16 Nisan 2019 Salı 09:59

MODA

Garanti Caz Yeşili Uluslararası Caz Günü’Nü ‘5 Konser Tek Akşam’ İle Kutluyor

Garanti Bankası, UNESCO tarafından 2011 yılında ilan edilen ve caz müziği için bir saygı duruşu niteliğindeki 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’ne özel konserleriyle bir kez daha cazla dolu bir akşam sunuyor. Uluslararası Caz Günü’nü her sene olduğu gibi bu yıl da “5 Konser Tek Akşam” sloganıyla gerçekleştirdiği konserlerle kutlayan Garanti, 30 Nisan Salı akşamı, İstanbul’da 5 farklı mekanda cazın büyüsünü hissettirecek.

Garanti Caz Yeşili Uluslararası Caz Günü’Nü ‘5 Konser Tek Akşam’ İle Kutluyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Uluslararası Caz Günü perfomansları kapsamında; Babylon’da The Michael Leonhart Orchestra, The Badau’da Yotam Silberstein, Moda Sahnesi’nde Kerem Görsev Trio Feat. Elif Çağlar, Nardis Jazz Club’ta Declan Forde Trio Feat. Cansu Tanrıkulu ve Salon İKSV’de de Yussef Dayes sahne alacak.

‘5 Konser Tek Akşam’

Program

21.30 Babylon – The Michael Leonhart Orchestra

21.00 The Badau – Yotam Silberstein

21.00 Moda Sahnesi – Kerem Görsev Trio Feat. Elif Çağlar

21.30 Nardis Jazz Club – Declan Forde Trio Feat. Cansu Tanrıkulu

21.30 Salon İKSV – Yussef Dayes

30 Nisan 2018 Salı / Babylon

Trompetçi, besteci, prodüktör, aranjör, multi-enstrümantalist ve şarkı yazarı Michael Leonhart; 17 yaşında Grammy ödülü alarak, bu ödülü alan en genç müzisyen olarak tarihe geçti. Müzik kariyeri boyunca sinema, televizyon ve tiyatro prodüksiyonları için de besteler hazırlayan Leonhart; James Brown’dan Wutang Clan’e, Meryl Streep’ten Isaac Mizrahi’ye, Baz Luhrmann’dan Brian Eno’ya kadar birçok sanatçıyla birlikte çalıştı.

The Michael Leonhart Orchestra’nın, çalışmaları sürmekte olan çıkış albümü “The Painted Lady Suite” geçtiğimiz yaz yayımlandı.

Uluslararası Caz Günü için Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında gerçekleşecek konserde The Michael Leonhart Orchestra’ya Barış Ertürk (bariton saksafon), Burak Ayrancı (çello), Doruk Gönentür (trompet), İsmail Tunçbilek (bağlama), İzzet Kızıl (perküsyon), Serhan Erkol (tenor saksafon) ve Taşkın Akarsu (trombon) eşlik ediyor.

Garanti kredi kartı sahipleri, konser biletlerini %20 indirimli satın alma fırsatını yakalıyor.

Etkinlik Saati: 21.30

30 Nisan 2018 Salı / The Badau

21 yaşında,Tel Aviv doğumlu gitarist Yotam Silberstein, “Yılın İsrail Caz Oyuncusu” unvanını aldıktan kısa bir süre sonra, İtalya'nın ünlü Umbria Caz Festivali'nde sahne aldı. 2005 yılında The New School'a gitmek için burs alan Silberstein, New York City'ye taşındı ve James Moody, The Heath Brothers ve Paquito D’Rivera gibi armatürlerle çalıştı.

Etkinlik Saati: 21:00

30 Nisan 2018 Salı / Nardis Jazz Club

Glasgow, İskoçyalı piyanist Declan Forde kariyerine Berlin’de devam ediyor. 2014 yılından beri şehrin en önemli ve aranan piyanistlerinden biri haline geldi. Beraber çaldığı müzisyenler arasında John Hollenbeck, Tobias Delius, Max Andrzejewski, Rudi Mahall, Jan Roder, Michael Griener, Vide&Inga gibi isimler, ve de efsanevi Amerikalı basçı ile beraber çaldıkları ‘’Unknown Ellington’’ isimli duo projesi yer alıyor. Bunun yanında basçı James Banner ile de farklı gruplarda beraber sahne alıyorlar. Şarkıcı-bestevi Rachel Sermanni’nin de grubunun bir parçası olan Declan Forde 2015’te ‘’Young Scottish Jazz Musician of the Year’’ yarışmasında finale kaldı.

