16 Nisan 2019 Salı 09:59

MODA

Garanti Caz Yeşili Uluslararası Caz Günü’Nü ‘5 Konser Tek Akşam’ İle Kutluyor

Garanti Bankası, UNESCO tarafından 2011 yılında ilan edilen ve caz müziği için bir saygı duruşu niteliğindeki 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’ne özel konserleriyle bir kez daha cazla dolu bir akşam sunuyor. Uluslararası Caz Günü’nü her sene olduğu gibi bu yıl da “5 Konser Tek Akşam” sloganıyla gerçekleştirdiği konserlerle kutlayan Garanti, 30 Nisan Salı akşamı, İstanbul’da 5 farklı mekanda cazın büyüsünü hissettirecek.

Garanti Caz Yeşili Uluslararası Caz Günü’Nü ‘5 Konser Tek Akşam’ İle Kutluyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Uluslararası Caz Günü perfomansları kapsamında; Babylon’da The Michael Leonhart Orchestra, The Badau’da Yotam Silberstein, Moda Sahnesi’nde Kerem Görsev Trio Feat. Elif Çağlar, Nardis Jazz Club’ta Declan Forde Trio Feat. Cansu Tanrıkulu ve Salon İKSV’de de Yussef Dayes sahne alacak.

‘5 Konser Tek Akşam’

Program

21.30 Babylon – The Michael Leonhart Orchestra

21.00 The Badau – Yotam Silberstein

21.00 Moda Sahnesi – Kerem Görsev Trio Feat. Elif Çağlar

21.30 Nardis Jazz Club – Declan Forde Trio Feat. Cansu Tanrıkulu

21.30 Salon İKSV – Yussef Dayes

30 Nisan 2018 Salı / Babylon

Trompetçi, besteci, prodüktör, aranjör, multi-enstrümantalist ve şarkı yazarı Michael Leonhart; 17 yaşında Grammy ödülü alarak, bu ödülü alan en genç müzisyen olarak tarihe geçti. Müzik kariyeri boyunca sinema, televizyon ve tiyatro prodüksiyonları için de besteler hazırlayan Leonhart; James Brown’dan Wutang Clan’e, Meryl Streep’ten Isaac Mizrahi’ye, Baz Luhrmann’dan Brian Eno’ya kadar birçok sanatçıyla birlikte çalıştı.

The Michael Leonhart Orchestra’nın, çalışmaları sürmekte olan çıkış albümü “The Painted Lady Suite” geçtiğimiz yaz yayımlandı.

Uluslararası Caz Günü için Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında gerçekleşecek konserde The Michael Leonhart Orchestra’ya Barış Ertürk (bariton saksafon), Burak Ayrancı (çello), Doruk Gönentür (trompet), İsmail Tunçbilek (bağlama), İzzet Kızıl (perküsyon), Serhan Erkol (tenor saksafon) ve Taşkın Akarsu (trombon) eşlik ediyor.

Garanti kredi kartı sahipleri, konser biletlerini %20 indirimli satın alma fırsatını yakalıyor.

Etkinlik Saati: 21.30

30 Nisan 2018 Salı / The Badau

21 yaşında,Tel Aviv doğumlu gitarist Yotam Silberstein, “Yılın İsrail Caz Oyuncusu” unvanını aldıktan kısa bir süre sonra, İtalya'nın ünlü Umbria Caz Festivali'nde sahne aldı. 2005 yılında The New School'a gitmek için burs alan Silberstein, New York City'ye taşındı ve James Moody, The Heath Brothers ve Paquito D’Rivera gibi armatürlerle çalıştı.

Etkinlik Saati: 21:00

30 Nisan 2018 Salı / Nardis Jazz Club

Glasgow, İskoçyalı piyanist Declan Forde kariyerine Berlin’de devam ediyor. 2014 yılından beri şehrin en önemli ve aranan piyanistlerinden biri haline geldi. Beraber çaldığı müzisyenler arasında John Hollenbeck, Tobias Delius, Max Andrzejewski, Rudi Mahall, Jan Roder, Michael Griener, Vide&Inga gibi isimler, ve de efsanevi Amerikalı basçı ile beraber çaldıkları ‘’Unknown Ellington’’ isimli duo projesi yer alıyor. Bunun yanında basçı James Banner ile de farklı gruplarda beraber sahne alıyorlar. Şarkıcı-bestevi Rachel Sermanni’nin de grubunun bir parçası olan Declan Forde 2015’te ‘’Young Scottish Jazz Musician of the Year’’ yarışmasında finale kaldı.

