3 Nisan 2019 Çarşamba 16:07

GÜNDEM

Furkan Palalı’Dan Otizmli Çocuklara Destek

Otizmli ve olağan gelişim gösteren çocukların çalışmalarından oluşan ‘Masumiyetin Umudu’ sergisinin açılışı, geçtiğimiz gün Trump Art Gallery’de yapıldı. Otizmli çocuklara destek vermek amacıyla sergi açılışına katılan başarılı oyuncu Furkan Palalı, “Kendi dünyaları çok canlı ama biz bunu fark edemiyoruz aslında bizim sorunumuz. Resimlerin hepsi çok güzel, birini satın alıp odamın duvarına asacağım” diye konuştu.

Furkan Palalı’Dan Otizmli Çocuklara Destek
Furkan Palalı’Dan Otizmli Çocuklara Destek
Furkan Palalı’Dan Otizmli Çocuklara Destek
Furkan Palalı’Dan Otizmli Çocuklara Destek
Furkan Palalı’Dan Otizmli Çocuklara Destek
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Art Gallery, Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD) ile birlikte otizmli çocuklara ve ailelerine destek veren anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Proje kapsamında ünlü ressamların eğitim verdiği atölyelere katılarak resim yapan otizmli ve olağan gelişim gösteren çocukların çalışmalarından oluşan ‘Masumiyetin Umudu’ sergisinin açılışı, OGAD Yönetim Kurulu Üyeleri Çimen Polat Akkuş, Tülay Gülaçtı ev sahipliğinde ve projeye destek veren başarılı oyuncu Furkan Palalı’nın katılımıyla 2 Nisan Salı günü Trump Art Gallery’de gerçekleşti. 1-30 Nisan tarihleri arasında Trump Art Gallery’de sergilenerek satışa sunulacak eserlerden elde edilen gelirin tamamı, OGAD’a bağışlanacak.

Sergideki eserleri tek tek inceleyen Furkan Palalı “Bu çocukların normalde biraz daha sabırsız olduğunu biliyorum ama burada bir sabır var, bir emek var bir renk cümbüşü var” diyerek şöyle devam etti:

“Hayatlarının yansımasını yaparken bir canlılık var yani bizim hep düşündüğümüz gibi içlerine kapanık değiller. Kendi dünyaları çok canlı ama biz bunu fark edemiyoruz. Aslında bu bizim sorunumuz... Cıvıl cıvıl renkler var. İç karartan bir resim görmedim şu ana kadar. İçlerinden birini satın alıp odamın duvarına asacağım. Otizm, aslında üzerinde durmadığımız düşünmediğimiz bir konu. Biraz olsun farkındalık yaratmak insanları bilgilendirmek için bugün buradayız. Onlar gibi hissedemem ama yine de bir nebze de olsa onların hissettiklerini paylaşmak için buradayız. Çok güzel resimler yapmışlar. Çocukların o heyecanını gördüm. Otizm bir şekilde erken teşhis edilirse müdahale edilebiliyor. Sadece söyleyebileceğim ailelerin erken teşhis konusunda biraz daha dikkatli olmaları…”

Yeni dizi müjdesi

Furkan Palalı sergide ayrıca yeni projeleriyle ilgili kendisine yöneltilen soruları da cevapladı. Yaklaşık bir yıldır ekranlardan uzak kaldığını söyleyen Palalı, Mayıs ayında yeni bir diziye başlayacağının müjdesini verdi. Yeni dizi için sakalını uzattığını belirten başarılı oyuncu canlandıracağı karakter için “Yine romantik bir adam olacak ama detaylar sürpriz olsun. İçinde dramı da romantizmi de yüksek olan bir aşk hikayesi. Aşkın yanı sıra baba-kız hikayesi de izleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Otizm bir ‘hastalık’ değil sadece ‘farklılık’

‘Masumiyetin Umudu’ sergi açılışında konuşan OGAD Yönetim Kurulu Üyesi Tülay Gülaçtı, çok mutlu ve heyecanlı olduklarını ifade etti. Mart ayında Trump AVM’de yapılan atölyelere toplam 46 çocuğun katılarak resim yaptığını ve resimlerin şu an sergilendiğini söyleyen Gülaçtı, eserlerin satışından elde edilen gelirin de OGAD’a bağışlanacağını açıkladı.

Tülay Gülaçtı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Otizm bir hastalık değil sadece farklılık. Biraz daha ilgi, sevgi isteyen farklı çocuklarımız var bizim. Çocuklarımızdan korkmasınlar, çocuklarımızla çocuklarının birlikte olmaları için teşvik etsinler. Okullarda akran zorbalığı giderek artıyor. Anne babaların çocuklarına hayatta her şeyin standart olmadığını, farklılıklarla da karşılaşabileceklerini öğretmeleri gerekiyor. Resim yapmak otizmli çocuklara terapi gibi geliyor. Resim yapmayı çok seviyorlar, resim yaparken çok mutlu oluyorlar.‘Masumiyetin Umudu’ sergisi 30 Nisan’a kadar devam edecek.Lütfen gelsinler ve çocuklarımızın yaptıklarını görsünler ve satın alsınlar. Satın eserlerin gelirinin tamamı OGAD’a bağışlanacak. Eğitim alanındaki boşluğu bir parça doldurmak amacıyla OGAD olarak ‘Masum Dünya’ isimli bir Aile Danışma ve Eğitim Merkezi kurmaya karar verdik. Bu merkezde hem aileler çocuklarının gelişimi için uzmanlardan öneriler ve eğitimler alabilecek hem de otizmli çocuklar ve olağan gelişim gösteren kardeşlerinin ve akranlarının kaynaştırma yöntemiyle bir arada çeşitli atölyelere katılarak gelişim sağlayacakları bir ortam yaratılacak. “

İlginizi Çekebilir

Sinema Ve Televizyon Yüksek Lisans Tanıtım Toplantısı İçin Geri Sayım Başladı

Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans tanıtım toplantısı için geri sayım başladı


Kudankulam Ngs’Nin 3’Üncü Ünite Reaktörünün Ana Ekipmanı İnşaat Alanına Ulaştı

Hindistan’da bulunan Kudankulam Nükleer Güç Santrali’nin 3’üncü ünitesinin reaktörüne ait ana ekipman 7 Ağustos’ta tedarik edildi.


Lc Waikiki’Den Sonbahar Kış Koleksiyonu “Doğanın Renklerinden Gelen İlham”

LC Waikiki, sıcak toprak renkler ve pastel tonlarının ağırlıkta olduğu, doğadan ilham alarak tasarlanan kadın ve erkek koleksiyonlarıyla 2019-2020 Sonbahar/Kış sezonunu karşılıyor.


Bülten Gamescom’Da Nvıdıa Rtx İle Işın İzleme Destekli Yeni Bir “Çok Satan” Oyun Dalgası!..

Gamescom’da NVIDIA RTX ile ışın izleme destekli


Kenan Doğulu’Dan 8 Günde 6 Konser

Güçlü yorumu ve enerjisiyle, sahnesi en çok beğenilen isimlerden olan Kenan Doğulu, 8 günde 6 tatil beldesinde sevenleriyle buluşarak muhteşem konserlere imza attı.


Etiketler: OGAD, için, Trump, Otizm, otizmli

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.