14 Ekim 2019 Pazartesi 14:58

GÜNDEM

Finansal Hizmetlerdeki Dijital Dönüşüm Ve İnsan Faktörü Idc Türkiye 2019 Finans Zirvesinde Türkiye Finans Sektörünün Üst Düzey Yöneticileri İle Tartışılacak

Finansal Hizmetlerdeki Dijital Dönüşüm ve İnsan Faktörü

Finansal Hizmetlerdeki Dijital Dönüşüm Ve İnsan Faktörü  Idc Türkiye 2019 Finans Zirvesinde  Türkiye Finans Sektörünün Üst Düzey  Yöneticileri İle Tartışılacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

IDC Türkiye 2019 Finans Zirvesinde

Türkiye Finans Sektörünün Üst DüzeyYöneticileri ile Tartışılacak

İstanbul, 14 Ekim, 2019 – Finans sektörünün lider kurumları, 22 Ekim Salı günü Akbank stratejik ortaklığı ve ev sahipliğinde “IDC Türkiye Finans Zirvesi” için Sabancı Center İstanbul’da bir araya geliyor. Sektörde yaşanan son gelişmelerin ele alınacağı etkinlik, yeni stratejilerin paylaşıldığı, Türkiye’nin finans, sigorta, borsa ve yatırım kuruluşlarının 300’den fazla üst düzey Bilgi Teknolojileri ve işbirimleri yöneticilerinin bir araya geldiği eşsiz bir platform olarak finans sektörününün geleceğine net bir bakış sağlayacak.

IDC Türkiye Finans Zirvesinde, Finans Sektöründe Dijital Dönüşüm, Bilgi Güvenliği ve Regülasyonlar, Çoklu Kanallar, Açık Veri ve API, Müşteri Deneyimi, Yapay Zeka ve Robot Uygulamalar, Veri Yönetişimi, Nesnelerin İnterneti, Blok Zincir vb. konulara yer verilecek. Sektörün lider teknoloji ürün ve hizmet sağlayıcıların sunumlarıyla son kullanıcı başarı hikayelerine de yer verilecek.

Finans sektörü müşterilerine daha fazla değer sağlayabileceği ve iç süreçlerini optimize etmek için kullanabileceği büyük veriye sahip ender sektörlerden biri konumunda. Büyük veri ve analitik teknolojilerinin sunduğu yenilikler "fraud" analizinden, müşteri segmentasyonuna birçok yeni uygulama alanının da kapılarını açıyor. Bununla beraber, çoğu kurum bu kritik verileri doğru şekilde kullanma ve yönetme yetkinliğini yeni yeni geliştiriyor. İşte bu sebeple geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl öğleden sonra gerçekleşecek tüm oturumlar veri ve analitik odağında, Finansal Servislerde Veri ve Analitik Konferansı olarak planlandı.

Etkinlik ile ilgili konuşan IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları’na göre, “Türkiye’de, Dijital dönüşümün ve teknoloji kullanımının öncüsü olan finans sektörü; yapay zeka, otomasyon, blok zinciri ve fintek'lerin yükselişi ile yeniden odaklanıyor. Daha önce hizmet standartları, bir finansal markayı diğerlerinden farklılaştıran ana unsur iken, gelecekte sektörün kazananlarını ve kaybedenlerini müşterilere sunulan dijital deneyimler belirleyecek. Gelişen teknolojilerin yeniden şekillendirdiği finans dünyasında, kurumlar müşteri etkileşimlerini yeniden tasarlanırken, onları rekabetten tamamen ayrıştıracak hiper-kişiselleştirilmiş hizmetler sunmak için sahip oldukları fiziksel ve dijital unsurları kusursuz bir şekilde bütünleştirmek zorundalar."

Zirve ile ilgili bir açıklama yapan Akbank Teknoloji ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Altıntaş “Hızla devam eden dijitalleşmeden en çok etkilenen sektörlerin başında finans geliyor. Hayatımızın her alanına giren sosyal ağlar ve yeni teknolojilerle birlikte, müşterilerin alışkanlıkları değişiyor, beklentileri de dönüşüyor. Bizler de bu dönüşüme uyum gösterecek şekilde kendimizi konumlandırıyor, beklentilere daha oluşmadan cevap verebilecek projelere odaklanıyoruz. Değişimin ötesine geçmek hedefiyle önümüzdeki dönem stratejik hedeflerimizi dijital ve analitik bankacılık, güvenli ve kesintisiz hizmet ve çevik üretim odağında şekillendirdik. Dijital dönüşüm çalışmalarımızla geleceğin bankacılık ürün ve hizmetlerini müşterilerimize sunuyoruz. 250 milyon dolarlık yatırımla yeni veri merkezimizi hayata geçirdik, şubelerimizde dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor, yapay zeka alanındaki çalışmalarımız sektörde öncülük ederken, mobil alanda da çalışmalarımız yatırımlarımız devam ediyor. Bir süredir üzerinde çalıştığımız Akbank Mobil uygulamasının yenileme çalışmalarını tamamladık ve geçtiğimiz ay müşterilerimizin beğenisine sunduk. Önümüzdeki dönemde de çalışmalarımıza yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

