12 Ekim 2019 Cumartesi 10:32

GÜNDEM

Galata Ve Beyazıt Kulesi Meme Kanserine Dikkat Çekmek İçin Pembe Oluyor!

GALATA VE BEYAZIT KULELERİ, MEME KANSERİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ‘PEMBE’ OLACAK

Galata Ve Beyazıt Kulesi Meme Kanserine Dikkat Çekmek İçin Pembe Oluyor!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Galata ve Beyazıt Kuleleri, Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda gün geçtikçe daha sık görülmeye başlanan meme kanserine dikkat çekmek amacıyla 14- 20 Ekim tarihleri arasında pembe renk ile aydınlatılacak.

Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 15 Ekim Dünya Meme Sağlığı Günü nedeniyle kadınları etkileyen bu önemli hastalığa görsel bir etkinlikle dikkat çekecek.

Galata ve Beyazıt Kuleleri, toplumda gittikçe daha yaygın hale gelen sağlık sorunlarından biri olan meme kanserine yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla 14-20 Ekim tarihleri arasında pembe renk ile aydınlatılacak.

Meme Kanseri Farkındalık Ayı’’ kapsamında, tüm dünyada çeşitli etkinliklerle meme kanserine dikkat çekiliyor ve 1993’ten beri “Pembe Kurdele” meme kanserinin sembolü olarak kullanılıyor.

Meme Kanseri Nedir?

Meme kanseri, sıklıkla sütü tas¸ıyan kanallardan, daha az sıklıkla memedeki süt?bezlerinden kaynaklanan bir tümördür. Kanser, genel olarak tek bir hücreden gelis¸ir ve 1 cm çapına ulas¸ması 5 yıldan uzun sürer; yani yavas¸ yavas¸ büyür. Hastalığın bas¸langıcında sınırlı olan kanser hücreleri, zaman geçtikçe çevresindeki dokulara, kan damarları ve lenf kanalları içerisine yayılarak koltuk altı lenf bezleri ve digˆer organlara sıçrayabilir. Meme kanseri ülkemizde de kadınlarda en sık görülen kanser olup, dünya genelinde yılda 2 milyon, Türkiye’de ise en az 25 bin kadını etkiliyor. Türkiye’de meme kanseri son 25 yılda 3 katına yakın bir oranda arttı.

MEMEDER HAKKINDA

11 yıldır bilimsel kayıt tutarak bulgularını bilim dünyasıyla paylaşan bir meme kanseri tarama programını hayata geçiren MEMEDER, 2007 yılında, ülkemizdeki meme kanseri sıklığının hızla artması, kadınlarımızda farkındalığın ve mamografi çektirme oranının düşük olması, tanının ancak ileri evrede konulması gibi problemlerin çözümü için kuruldu. MEMEDER Bahçeşehir’de 2018’de tamamladığı Mamografik Tarama Programı sayesinde, Türkiye’de evden kadınları davet ederek mamografik taramanın yapılabileceğini, mamografi ile taramanın 40 yaşında başlamasını, taramanın yaşam süresini uzattığını, mamografk taramanın ülke ekonomisi açısından 7 kat daha ucuz olduğunu göstermiştir.

-------------------------------

Gray Cats Medya & PR

İlginizi Çekebilir

“8. Avrupa Şampiyonluğu Yolda”

“8. AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU YOLDA”


Durdurulmuş Metrolardaki Tehlike Ortadan Kaldırılıyor

DURDURULMUŞ METROLARDAKİ TEHLİKE ORTADAN KALDIRILIYOR


Markalar Dünya Sahnesinde Görücüye Çıktı, Binlerce Kişi Kendi İşinin Patronu Oldu!!

Markalar dünya sahnesinde görücüye çıktı, binlerce kişi


Continental Mississippi’Deki Yeni Lastik Fabrikasını Törenle Açtı

-Törene Mississippi Eyalet Valisi Phil Bryant ve Continental Yönetim Kurulu Üyesi Christian Koetz katıldı. -Toplam değeri 1,4 milyar dolar olan yatırım 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak. -Proje, Continental Lastik Bölümü’nün “Vizyon 2025” büyüme stratejisi kapsamında gerçekleştiriliyor.


Otokar’In Elektrikli Kent Otobüsü Busworld Europe’Da Sergilenecek

Türkiye otobüs pazarının lideri Otokar, Busworld Europe’a yeni otobüsleriyle çıkarma yaptı. Dünyanın 50 ülkesinde milyonlarca yolcuya konforlu seyahat imkânı sunan Otokar, 23 Ekim tarihine kadar Brüksel’de devam edecek olan uluslararası otobüs fuarı Busworld Europe’da elektrikli otobüsü Kent başta olmak üzere 6 yeni otobüsünü sergileyecek.


Etiketler: Meme, meme, kanseri, daha, MEMEDER

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.