27 Şubat 2019 Çarşamba 10:43

GÜNDEM

Fit Ünlülerin Uygulanmaması Gereken Dört Fıtness Sırrı!

Herbalife Nutrition Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, ünlülerin imrendiren formuna kavuşmak için diyetisyen ya da kişisel fitness antrenörüne ihtiyacımızın olmadığını söylüyor. Clayton’a göre hayal ettiğiniz vücuda kavuşmanın anahtarı kararlı olmak ve sıkı çalışmak…

Fit Ünlülerin Uygulanmaması Gereken Dört Fıtness Sırrı!
Fit Ünlülerin Uygulanmaması Gereken Dört Fıtness Sırrı!
Fit Ünlülerin Uygulanmaması Gereken Dört Fıtness Sırrı!
Fit Ünlülerin Uygulanmaması Gereken Dört Fıtness Sırrı!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Hepimiz kendi hayatımızın yıldızı olduğumuza göre, kişisel fitness hedeflerimize ulaşmak için de kendi yolumuzu belirleyebiliriz. Herbalife Nutrition Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, ünlülerin sıklıkla başvurduğu dört önemli fitness sırrıyla birlikte bu sırların hangilerini uygulayıp hangilerini uygulamamamız gerektiğini anlatıyor...

Belinizi kısa süreliğine inceltmek için sağlık sorunu yaşamaya değmez!

Tehlikeli olabilecek hiçbir beslenme taktiği denenmemeli. Birçok ünlünün tanınmadan önce daha iyi görünebilmek için sağlıksız diyetlere ya da estetik müdahalelere başvurduğunu hepimiz biliriz. Aslında milyonlarca dolarla birlikte baş döndürücü bir şöhrete kavuşma imkânı düşünüldüğünde, böylesine aşırıya kaçan uygulamalara sıcak bakmaları şaşırtıcı değil. Ancak bir hekim tarafından önerilmedikçe, uzun ve zahmetli detoks programları ya da açlık sınırına dayanan diyetler uygulamak açıkça kötü bir yöntemdir zira şok diyetler kısa süreli sonuçlar verir. Öte yandan düşük kalorili diyetler sağlık açısından pek çok risk barındırır ve belinizi kısa süreliğine inceltmek için uzun vadeli sağlık riskleriyle karşı karşıya kalmaya değmez. Bunun yerine beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz işe yarayabilir. Kilo verirken aynı zamanda vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri de almanızı sağlayacak ideal kalori dengesini bulmak, kilo vermenin en iyi ve en güvenli yoludur.

Aşırı yoğun fitness programları, tahribat yaratabilir

Bir anda haftanın yedi gününü kapsayan yoğun bir egzersiz programına başlamayın. Ne kadar çok egzersiz yaparsak o kadar iyi sonuçlar alacağımızı düşünsek de bu konuda pek haklı sayılmayız. Zira söz konusu fitness ise bu düşünce hiç de doğru değildir. Gazete ve dergilerde hayranı olduğunuz ünlünün günde iki kez saatlerce egzersiz yaptığına ve kuş kadar yediğine dair başlıklar görseniz de bu yoğun programların sonucunda yarattığı acıyı ve sıkıntıyı haberlerde göremezsiniz. Birçok ünlünün vücutlarında yarattıkları tahribat nedeniyle hastaneye yatmak zorunda kaldığı, ağrı kesicilere bağımlı yaşadığı bir gerçek. Paylaşılan etkileyici görüntülere kanmamalı, her duyduğumuza inanmamalıyız. Üstelik bu etkileyici görüntü de büyük ihtimalle geçici olacaktır. Öncelikle bilmemiz gereken, bu konuda pratik bir çözüm olmadığıdır. Neticede aşamalı olarak yoğunlaşan bir egzersiz programı uygulamak, programınız size hafif gelmeye başladıkça daha sıkı çalışmak ve egzersiz süresine odaklanmak, daha kalıcı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Yeni fitness aletleri satın almak çoğu zaman işe yaramaz

Yeni çıkan her fitness aletini satın almayın ya da bandajlar veya titreşimli aletler ile daha iyi forma girebileceğinizi iddia edenlere kanmayın. Ekranda formunda bir ünlü görünce bu yöntemin işe yaradığını düşünmek isteyebilirsiniz. Reklamda gördüğünüz modelin aslında geleneksel spor yöntemlerini uyguluyor olması yüksek bir ihtimaldir. Bunun yerine ağırlık, direnç bandı ve yoga matı gibi antrenman için olmazsa olmaz ve ucuz ekipmanları edinmeniz yeterlidir. Fitness piyasasında muazzam sonuçlar veren birçok yeni alet var. Ancak yeni bir ürünü satın almadan önce, ne kadar işe yaradığını bizzat değerlendirmelisiniz. Söz konusu kardiyo, esneklik, dayanıklılık veya güç gibi temel fitness prensiplerine dayalı bir ürünse, o zaman satın almayı düşünebilirsiniz. Ancak durduğunuz yerde forma gireceğiniz yönünde vaatte bulunan aletler büyük ihtimalle para ve zaman kaybından başka bir işe yaramayacaktır.

