22 Mayıs 2018 Salı 10:38

GÜNDEM

Gayrimenkuldeki Düzenlemeler Sektörü Coşturacak

Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli: “Gayrimenkul alımını kolaylaştırmak için yapılan düzenlemeler sektörde canlılığı artıracak. Gayrimenkul almanın tam zamanı…”

Gayrimenkuldeki Düzenlemeler Sektörü Coşturacak
Gayrimenkuldeki Düzenlemeler Sektörü Coşturacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Konuttaki KDV indiriminin ardından işyeri teslimlerinde uygulanan KDV oranı da yüzde 18’den yüzde 8’e düşürüldü. Tüm bu gelişmelerin inşaat sektöründeki hareketliliği artıracağını belirten Torkam İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, “İster yatırım amaçlı, isterse oturum ya da kullanım amaçlı olsun, gayrimenkulde alım yapmanın tam zamanı. Bu dönemi iyi değerlendiremeyenler üzülebilir. Sektör genelinde satışlarda iyi bir ivme bekliyoruz” dedi.

İnşaat sektöründe yatırımcılara ve ülke ekonomisine heyecan verecek gelişmeler yaşanıyor. Konut satışlarına yönelik olarak uygulanan KDV’de indirim kararının ve diğer düzenlemelerin ardından bugün bir indirim de işyerlerine yönelik olarak uygulamaya konuldu. Gayrimenkul sektöründe 31 Ekim 2018 tarihine kadar geçerli olacak düzenlemelerin ardından hareketlenme ilk günden itibaren başladı.

Sektörde yaşanan gelişmeleri değerlendiren Torkam İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, “Sektörün ihtiyacı olan adımlar atılıyor. Türkiye’nin lokomotif sektörü konumundaki inşaat sektörünü canlandırmak, ekonomimizin hareketlenmesini ve güçlenmesini sağlayacaktır. Konuttaki KDV indiriminin, kredilerdeki düzenlemenin etkisini hemen gördük. Gerek yatırımcılar gerekse oturmak için konut arayanların hızlı ve geniş ilgisiyle karşı karşıyayız. Kamu bankalarının yanı sıra diğer bankaların da krediler konusunda adımlar atması hareketliliğe daha fazla katkıda bulundu ve dikkat çekti,” dedi.

“Satın alma yapmanın tam zamanı. Bu fırsatı değerlendirmeyenler üzülebilir.”

Gayrimenkulde satın alma yapmanın tam zamanı olduğuna dikkat çeken Mahmut Dereli şunları söyledi: “Uygulamanın geçerli olacağı 31 Ekim 2018 tarihine dek satışlardaki artışın önemli oranda olacağını öngörüyoruz. Bu son teşvikler son derece önemli. Çünkü sektördeki pek çok projede gayrimenkul stoğu bulunuyor. Sektör genelinde ciddi bir hareketlilik başladı ve bu hareketlilik artarak devam edecek. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Gaziantep gibi şehirlerde hareket daha yoğun olacaktır. Gayrimenkul satın almak için en doğru zamandayız. Bu fırsatı iyi değerlendirmeyenler üzülebilir. Bu nedenle yatırım amaçlı da olsa oturma amaçlı da olsa gayrimenkul satın alma niyeti olanlara fırsatları incelemelerini, satış ofislerine gidip projeleri ve fiyatları değerlendirmelerini tavsiye ederim.”

İlginizi Çekebilir

Trabzon'un Sigortacılık Haritası Açıklandı.

Trabzon’un


Kordsa, Camx 2018’De Uzay Ve Havacılık Endüstrisine Yönelik Ürünlerini Tanıttı Ve Görseli

Kordsa, 16-18 Ekim tarihlerinde Dallas Teksas’ta, uzay ve havacılık endüstrisine yönelik ürünleri ile CAMX 2018 fuarında yer aldı. Kordsa fuarda, satın alımı 2018 yılında tamamlanan ve dünyanın önde gelen ticari havacılık sektörü markalarının stratejik tedarikçilerinden olan şirketleri ile yer aldı.


Buket Uzuner Yeni Kitap Müjdesini Hepsitv’De Verdi Ve Görselleri

Hepsiburada’nın Youtube Kanalı Hepsitv üzerinden yayınlanan “Yekta Kopan’la Yazar Söyleşileri” programının ikinci konuğu Buket Uzuner oldu. Yazarın Tabiat dörtlemesinin üçüncü kitabı “Hava” üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirildi. Bir roman serisi yazmaya karar vermesinin nasıl bir sonuç doğurduğu sorulduğunda; bu kararı almanın oldukça zor olduğunu belirten Uzuner, serideki tüm romanların birbiriyle bağlantılı olması gerekliliğinin zaman zaman zorlayıcı olduğunu söyledi. Yazar bunun yanında romanları yazmasının 2 ila 5 yıl sürdüğünü ve tüm seriyi bitirmesinin en az 10 yılını alacağını belirtti.


Bölgesel Yağlarınızı Sevin, Hem De Çok Sevin!

Hemen hemen herkesin muzdarip olduğu konuların başında bölgesel yağlanma mevzusu var. Özellikle karın, sırt ve yan bölgelerde bulunan yağları avantaja çevirmek ise mümkün


Ultra Konsantre Vitamin C Serum Bb

Dermokozmetik grubu öncü markalarından Fransız Dermaceutic Laboratuvarları’nın geliştirdiği, Dermaceutic Tri Vita C30 ile C Vitamininin eşsiz gücünü cildinizde hissedebilirsiniz.


Etiketler: amaçlı, ardından, İnşaat, Mahmut, Dereli

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.