıyor. Daha önce hizmet standartları, bir finansal markayı diğerlerinden farklılaştıran ana unsur iken, gelecekte sektörün kazananlarını ve kaybedenlerini müşterilere sunulan dijital deneyimler belirleyecek. Gelişen teknolojilerin yeniden şekillendirdiği finans dünyasında, kurumlar müşteri etkileşimlerini yeniden tasarlanırken, onları rekabetten tamamen ayrıştıracak hiper-kişiselleştirilmiş hizmetler sunmak için sahip oldukları fiziksel ve dijital unsurları kusursuz bir şekilde bütünleştirmek zorundalar."

Zirve ile ilgili bir açıklama yapan Akbank Teknoloji ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Altıntaş “Hızla devam eden dijitalleşmeden en çok etkilenen sektörlerin başında finans geliyor. Hayatımızın her alanına giren sosyal ağlar ve yeni teknolojilerle birlikte, müşterilerin alışkanlıkları değişiyor, beklentileri de dönüşüyor. Bizler de bu dönüşüme uyum gösterecek şekilde kendimizi konumlandırıyor, beklentilere daha oluşmadan cevap verebilecek projelere odaklanıyoruz. Değişimin ötesine geçmek hedefiyle önümüzdeki dönem stratejik hedeflerimizi dijital ve analitik bankacılık, güvenli ve kesintisiz hizmet ve çevik üretim odağında şekillendirdik. Dijital dönüşüm çalışmalarımızla geleceğin bankacılık ürün ve hizmetlerini müşterilerimize sunuyoruz. 250 milyon dolarlık yatırımla yeni veri merkezimizi hayata geçirdik, şubelerimizde dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor, yapay zeka alanındaki çalışmalarımız sektörde öncülük ederken, mobil alanda da çalışmalarımız yatırımlarımız devam ediyor. Bir süredir üzerinde çalıştığımız Akbank Mobil uygulamasının yenileme çalışmalarını tamamladık ve geçtiğimiz ay müşterilerimizin beğenisine sunduk. Önümüzdeki dönemde de çalışmalarımıza yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

“İnsanla Mümkün: Finansal Hizmetlerin Daha Kişisel, Yaratıcı, Açık Geleceği” teması altında gerçekleşecek IDC Finans Zirvesinde sektörün liderleri, dijital ekonominin finans sektöründe yarattığı etkileri masaya yatırırken, veriye dayalı iş modellerini değerlendirip, yapay zeka ile büyük veri ve analitik teknolojilerinden en verimli şekilde faydalanmak için gerekenleri paylaşacak. 6 ana panel ve 50 bağımsız konuşmacının aktaracağı deneyim paylaşımlarıyla, IDC Finans Zirvesi Türkiye finans takviminin en büyük ve en etkili etkinliklerinden biri olacak.

IDC Hakkında International Data Corporation (IDC), bilgi teknolojileri telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri alanlarında pazar araştırması ve danışmanlık hizmetleri sunan ve etkinlikler düzenleyen bir numaralı küresel oyuncudur. IDC, BT profesyonellerinin, şirket yöneticilerinin ve yatırımcıların teknoloji satın alırken ve iş stratejilerini belirlerken gerçeklere dayalı kararlar almalarını sağlar. 110’dan fazla ülkede 1100’den fazla IDC analisti ile teknoloji, sektör fırsatları ve trendleri konusunda küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunar. 50 yılı aşkın bir süredir IDC, stratejik bilgiler sunarak müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. IDC, bilgi teknolojileri, basın, araştırma ve etkinlik düzenleme alanında dünyanın lider kuruluşu olan IDG’nin bir yan şirketidir. IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’nin yer aldığı bölgede IDC, bölgesel merkezi Dubai olan Riyad, Kazablanka, Nairobi, Lagos, Johannesburg, İstanbul ofisleri ile 2016'da açılışı yapılan Kahire ofisi koordineli bir ağ oluşturmaktadır. Yerel deneyim ile bu dinamik bölgelerdeki pazarları kapsamlı bir şekilde anlayabilmek için uluslararası bir bakış açısını bir arada sunan IDC’nin, pazar istihbarat hizmetleri derinlik, tutarlılık, kapsam ve doğruluk bakımından eşsizdir. IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de bölge genelinde 130’in üzerinde analist, danışman ve konferans görevlisi ile hizmet vermektedir.

IDC'nin Sağladığı Araştırma, Danışmanlık ve Diğer Hizmetler ile İlgili Sorularınız için:

İlginizi Çekebilir

Babalar Günü’Nde De Hediyenin Adresi Beymen

Yüksek Çözünürlükte Görseller İçin: BEYMEN BABALAR GÜNÜ


Revize Saran S Sport Plus Haftalık Yayın Akış 3 8 Haziran Haftası

S SPORT PLUS HAFTALIK YAYIN AKIŞI


Pul Süngeri Kullanımı Virüs Etkisiyle Arttı

MAS HAKKINDA


Samsung Wind Free Klima İle Yazın Sağlıklı Serinlikte Rahatça Uyuyun!

Samsung’un yenilikçi teknolojilerinin yanı sıra tasarımıyla da oldukça farklılaşan Wind-Free sağlıklı serinlik teknolojisine sahip Wi-Fi kontrollü duvar tipi kliması, sizi sıcak havalarda rahatsız edici doğrudan rüzgâra maruz kalmadan hızla serinleterek keyifle uyumanızı sağlayacak.


Atelıer Rebul'un Asırlık Formülleri, Sınırlı Sayıda Üretilen 125. Yıl Özel Koleksiyonu'nda!

Atelier Rebul; 1895 yılında İstanbul'un kalbinde, Pera'da başlayan hikayesinin 125. yılını çok özel ve eşsiz bir koleksiyonla taçlandırıyor. Kurucusu Jean Cesar Reboul’un gizemli ve yıllardır korunan reçetelerindeki asırlık formülleri bu koleksiyonla yeniden hayat buluyor. Sınırlı sayıda, her biri numaralandırılmış çok özel ürünlerden oluşan koleksiyon, nostalji dolu bir yolculuğa davet ediyor.


Etiketler: Türkiye, Finans, finans, yeni, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.