Etkinlik Saati: 21:30

30 Nisan 2018 Salı / Salon İKSV

Davulcu Yussef Dayes, Londra'nın canlı yeni caz sahnesinde ortaya çıkan en heyecan verici müzisyenlerden biri. Dayes geçen yıl Yussef Kamaal albümü Black Focus'un fikrini verdi. Geniş yelpazesini daha önce göstermiş, kardeşleri ile birlikte Birleşik Titreşimler'de "hipodem, ilahiler, elektronik dans müziği ve dünya ritimleri eklenmiş bir caz sahnesi" yazmış ve performans göstermiştir, Black Focus ile inşa etmiştir.

Garanti kredi kartları ile bu konsere tam bilet kategorisinden bilet alan ilk 100 kişiye, bir bilet de Garanti’den hediye ediliyor.

Etkinlik Saati: 21:30

30 Nisan 2018 Salı / Moda Sahnesi

1995 senesinden gu¨nu¨mu¨ze kadar 18 albu¨m kaydı yapan Kerem Görsev, New York, St Petersburg, Londra, Los Angeles ve I·stanbul’da yaptıgˆı kayıtlarla adından oldukça söz ettiriyor.

Ülkemizde caz müziğini geniş bir yaş aralığına ulaştırmayı başarmış bir isim olan Görsev, müzikal üretkenliğini yoğun konser temposuyla sürdürmeye devam ediyor. Yurt dışında Pescera, Vilnius, Umbria, Bishkek Jazz ve Marciac Jazz gibi pek çok prestijli festivalde konser veren Görsev, Tu¨rkiye’nin en iyi caz vokalistlerinden Elif C¸agˆlar ile Uluslararası Caz Günü için Garanti Caz Yeşili konserleri’nde buluşmaya hazırlanıyor.

Garanti kredi kartı sahipleri, konser biletlerini %20 indirimli satın alma fırsatını yakalıyor.

Etkinlik Saati: 21:00

İlginizi Çekebilir

Zorlu Psm ’De Bu Hafta 2 8 Eylül

KOVACS // 2 EYLÜL PAZARTESİ // %100 STUDIO // 20.30


Kaliteli Proteinin Sırrı Her Gün İki Bardak Süt!

Vücutta yapıcı ve onarıcı olarak görev yapan protein; vücuttaki yağları yakmaya yardımcı olurken hem enerji veriyor hem de kas oluşumunu destekliyor. Birçok yaşamsal faaliyette önemli rolü olan proteinin kalitesi ve kaynağı da önem taşıyor. Uzmanlar, vücudun güçlü ve sağlıklı kalabilmesi için en yüksek protein kaynaklarından biri olan sütün her gün tüketilmesinin önemine dikkat çekiyor.


İstmarina Avm’De Sar Başa Filminin Oyunculu Gösterimi Yapıldı

Anadolu Yakası’nın sosyal yaşam merkezi haline gelen İstMarina Alışveriş Merkezi, eğlence, kültür ve sanat etkinliklerinin vazgeçilmez adreslerinden biri olmaya devam ediyor. Alışveriş Merkezi içerisinde yer alan Avşar sineması yeni vizyona giren ‘’Sar Başa’’ filminin oyunculu gösterimine 25 Ağustos tarihinde ev sahipliği yaptı.


Taç Ve Tog Ortaklığında Gerçekleşen ‘Benim Renkli Sınıfım’ Projesinin İkinci Dönemi Kayseri’De Başladı

TAÇ ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ortaklığı ile geçtiğimiz yıl başlatılan ‘Benim Renkli Sınıfım’ projesinde ikinci dönem, Kayseri’de düzenlenen yaz kampıyla başladı. Kayserili 52 çocuğun katıldığı yaz kampında, Zorlu Tekstil ve Toplum Gönüllüsü gençlerle yapılan atölye çalışmalarıyla çocuklar gönüllülük kavramı ile tanıştı.


Göz Altı Morlukları Kaderiniz Olmasın

Teoxane Laboratuvarlarında geliştirilen dolgularla ile en son estetik ve uygulama teknik trendlerini paylaşmak üzere Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü Alman Dr. Stefan Lipp, mükemmel göz altına sahip olmanın yollarını anlatırken komplikasyonlarla karşılamamak için göz altına özellikle bu bölge için geliştirilmiş ürünün kullanılması gerektiğini vurguladı.


Etiketler: Michael, Leonhart, Jazz, Garanti, Görsev

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.