18 Haziran 2019 Salı 10:32

MODA

Gefco 2018 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu’Nu Yayınladı

Karmaşık tedarik zinciri çözümlerinde ve otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri olan GEFCO, yedinci yılında sürdürülebilir büyüme için kilit bir faktör olan kurumsal sosyal sorumluluğa (KSS) olan bağlılığının altını çizdi. 2018 yılında, faaliyetlerinin her alanında becerilerini ve uzmanlığını güçlendiren GEFCO Grubu, sürdürülebilir kalkınma performansını da geliştirmeye devam etti. Ayrıca GEFCO, tüm paydaşlarıyla iş birliği yapma isteğini yansıtan sloganında da vurguladığı gibi (Partners, unlimited.) daha etkili ve çevre dostu çözümler bulmak için inovasyonu iş yapış biçiminin merkezinde tutmaya devam ediyor.

Gefco 2018 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu’Nu Yayınladı
Gefco 2018 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu’Nu Yayınladı
Gefco 2018 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu’Nu Yayınladı
Gefco 2018 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu’Nu Yayınladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

GEFCO, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin imzalandığı 2009 yılından bu yana çevresel risklere karşı ihtiyatlılık ilkesini uygulamaya karar verdi. Çevre dostu teknolojilerin geliştirilmesini teşvik eden şirket, kendini insan haklarının korunması ve yolsuzlukla mücadeleye adadı. Tüm şirket çalışanlarının uyması gereken etik ilkeler ve davranış kuralları belirlendi ve her gün çalışanların takibini yapan Etik Komitesi, bu kurallara uyulmasını güvence altına aldı.

Sofistike ve anlayışlı bir tutum benimsemeye devam eden GEFCO, KSS konularına sadece şirket bakış açısından değil aynı zamanda tüm paydaşlarının çerçevesinden bakarak uzun vadeli bir risk analizi yaptı. Analizin sonuçlarıyla temel yaklaşım ve öncelikli riskler belirlendi. Böylece şirketin KSS ile ilgili zorluklara karşı daha sağlıklı bir yaklaşım geliştirmesi için gerekli yapı oluşturuldu. Bu sayede bütünsel ve nicel bir risk ve önemlilik bakış açısı kazanan GEFCO, her zorluğun üstesinden gelmek için ayakları yere basan politikaların uygulanmasını sağlıyor ve gelişmeleri takip ediyor.

GEFCO İnsan Kaynakları ve KSS'den Sorumlu Başkan Yardımcısı Stephane Milhet; “GEFCO'nun seçimleri ve aksiyonlarının, ortakları, çalışanları ve çevre üzerinde derin etkileri var. Sınırları şekillendirme, yerel ekonomileri güçlendirme ve dünyada pozitif değişiklikler yapma konularına önemli katkılar sunabiliriz.'' dedi.

- Optimize edilmiş, daha temiz ve giderek daha fazla bağlantılı taşımacılık

GEFCO 2018 yılında gerçekleştirdiği özel eylemler sayesinde üst üste iki yıl boyunca, taşımacılık alanında %2 oranında karbon emisyonu tasarrufu sağladı. Nakliye akışlarını optimize ederek, araç filosunu geliştirerek ve karayolu taşımacılığına alternatif sunan intermodal çözümleri teşvik ederek, koyduğu hedefleri gerçekleştirdi.

GEFCO için inovasyon, teknolojiyle birlikte temel itici faktörlerden biri. Ayrıca araçların elektrifikasyonu ya da bağlantılı taşımacılık gibi başka yenilikçi çözümleri de inceleyen GEFCO; İspanya ve Çek Cumhuriyeti’nde 25 – 30 metre uzunluğunda çift römorklu kamyonlar kullanmaya başladı. Bu düzenlemeler yükleme kapasitesi ve verimliliği artırıp, yoldaki kamyon sayısını ve dolayısıyla CO2 emisyonlarını sınırladı.

- Enerji Tasarruflu Operasyonlar

Dünyanın dört bir yanındaki 300 tesisiyle GEFCO, geri dönüşüm ve enerji geri kazanımını artırırken, enerji tüketimini ve çöp depolama alanını azaltmak için iddialı hedefleriyle çevre ve komşular üzerindeki etkilerinin en aza indirilmesini sağlıyor. 2018 yılında, GEFCO Grup atıklarının %69'u geri kazanıldı ya da geri dönüştürüldü. Şirket iş birimlerinin 59'u ise ISO 14001 sertifikasını aldı.

- EcoVadis ve Karbon Saydamlık Projesi tarafından sertifikalandırılan KSS Performansı

GEFCO 2018 yılında EcoVadis tarafından altın sertifikaya layık görüldü. Bu sertifika; etki yönetimi, insan kaynakları uygulamaları, etik ve profesyonel davranış ve satın alma politikası olmak üzere dört alanda sergilenen ileri düzeyde performansı yansıtıyor. 2018’de 2016’ya göre iki puan kazanarak 100 üzerinden 64 puan alan GEFCO Grup, dünya genelinde EcoVadis tarafından değerlendirilen 30.000 şirket arasında KSS alanında ilk %5 arasında yer aldı.