Etkinlik Saati: 21:30

30 Nisan 2018 Salı / Salon İKSV

Davulcu Yussef Dayes, Londra'nın canlı yeni caz sahnesinde ortaya çıkan en heyecan verici müzisyenlerden biri. Dayes geçen yıl Yussef Kamaal albümü Black Focus'un fikrini verdi. Geniş yelpazesini daha önce göstermiş, kardeşleri ile birlikte Birleşik Titreşimler'de "hipodem, ilahiler, elektronik dans müziği ve dünya ritimleri eklenmiş bir caz sahnesi" yazmış ve performans göstermiştir, Black Focus ile inşa etmiştir.

Garanti kredi kartları ile bu konsere tam bilet kategorisinden bilet alan ilk 100 kişiye, bir bilet de Garanti’den hediye ediliyor.

Etkinlik Saati: 21:30

30 Nisan 2018 Salı / Moda Sahnesi

1995 senesinden gu¨nu¨mu¨ze kadar 18 albu¨m kaydı yapan Kerem Görsev, New York, St Petersburg, Londra, Los Angeles ve I·stanbul’da yaptıgˆı kayıtlarla adından oldukça söz ettiriyor.

Ülkemizde caz müziğini geniş bir yaş aralığına ulaştırmayı başarmış bir isim olan Görsev, müzikal üretkenliğini yoğun konser temposuyla sürdürmeye devam ediyor. Yurt dışında Pescera, Vilnius, Umbria, Bishkek Jazz ve Marciac Jazz gibi pek çok prestijli festivalde konser veren Görsev, Tu¨rkiye’nin en iyi caz vokalistlerinden Elif C¸agˆlar ile Uluslararası Caz Günü için Garanti Caz Yeşili konserleri’nde buluşmaya hazırlanıyor.

Garanti kredi kartı sahipleri, konser biletlerini %20 indirimli satın alma fırsatını yakalıyor.

Etkinlik Saati: 21:00

İlginizi Çekebilir

Gizia, Canlı Ve Çarpıcı Tasarımlarıyla Özel Günlerinize Eşlik Ediyor

Türk modasının dünya çapında güçlü markası Gizia, mezuniyet, düğün gibi özel günlerde ve davetlerde stilini ortaya koymak isteyen kadınlara sezonun en hit tasarım parçalarını sunuyor.


Şehrin Gözde Kültürsanat Buluşması Conrad Talks’Un Mayıs Teması “Spekülatif Göbekli Tepe Tezleri”

Conrad İstanbul Bosphorus’un klasikleşen kültür ve sanat buluşmaları “Conrad Söyleşileri” bu ay, özellikle son yıllarda tüm dünyanın ilgi odağı haline gelen Göbekli Tepe’nin gizemli tarihini masaya yatırıyor. 30 Mayıs Perşembe günü saat 19:00’da Ayşegül Sönmez’in moderatörlüğünde gerçekleşecek Conrad Talks “Spekülatif Göbekli Tepe Tezleri”, çağdaş sanatçı Handan Börüteçene, arkeolog/yazar Nezih Başgelen, astrolog Yasemin Boran ve yazar Yonca Elderer‘i ağırlayacak.


İhracatçılar Samsun’Da

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, “Cumhuriyet’in kuruluşu ile özdeşleşmiş olan ihracata dayalı kalkınma hamlesinin bugün vücut bulduğu ihracatçı birliklerimizin başkanları ve TİM olarak Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının 100’üncü yılında bu coşkuyu ticaret diplomasisinin saha neferleri olarak yaşamaktan ve paylaşmaktan büyük kıvanç duyuyoruz” dedi.


Günlük Kalsiyum İhtiyacı İçin Süt Ürünlerinde 1 2 2 Kuralı

Ulusal Süt Konseyi’nin yayınladığı raporlar Türkiye’nin süt tüketiminde diğer ülkelere göre geride kaldığını gösteriyor. 2018 yılında ABD'de kişi başına ortalama yıllık 292, AB ülkelerinde 342.5 litre süt tüketilirken, Türkiye'de tüketimin 146 litre olduğu belirtiliyor. Kalsiyum ve fosfor başta olmak üzere vitamin ve mineral yönünden zengin bir içecek olan süt, sağlıklı bir yaşam için gerekli besin öğelerinden biri olarak kabul ediliyor. Memorial Antalya Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Berna Ertuğ, “21 Mayıs Dünya Süt Günü” nedeniyle, süt tüketimi hakkında tavsiyelerde bulundu.


Alanının Uzman İsimleri 26 Mayıs Pazar Günü İstanbul’Da Ebeveynlerle Bir Araya Geliyor

Sağlıklı çocuk gelişiminin olmazsa olmazları için bu sohbeti kaçırmayın!


Etiketler: Michael, Leonhart, Jazz, Garanti, Görsev

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.