19 Haziran 2019 Çarşamba 12:41

GÜNDEM

Ford Otosan, Etik Ve İtibar Derneği’Ne Teid Katıldı

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün “İşimizi bugün olduğu gibi yarın da başarılı bir şekilde yapmak için etik ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla hareket ediyoruz ve Ford Otosan Çalışma İlkeleri ve Etik Kuralları rehberliğinde etik ve şeffaflığın dışına çıkmayan bir iş ilişkisi anlayışı benimsiyoruz."

Ford Otosan, Etik Ve İtibar Derneği’Ne Teid Katıldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

5 kıtada 94 ülkeye yaptığı 5,7 milyar dolar tutarındaki araç ve parça ihracatı ile Türkiye ihracat şampiyonu Ford Otosan, Etik ve İtibar Derneği (TEİD) üyeleri arasına katıldı.

İş etiği ilke ve kurallarının anlaşılması, benimsenmesi, yaygınlaştırılması için kılavuzluk etmek ve referans olmak misyonuyla 2010 yılından bu yana faaliyet gösteren Etik ve İtibar Derneği (TEİD) ve Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. arasında imzalanan, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin özünü oluşturan 10 temel ilkeyi de içeren ‘Etik Beyannamesi’ ile şirket, derneğin üyeleri arasındaki yerini aldı.

Etik ve İtibar Derneği Başkanı Avukat Ertuğrul Onur, Ford Otosan’ın Etik ve İtibar Derneği (TEİD) üyeleri arasına katılmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Ertuğrul Onur konuyla ilgili olarak, “11.000’e yakın kişiye istihdam sağlayan ve Borsa İstanbul’daki en değerli otomotiv şirketi olan Ford Otosan, toplumsal sorumluluklar konusundaki duyarlılığıyla ile de öne çıkan bir şirket. Ford Otosan gibi Türkiye sanayisinin ve otomotiv sektörünün öncü bir kuruluşunun derneğimiz üyeleri arasına katılması ve Etik ve İtibar konusuna gösterdiği hassasiyet bizlere gurur veriyor. Ford Otosan bu anlaşma ile etik ilke ve değerlerin işletmenin tüm idari ve ticari fonksiyonları tarafından benimsendiğini, bir iş yapma biçimi haline getirilmesine verdikleri önemi bir kez daha vurgulamış oldu” açıklamasını yaptı.

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün ise, “İşimizi bugün olduğu gibi yarın da başarılı bir şekilde yapmak için etik ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla hareket ediyoruz ve Ford Otosan Çalışma İlkeleri ve Etik Kuralları rehberliğinde etik ve şeffaflığın dışına çıkmayan bir iş ilişkisi anlayışı benimsiyoruz. Türkiye’nin ihracat şampiyonu ve istihdam lideri Ford Otosan olarak, başarıya ulaşırken, bunu nasıl gerçekleştirdiğimizin de önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, üstün bir iş etiği anlayışı ve paydaş katılımına dayalı; şeffaf, hesap verebilir ve sorumlu bir yönetim anlayışının takip edilmesinin gerekli olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Şirket ilkelerimiz ise aynı zamanda uluslararası sistemde güvenilirliği olan ilkelerle de desteklenmeye devam ediyor. Ford Otosan olarak, bu doğrultuda şimdi de ülkemizde iş etiği ilke ve kurallarının yaygınlaştırılması için önemli çalışmalarda bulunan Etik ve İtibar Derneği’nin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Tüpraş, Sabancı Holding, Siemens, Zorlu Holding, Doğuş Grubu, Arçelik,Enka, Tekfen Holding, Adel Kalemcilik, Sütaş, Anadolu Grubu, Bayer, Borusan Holding, Akbank, Akkök Holding, Coca Cola İçecek, Ernst & Young, Deloitte, KPMG, PwC, Bilim İlaç, Bosh, Philips, Brisa, 3M, Abdi İbrahim, Allianz, BP gibi öncü kurumların üyeleri arasında bulunduğu TEİD geçtiğimiz günlerde Polat Enerji ve Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi’yi üyeleri arasına katmıştı.

Contentİstanbul

İlginizi Çekebilir

“Black Friday’Dan En Çok Erkekler Yararlandı”

BLACK FRIDAY İNTERNETTE 7 MİLYON KİŞİYİ AĞIRLADI


Fakir Hausgeräte Perakende Günleri 2019'Da Yerini Aldı

FAKİR HAUSGERÄTE


Kent, Trafik Ve Çalışma Hayatı

Trafik sorunu tüm yönleriyle BİLGİ’de ele alındı:


Narcos'un Yayın Tarihi Belli Oldu, 7 Ocak

10 Aralık 2019


Yeni Yılda Daha Sağlıklı Bir Ev İçin Dyson’Dan İpuçları

Yeni yıl kapımızı çalarken, evlerde bu keyifli dönem için hazırlıklar başladı bile. Süslenen çam ağaçları, yanan şömineler ve rengarenk mumlar, olmazsa olmaz mis gibi kokan yemeklerle kurulan yılbaşı sofraları…


Etiketler: Ford, Otosan, Etik, İtibar, üyeleri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.