20 Kasım 2018 Salı 13:59

GÜNDEM

Geleceğin Mobil Sigortacılık Projeleri Anadolu Sigorta Hackathon’Da Yarıştı

Bu yıl ikincisi yapılan ve “Mobil Sigortacılık” temasıyla düzenlenen Anadolu Sigorta Hackathon, 17-18 Kasım tarihlerinde gerçekleşti. Sigortacılıkta hayatı kolaylaştıracak mobil sigortacılık projelerine ev sahipliği yapan Hackathon’da ‘The Expert’projesiyle TheVertex takımı birinci oldu.

Geleceğin Mobil Sigortacılık Projeleri Anadolu Sigorta Hackathon’Da Yarıştı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Anadolu Sigorta Hackathon, bu yıl “Mobil Sigortacılık” temasıyla gerçekleşti. 17–18 Kasım tarihlerinde Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü’nde yapılan etkinlikte, katılımcılar 24 saat boyunca projeleri üstünde çalıştı. ‘TheVertex’ takımı, kasko sigortalarında işlem başlangıcından bitimine kadar olan süreci kolaylaştırmaya yönelik geliştirdiği The Expert projesiyle birinci oldu. İkinciliği ‘24 Saatte Devr-i Alem’ takımı eğlenceli mobil sigortacılık deneyimi sunmayı amaçlayan ‘Konsta’ projesiyle alırken, ‘OmniOrigin’ takımı ise ‘AnadoluMan’ mobil sigortacılık oyunlaştırma projesiyle üçüncü oldu.

“Sektöre katkı sağlayacak projelere zemin oluşturuyoruz”

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Anadolu Sigorta Hackathon’a gençlerin, üniversite öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Anadolu Sigorta Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı, “Anadolu Sigorta olarak bu tür etkinliklerle paydaşlarımızın yanı sıra sektöre katkı sağlayacak projelere zemin oluşturmayı hedefliyoruz. Son iki yıldır gelen başvurular, ortaya çıkan birbirinden yaratıcı projeler doğru bir yatırım yaptığımızın en önemli göstergesi” dedi.

Anadolu Sigorta Hackathon’a 13 ekip halinde 49 yarışmacı katıldı. İlk üçe giren ekibin ödüllendirildiği Hackathon’da, birinciye 20 bin, ikinciye 10 bin, üçüncüye ise 5 bin TL değerinde para ödülü verildi.

Gece boyunca yarışmacılara sürpriz hediyelerin verildiği çekilişler yapılırken, tüm katılımcılara bir yıllık Gülümseten Paket Ferdi Kaza Sigortası hediye edildi.

İlginizi Çekebilir

Sağlık Çalışanları İçin Tüm İmkanlar Seferber Edildi

Koronavirüs salgını sürecinde birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Ege İhracatçı Birlikleri sağlık çalışanlarına desteğini sürdürüyor.


Genç Müsiad Pandemi Süreci Boyunca En Aktif Gençlik Yapılanması Oldu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) gençlik yapılanması Genç MÜSİAD, mart ayından bu yana devam eden karantina dönemi boyunca gerçekleştirdiği organizasyonlarla en aktif rol oynayan Gençlik Sivil Toplum Kuruluşu olmayı başardı


Evde Kalan Çocuklara Michelin’Den Eğitici Oyun

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Michelin, yol ve yolcu güvenliğini gözeten farkındalık çalışmalarına devam ediyor. 2014 yılından bu yana okul çağındaki çocukları ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesiyle trafik güvenliği konusunda bilgilendiren Michelin, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü sebebiyle çocuklara eğitici bir oyun hediye etti. COVID-19 sebebiyle Michelin, eğitimlerine evde devam eden çocuklar için hem eğlendiren hem de eğiten çevrimiçi bir oyun hayata geçirdi.


Gölbaşı Yerel Üretici, Sütlerini Yarın Halk İle Buluşturacak

Gölbaşı Belediyesi çiftçisini unutmuyor…


Yıldız Holding’E Ait Eserin Müzayede Geliri Sağlık Çalışanlarına Aktarılacak

Yıldız Holding, Covid-19 salgınına karşı özveriyle mücadele eden sağlık çalışanları yararına düzenlenen online müzayedeye destek verdi. Yıldız Holding koleksiyonunda yer alan sanatçı Ekrem Yalçındağ'a ait ‘Kontrastlar’ adlı eser, müzayedede satışa sunuldu. Eser, geliri İstanbul Tıp Fakültesi Vakfı’na bağışlanacak online müzayedede 44 bin TL’ye alıcı buldu.


Etiketler: Anadolu, Sigorta, Hackathon, takımı, projesiyle

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.