Spor salonu ve kişisel antrenöre servet ödemeyin

Spor salonu üyeliğine veya kişisel antrenöre sizi zorlayacak seviyede para harcamayın. Starların onlarla çalışması, sıradan insanların da her ay bu işe bir servet harcaması gerektiği anlamına gelmiyor. Bütçenizi zorlayan – ve daha da kötüsü, kullanmadığınız – bir alternatif seçerseniz, spor yapmanın çok fazla çaba ve para gerektirdiğine kanaat getirip spor yapmaktan kolaylıkla vazgeçersiniz. Halbuki çok para harcamadan da spor yapmak mümkündür. Parkta yürüyüş yaparak veya evde egzersiz yaparak lüks bir spor salonunda yaptığınız spor seviyesinde forma girebilirsiniz. Şahsen kişisel antrenörün faydalı olacağına inanıyorum ancak bütçeniz müsait değilse faydalı tavsiyeleri uygulamak da yeterli olacaktır.

Herbalife Nutrition Ltd. hakkında

Herbalife Nutrition, “Daha sağlıklı ve mutlu bir dünya için” sloganını benimsemiş global bir beslenme şirketidir. 1980’den bu yana başta kilo yönetimi, takviye edici gıdalar, sporcu beslenmesi ürünleri ve cilt bakımı ürünleri ile insanların yaşamlarını değiştiren şirket, beslenme konusunda önemli bir görev üstlenmiştir.

Herbalife Nutrition, bağımsız distribütörleriyle birlikte tüm dünyada yetersiz beslenme ve obezite, yaşlanan nüfus, hızla artan kamu sağlığı maliyetleri ve her yaştan girişimcilerin sayısındaki artış gibi sorunlara çözümler sunmayı hedeflemektedir.

Herbalife Nutrition, çoğunluğu kendi tesislerinde üretilen üstün kaliteli ve etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış ürünleriyle, bağımsız distribütörlerinin bire bir danışmanlığı eşliğinde, müşterilerini daha sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzını benimsemeye teşvik eden bir yaklaşım benimser.

Herbalife Nutrition'ın ürünleri 90’ı aşkın ülkede, yalnızca bağımsız distribütörler aracılığıyla tüketiciye sunulmaktadır.

Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları da gerçekleştiren Herbalife Nutrition, ihtiyacı olan çocuklara yeterli ve dengeli beslenme imkanı sunmak amacıyla Herbalife Nutrition Vakfını (HNF) ve vakıf bünyesindeki Casa Herbalife programlarını desteklemektedir. Ayrıca, Herbalife Nutrition tüm dünyada 190'dan fazla seçkin sporcu, takım ve etkinliğin sponsorluğunu da gururla üstlenmektedir.

Herbalife Nutrition'ın dünya çapında yaklaşık 8 bin 300 çalışanı olup, hisseleri New York Borsası'nda (NYSE: HLF) işlem görmektedir. Şirket 2017 yılında yaklaşık 4,4 milyar dolarlık net satış gerçekleştirmiştir. Daha fazla bilgi için Herbalife.com veya Herbalife.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Herbalife International’a bağlı bir şirket olarak Türkiye’deki faaliyetlerine Mart 1998’de başlayan Herbalife International Ürünleri Ticaret Ltd. Şti. Herbalife Nutrition ürünlerinin Türkiye’ye ithalatını yapmaktadır. Şirket, Türkiye Doğrudan Satış Derneği’nin ve merkezi Belçika Brüksel’de bulunan Uluslararası Beslenme Destek Ürünleri Dernekleri Birliği IADSA’nın Türkiye Temsilcisi’dir.

Herbalife Nutrition, tüketiciyi korumada Altın Standart sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

İbb, Pakistan’A Deprem Konusunda Tecrübelerini Aktardı

İBB, PAKİSTAN’A DEPREM KONUSUNDA TECRÜBELERİNİ AKTARDI


Man Lion’S Coach “Coach Of The Year 2020” Ödülü İle Taçlandırıldı

MAN Lion’s Coach, küresel yarışmada tüm rakiplerini eleyerek prestijli bir ödül kazandı. Toplam 22 ülkeden çeşitli mecraların ticari araç editörlerinden oluşan jüri, yeni MAN Lion’s Coach’u “Coach of the Year 2020” olarak seçti.


İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı Projesinin Lansmanı Kagider Ankara'da Gerçekleşti Bakan Katılımlı

Kadın girişimcilerin katma değerli üretim ve ihracat artışının öncüsü olmaları görüşüyle yola çıkan proje katılımcı sivil toplum kuruluşlarının ve kadınların hizmet ve danışmanlık almaları, Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı’nın küresel hedefine katkıda bulunmayı, politika ve karar alma süreçlerine daha aktif, demokratik katılım yoluyla sivil toplumun gelişimini hedefliyor.


29 Ekim Tatilini Birleştirdik

Başta çalışanlar olmak üzere bu yıl kış öncesi son tatil fırsatından faydalanmak isteyenler, 29 Ekim Salı günü yapılacak resmi tatili diğer günlerle birleştirmeyi tercih etti. Tatil planı yapan her dört kişiden biri 28 Ekim’de izin alırken yaklaşık yarısı ise sonraki günleri de tatil planlarına ekledi.


İett, Yolcularıyla Buluşuyor

İETT, YOLCULARIYLA BULUŞUYOR


Etiketler: Herbalife, Nutrition, fitness, için, beslenme

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.