24 Ocak 2020 Cuma 12:04

GÜNDEM

Geleceğin Girişimcileri Hayallerindeki E Spor Oyununu Tasarladı

Monster Notebook sponsorluğunda Fikir Değirmeni tarafından düzenlenen Kidathon etkinliğinde, tersine mentörlük yöntemi ile 8-18 yaş arasındaki katılımcılar e-spor konu başlığı altında sosyal fayda odaklı oyun fikirleri geliştirdi.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

20-23 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen Kidathon etkinliğinde 8-18 yaş aralığındaki katılımcılar Monster Notebook sponsorluğunda sosyal fayda odaklı, çocuklara uygun e-spor oyun fikirleri geliştirdi. 45 öğrencinin katıldığı etkinlikte, katılımcılar e-spor pazarı hakkında detaylı bilgi edinip Fikir Değirmeni Çocuk ve Genç Girişimcilik Üssü’nde kendi fikirlerini tasarladılar.

Katılımcılar öncelikle fikir geliştirme ve problem analizleri üzerine eğitimler aldılar. Uygulamalı olan eğitimlerin yanı sıra etkinlikte, alanında başarılı girişimciler ağırlandı. İlk gün Bahçeşehir Üniversitesi E-Spor Merkezi Koordinatörü Seçkin Topaloğlu katılımcılara e-spor hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Günün sonunda katılımcılara GameFed Türkiye koordinatörü Ercan Altuğ Yılmaz, İş Modelinde Oyunlaştırma üzerine eğitim verdi.

Etkinliğin ikinci gününde birbirinden değerli mentörler ile buluşan öğrenciler iş modellerini başarılı girişimcilere, kurumsal şirketlerin üst düzey yöneticilerine tanıttı. Aldıkları geri bildirimler ile iş modellerini detaylandırdılar.

Monster Notebook içerisinde yarışmayı kazanan gençlerden oluşacak bir danışmanlar kurulu kurulacağını açıklayan Monster Notebook CEO’su İlhan Yılmaz “Fikir Değirmeni ile burada Monster Notebook’un önümüzdeki 20 yılını şekillendireceğimiz ilk adımı atıyoruz. İlkokuldan üniversite seviyesine kadar katılımcı tüm öğrenciler ile geleceğe yönelik projeler üretiyor olacağız. Bizim için burası vizyoner ve hayaller üzerine kurulu bir dünya ve biz gençlerin hayallerine inanıyoruz” dedi.

Yarışma Jürisi

Etkinliğin son gününde katılımcılar jüri üyelerine altı dakika içerisinde iş modellerini sundular. Yarışma jürisinde Monster Notebook İş Geliştirme Direktörü Cem Çerçioğlu, Monster Notebook Pazarlama Direktörü Alper Arın, ESL Türkiye Yöneticisi Doruk Demirsar, Intel Türkiye Perakende Satış Direktörü Koray Yıldız, Workinton Ürün Müdürü Recep İlkbahar, Robust Dye kurucusu Cavid Bayramlı ve girişimci Alp Onur yer aldı.

Kazanan Oyun Fikri: Call of Cleanliness

Birbirinden farklı sosyal fayda odaklı e-spor oyun projelerinin ortaya çıktığı etkinliğe çevreye duyarlı oyunlar geliştiren projeler damga vurgu. Birinci olan grup çevre kirliliğine dikkat çeken ve bu konuda çözümler üreten “Call of Cleanliness” oyunu olurken ikinci oyun “Enviropolis”, üçüncü oyun ise orman yangınlarına dikkat çeken “Fire Children” oldu.

Monster Notebook Hakkında: Yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar ve oyuncu ekipmanları alanında faaliyet gösteren Monster Notebook ömür boyu ücretsiz bakım, oynayamadığın oyun olursa para iadesi, koşulsuz müşteri mutluluğu gibi taahhütlerle sektörde fark yaratıyor ve oyun severler tarafından tercih ediliyor. Daha önce Dubai ve Lefkoşa’da mağaza açan şirket Türkiye’den çıkan bir dünya markası olma vizyonu doğrultusunda 2020 senesi içinde Berlin mağazasını açmaya hazırlanıyor.

Zeynep B. Koçak / Canvas

0537 414 86 50

İlginizi Çekebilir

Marmara Park Mart Ayında Etkinliklerle Yine Keyif Ve Eğlenceyle Dolu

Marbotik interaktif öğrenme oyuncakları 29 Şubat – 1 Mart tarihlerinde eğlenerek öğrenmeyi isteyen çocukları Marmara Park’ta buluşturuyor. Özel eğitmenler eşliğinde farklı yaş gruplarına özel gerçekleştirilen akıllı sayılar ve akıllı harfler atölyeleri Marmara Park’ta minik ziyaretçilerini bekliyor.


Yataş’Ta Yılın İlk Kampanyası Başladı

Türkiye’nin uyku ürünlerinde kalite, konfor ve yeni teknoloji denince ilk akla gelen markası Yataş, 02 Ocak – 29 Şubat tarihleri arasında hem indirimli hem hediyeli bir kampanya düzenliyor. Kampanya kapsamında tüm yatak, baza ve başlıklarda yüzde 60’a varan indirim fırsatının yanı sıra her 3.490 TL’lik set alışverişlerinde tüm tekstil ürünlerinde geçerli 400 TL’lik hediye çeki tüm Yataş mağazalarında sizleri bekliyor.


Küçükçiftlik Bahçe Olduğu Gibi Sunar! Küçükçiftlik Bahçe Kaldığı Yerden Devam Ediyor!

Çimlerin üstünde yıldızların altında!


Türkiye’Nin Gençleri İleri Analiz Araştırmaları Sonuçlandı

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP) gençlik için çalışmalarına devam ediyor. TGSP Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Özdinç’in editörlüğünü yaptığı ‘Türkiye’nin Gençleri İleri Analiz Araştırmaları’ kitabının lansmanı 26 Şubat’ta Dedeman İstanbul Otel’de gerçekleşecek. TGSP Yönetimi ve Bilal Erdoğan’ın da katılım sağlayacağı lansmanda Türkiye’nin gençleri konuşulacak


Kitap Dünya Edebiyatının Ekolojisi İlkçağlardan Günümüze

DÜNYA EDEBİYATININ EKOLOJİSİ: İLKÇAĞLARDAN GÜNÜMÜZE


Etiketler: Monster, Notebook, oyun, e-spor, Türkiye

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.