3 Nisan 2019 Çarşamba 16:07

GÜNDEM

Furkan Palalı’Dan Otizmli Çocuklara Destek

Otizmli ve olağan gelişim gösteren çocukların çalışmalarından oluşan ‘Masumiyetin Umudu’ sergisinin açılışı, geçtiğimiz gün Trump Art Gallery’de yapıldı. Otizmli çocuklara destek vermek amacıyla sergi açılışına katılan başarılı oyuncu Furkan Palalı, “Kendi dünyaları çok canlı ama biz bunu fark edemiyoruz aslında bizim sorunumuz. Resimlerin hepsi çok güzel, birini satın alıp odamın duvarına asacağım” diye konuştu.

Furkan Palalı’Dan Otizmli Çocuklara Destek
Furkan Palalı’Dan Otizmli Çocuklara Destek
Furkan Palalı’Dan Otizmli Çocuklara Destek
Furkan Palalı’Dan Otizmli Çocuklara Destek
Furkan Palalı’Dan Otizmli Çocuklara Destek
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Art Gallery, Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD) ile birlikte otizmli çocuklara ve ailelerine destek veren anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Proje kapsamında ünlü ressamların eğitim verdiği atölyelere katılarak resim yapan otizmli ve olağan gelişim gösteren çocukların çalışmalarından oluşan ‘Masumiyetin Umudu’ sergisinin açılışı, OGAD Yönetim Kurulu Üyeleri Çimen Polat Akkuş, Tülay Gülaçtı ev sahipliğinde ve projeye destek veren başarılı oyuncu Furkan Palalı’nın katılımıyla 2 Nisan Salı günü Trump Art Gallery’de gerçekleşti. 1-30 Nisan tarihleri arasında Trump Art Gallery’de sergilenerek satışa sunulacak eserlerden elde edilen gelirin tamamı, OGAD’a bağışlanacak.

Sergideki eserleri tek tek inceleyen Furkan Palalı “Bu çocukların normalde biraz daha sabırsız olduğunu biliyorum ama burada bir sabır var, bir emek var bir renk cümbüşü var” diyerek şöyle devam etti:

“Hayatlarının yansımasını yaparken bir canlılık var yani bizim hep düşündüğümüz gibi içlerine kapanık değiller. Kendi dünyaları çok canlı ama biz bunu fark edemiyoruz. Aslında bu bizim sorunumuz... Cıvıl cıvıl renkler var. İç karartan bir resim görmedim şu ana kadar. İçlerinden birini satın alıp odamın duvarına asacağım. Otizm, aslında üzerinde durmadığımız düşünmediğimiz bir konu. Biraz olsun farkındalık yaratmak insanları bilgilendirmek için bugün buradayız. Onlar gibi hissedemem ama yine de bir nebze de olsa onların hissettiklerini paylaşmak için buradayız. Çok güzel resimler yapmışlar. Çocukların o heyecanını gördüm. Otizm bir şekilde erken teşhis edilirse müdahale edilebiliyor. Sadece söyleyebileceğim ailelerin erken teşhis konusunda biraz daha dikkatli olmaları…”

Yeni dizi müjdesi

Furkan Palalı sergide ayrıca yeni projeleriyle ilgili kendisine yöneltilen soruları da cevapladı. Yaklaşık bir yıldır ekranlardan uzak kaldığını söyleyen Palalı, Mayıs ayında yeni bir diziye başlayacağının müjdesini verdi. Yeni dizi için sakalını uzattığını belirten başarılı oyuncu canlandıracağı karakter için “Yine romantik bir adam olacak ama detaylar sürpriz olsun. İçinde dramı da romantizmi de yüksek olan bir aşk hikayesi. Aşkın yanı sıra baba-kız hikayesi de izleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Otizm bir ‘hastalık’ değil sadece ‘farklılık’

‘Masumiyetin Umudu’ sergi açılışında konuşan OGAD Yönetim Kurulu Üyesi Tülay Gülaçtı, çok mutlu ve heyecanlı olduklarını ifade etti. Mart ayında Trump AVM’de yapılan atölyelere toplam 46 çocuğun katılarak resim yaptığını ve resimlerin şu an sergilendiğini söyleyen Gülaçtı, eserlerin satışından elde edilen gelirin de OGAD’a bağışlanacağını açıkladı.

Tülay Gülaçtı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Otizm bir hastalık değil sadece farklılık. Biraz daha ilgi, sevgi isteyen farklı çocuklarımız var bizim. Çocuklarımızdan korkmasınlar, çocuklarımızla çocuklarının birlikte olmaları için teşvik etsinler. Okullarda akran zorbalığı giderek artıyor. Anne babaların çocuklarına hayatta her şeyin standart olmadığını, farklılıklarla da karşılaşabileceklerini öğretmeleri gerekiyor. Resim yapmak otizmli çocuklara terapi gibi geliyor. Resim yapmayı çok seviyorlar, resim yaparken çok mutlu oluyorlar.‘Masumiyetin Umudu’ sergisi 30 Nisan’a kadar devam edecek.Lütfen gelsinler ve çocuklarımızın yaptıklarını görsünler ve satın alsınlar. Satın eserlerin gelirinin tamamı OGAD’a bağışlanacak. Eğitim alanındaki boşluğu bir parça doldurmak amacıyla OGAD olarak ‘Masum Dünya’ isimli bir Aile Danışma ve Eğitim Merkezi kurmaya karar verdik. Bu merkezde hem aileler çocuklarının gelişimi için uzmanlardan öneriler ve eğitimler alabilecek hem de otizmli çocuklar ve olağan gelişim gösteren kardeşlerinin ve akranlarının kaynaştırma yöntemiyle bir arada çeşitli atölyelere katılarak gelişim sağlayacakları bir ortam yaratılacak. “

İlginizi Çekebilir

Cem Yılmaz İzmir’De

CEM YILMAZ İZMİR’DE


Türkiye Kuru Meyvelerin İhraç Fiyatlarında Da Belirleyici Olacak

Türkiye üretim ve ihracatında dünya lideri olduğu çekirdeksiz kuru üzüm, kuru incir ve kuru kayısı da, dünya genelinde fiyatların oluşmasında da belirleyici ülke olmak için harekete geçti.


Ankara Comics And Art Festival Başladı

İstanbul‘da 2016 yılından bu yana düzenlenen Comics and Art Festival, Bilkent Center ana sponsorluğunda Ankara’da ilk kez gerçekleştiriliyor. 7’den 70’e her yaştan katılımcıya renkli ve zengin programıyla farklı deneyimler yaşatan festivale ilk gün yoğun ilgi oldu. Festival bugün de devam ediyor.


Qnb Finansbank Tales Matematik Müzesi Tır’I Yaratıcı Çocuk Festivali’Nde Çocuklarla Buluştu

QNB Finansbank “Minik Eller Büyük Hayaller” sosyal sorumluluk platformu kapsamında hayata geçirdiği QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı içerisinde yer alan 17 matematik modülüyle 25-26 Mayıs’ta Küçükçiftlik Park’ta düzenlenen Yaratıcı Çocuk Festivali’nde binlerce çocuğu ağırladı. Gezici TIR ayrıca 27-31 Mayıs tarihleri arasında da Maltepe’de Hasan Şadoğlu Ortaokulu’nda olacak.


Gıda Takviyesi Pazarının Lideri Aksuvital, Türkiye'den 85 Ülkeye 'Sağlık' Dağıtıyor

Gıda takviyesi pazarının lideri Aksuvital hızlı büyüyor


Etiketler: OGAD, için, Trump, Otizm, otizmli

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.