Ayrıca GEFCO, iklim değişikliğiyle ilgili KSP (eski adıyla Karbon Saydamlık Projesi) anketinde “B” aldı. KSP şirketlerin, şehirlerin, eyaletlerin ve bölgelerin çevresel etkilerini ölçmelerini ve yönetmelerini sağlayan, küresel bilgi açıklama sistemini yönetiyor. Kuruluş, A'dan D'ye bir derecelendirme sunuyor. Bu derecelendirmeyle GEFCO, sektör ortalamasının üzerinde bir puan almış oldu.

- Ortak Bir KSS Yaklaşımı

GEFCO, sorumluluk anlamında en yüksek standartlara ulaşmak için partnerleri, müşterileri ve paydaşlarıyla günlük çalışmalar yürütüyor. 2018’in sonunda, normal rota harcamalarının %76'sını temsil eden 1,478 karayolu taşımacılığı sağlayıcısı GEFCO, Sorumlu Satın Alma Şartı’nı imzaladı.

GEFCO hem üretim süreçlerini hem de tüketici trendlerini değiştiren yeni teknolojilerle, dinamik bir ortamda faaliyet gösteriyor. Bu zorlukları fırsata dönüştürmek yenilikçi bir yaklaşım gerektiriyor. Bu yüzden GEFCO, inovasyonu şirket stratejisinin merkezine yerleştirip, faaliyetlerinin her aşamasına yaymak için çok çalıştı. GEFCO’nun bu konudaki amacı: Tedarik zincirinin geleceğini müşteriler için katma değeri yüksek, verimli ve sürdürülebilir çözümlerle, ana hatlarıyla belirtmek.

İş gücünün en önemli değer olduğunda inanan GEFCO Grup, 2018’de, GEFCO İnovasyon Fabrikası’nı kurdu. İş gelişimini desteklemek için her çalışanını yenilikçi fikirleri icat edip keşfetmeye teşvik etti. Aynı zamanda, GEFCO eşsiz bir yenilik ekosistemine ve birçok yenilikçi ve sürdürülebilir çözüm fırsatına erişmesini sağlayan global bir start-up olan Techstars ile ortaklık kurdu.

GEFCO Hakkında

GEFCO, otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri ve çoklu biçimli tedarik ziniciri çözümlerinde dünyadaki en büyük 10 oyuncudan biridir. 70 yıllık uzmanlık birikimi ve 11,000 çalışanıyla endüstriyel sektörde akıllı ve esnek tedarik zinciri çözümleri tasarlıyor ve uyguluyor. 47 ülkede güçlü küresel ortaklıklarla varlık gösteren firma; 300 destinasyona hizmet ediyor. GEFCO 2017 yılında 4.4 milyar Avro ciro bildirdi. GEFCO Türkiye 2002 yılında faailyete geçti. Merkezi İstanbul’da bulunan firma, Türkiye’de de Karayolu, Havayolu, Denizyolu, Trenyolu gibi nakliye hizmetleri ile beraber gümrük, depo, vergi temsilciliği gibi konularda da katma değerli hizmetler veriyor

BASIN İLİŞKİLERİ

Burak Sarıca

Weber Shandwick

Ayçin Noyan

Weber Shandwick

İlginizi Çekebilir

İmamoğlu “Günlük Kararlarlar, İ Stanbul’Un Geleceğini Tehdittir”

21’NCİ İLÇE BELEDİYESİ ZİYARETİ ÇATALCA’YA


Wouf’Dan Yenilikçi Aksesuarlar

Doğadan, manzaralardan ve şehir ormanlarından ilham alan Wouf, çantalar, clutclar, notebook kılıfları ve seyahat çantalarıyla aksesuarlara yeni bir soluk getiriyor.


İdo Eskihisar Topçular Hattında Kadına Şiddete Hayır Semineri

Jandarma komutanlığından anlamlı proje


Microsoft’Tan 1 Milyar Dolarlık Çevre Yatırımı

Microsoft, önümüzdeki on yıl içinde "karbon negatif" şirket olma hedefini açıkladı. Microsoft CEO’su Satya Nadella, Başkanı Brad Smith ve Finans Direktörü Amy Hood, çevreye duyarlı teknolojilerin geliştirilmesine yardımcı olmak için 1 milyar dolar yatırım yapacaklarını duyurdu. Oluşturulacak olan İklim İnovasyonu Fonu’yla 2030 yılında karbon ayak izini ortadan kaldırma konusunda iddialı bir taahhütte bulunan Microsoft, 2050 yılında ise kurulduğundan bu güne kadar yaydığı tüm karbon miktarını sıfırlamanın da ötesine geçmeyi hedefliyor.


İlk İşletme Yılında Yolcu Hedefini Aşan İstanbul Havalimanı’Ndan Dhmi’Ye Ek Ödeme

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olarak 6 Nisan 2019 tarihinde tam kapasiteyle operasyon sürecine başlanan İstanbul Havalimanı’nda, ilk işletme yılı için DHMİ tarafından garanti edilen 233,1 milyon Euro’luk Dış Hat Yolcu Gelirinin aşılması sonucu İGA tarafından devlete 22,4 milyon Euro tutarında ek ödeme yapılacak.


Etiketler: GEFCO, için, 2018, şirket, yılında

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.