“İnsanla Mümkün: Finansal Hizmetlerin Daha Kişisel, Yaratıcı, Açık Geleceği” teması altında gerçekleşecek IDC Finans Zirvesinde sektörün liderleri, dijital ekonominin finans sektöründe yarattığı etkileri masaya yatırırken, veriye dayalı iş modellerini değerlendirip, yapay zeka ile büyük veri ve analitik teknolojilerinden en verimli şekilde faydalanmak için gerekenleri paylaşacak. 6 ana panel ve 50 bağımsız konuşmacının aktaracağı deneyim paylaşımlarıyla, IDC Finans Zirvesi Türkiye finans takviminin en büyük ve en etkili etkinliklerinden biri olacak.

IDC Hakkında International Data Corporation (IDC), bilgi teknolojileri telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri alanlarında pazar araştırması ve danışmanlık hizmetleri sunan ve etkinlikler düzenleyen bir numaralı küresel oyuncudur. IDC, BT profesyonellerinin, şirket yöneticilerinin ve yatırımcıların teknoloji satın alırken ve iş stratejilerini belirlerken gerçeklere dayalı kararlar almalarını sağlar. 110’dan fazla ülkede 1100’den fazla IDC analisti ile teknoloji, sektör fırsatları ve trendleri konusunda küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunar. 50 yılı aşkın bir süredir IDC, stratejik bilgiler sunarak müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. IDC, bilgi teknolojileri, basın, araştırma ve etkinlik düzenleme alanında dünyanın lider kuruluşu olan IDG’nin bir yan şirketidir. IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’nin yer aldığı bölgede IDC, bölgesel merkezi Dubai olan Riyad, Kazablanka, Nairobi, Lagos, Johannesburg, İstanbul ofisleri ile 2016'da açılışı yapılan Kahire ofisi koordineli bir ağ oluşturmaktadır. Yerel deneyim ile bu dinamik bölgelerdeki pazarları kapsamlı bir şekilde anlayabilmek için uluslararası bir bakış açısını bir arada sunan IDC’nin, pazar istihbarat hizmetleri derinlik, tutarlılık, kapsam ve doğruluk bakımından eşsizdir. IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de bölge genelinde 130’in üzerinde analist, danışman ve konferans görevlisi ile hizmet vermektedir.

IDC'nin Sağladığı Araştırma, Danışmanlık ve Diğer Hizmetler ile İlgili Sorularınız için:

İlginizi Çekebilir

Vakıfbank Zafer Serisini Sürdürdü

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin sekizinci haftasında Karayolları'nı 25-14, 25-11 ve 25-20'lik setlerle 3-0 mağlup ederek üst üste üçüncü zaferini aldı. Ligdeki yedinci galibiyetini elde eden sarı-siyahlılar, Sultanlar Ligi'nin dokuzuncu haftasında 15 Kasım Cuma günü deplasmanda Beşiktaş'la karşılaşacak.


Stryker'dan Türkiye'ye Yatırım

Stryker Hakkında:


Izıpızı Ekran Gözlükleri İle Rengarenk Bir Stil

Son yıllarda televizyon, bilgisayar, akıllı telefon ve tablet olmak üzere çok fazla mavi ışıklı ekrana bakıyoruz. Her geçen gün daha fazla zaman geçirdiğimiz ekranlar gözlerimizi gün geçtikçe yoruyor. Izipizi, ekran koruma gözlükleri gözlerinizi göz kuruluğu, gözlerde yanma, baş ağrısı ve kataraktgibi birçok etkenden korurken renkli koleksiyonuyla da stilinizde dikkat çekici parça olmayı başarıyor.


İbb, “Kadın Sığınma Evi” Açacak

Önümüzdeki günlerde Kadın Sığınma Evi açacaklarını belirten İBB Daire Başkanı Yavuz Saltık, “Amacımız insan odaklı; kadına, çocuğa, hayvan dostlarına, engellilere ve yaşlılara dost bir belediye olmaktır” dedi.


Sonbahar Bakımınızı Jowae’Nin Doğal Maskeleri İle Tamamlayın!

Fransa'nın üstün dermokozmetik anlayışı ve Güney Kore'nin şifalı bitkilerinin eşsiz uyumu ile geliştirilen Jowaé maskeleri, cildinize eşsiz güz bakımı sunuyor. Kore güzellik rutininin olmazsa olmazı olan yüz maskeleri ile cildiniz, değişen hava koşullarının etkisini hissetmeden ışıltılı bir görünüme kavuşacak! Sıcak çaylarınızı hazırlayın, maskelerimizi sürüyoruz!


Etiketler: Türkiye, Finans, finans, yeni, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.