20 Kasım 2018 Salı 13:59

GÜNDEM

Geleceğin Mobil Sigortacılık Projeleri Anadolu Sigorta Hackathon’Da Yarıştı

Bu yıl ikincisi yapılan ve “Mobil Sigortacılık” temasıyla düzenlenen Anadolu Sigorta Hackathon, 17-18 Kasım tarihlerinde gerçekleşti. Sigortacılıkta hayatı kolaylaştıracak mobil sigortacılık projelerine ev sahipliği yapan Hackathon’da ‘The Expert’projesiyle TheVertex takımı birinci oldu.

Geleceğin Mobil Sigortacılık Projeleri Anadolu Sigorta Hackathon’Da Yarıştı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Anadolu Sigorta Hackathon, bu yıl “Mobil Sigortacılık” temasıyla gerçekleşti. 17–18 Kasım tarihlerinde Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü’nde yapılan etkinlikte, katılımcılar 24 saat boyunca projeleri üstünde çalıştı. ‘TheVertex’ takımı, kasko sigortalarında işlem başlangıcından bitimine kadar olan süreci kolaylaştırmaya yönelik geliştirdiği The Expert projesiyle birinci oldu. İkinciliği ‘24 Saatte Devr-i Alem’ takımı eğlenceli mobil sigortacılık deneyimi sunmayı amaçlayan ‘Konsta’ projesiyle alırken, ‘OmniOrigin’ takımı ise ‘AnadoluMan’ mobil sigortacılık oyunlaştırma projesiyle üçüncü oldu.

“Sektöre katkı sağlayacak projelere zemin oluşturuyoruz”

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Anadolu Sigorta Hackathon’a gençlerin, üniversite öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Anadolu Sigorta Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı, “Anadolu Sigorta olarak bu tür etkinliklerle paydaşlarımızın yanı sıra sektöre katkı sağlayacak projelere zemin oluşturmayı hedefliyoruz. Son iki yıldır gelen başvurular, ortaya çıkan birbirinden yaratıcı projeler doğru bir yatırım yaptığımızın en önemli göstergesi” dedi.

Anadolu Sigorta Hackathon’a 13 ekip halinde 49 yarışmacı katıldı. İlk üçe giren ekibin ödüllendirildiği Hackathon’da, birinciye 20 bin, ikinciye 10 bin, üçüncüye ise 5 bin TL değerinde para ödülü verildi.

Gece boyunca yarışmacılara sürpriz hediyelerin verildiği çekilişler yapılırken, tüm katılımcılara bir yıllık Gülümseten Paket Ferdi Kaza Sigortası hediye edildi.

İlginizi Çekebilir

Eve Geldiğinizde İftar Yemeğiniz Hazır

Üstün teknolojili ürünleriyle hayatı kolaylaştıran Fakir Hausgeräte’nin yeni akıllı pişiricisi Guvech, iftar yemeğinizi siz eve gelmeden hazır ediyor.


Demans Hastası İle İletişim Nasıl Olmalı

Halk arasında “bunama” olarak bilinen demans hastalığı, beynin zihinsel ve davranışsal işlevlerinin bozulması ile ortaya çıkıyor. Demans hastalarına yaklaşımda bulunurken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler veren Uzm. Dr. Celal Şalçini, hastalarla konuşurken ses tonu ve tavırların kontrol edilmesinin önemine dikkat çekti.


Sütten Gelen Şifa! Dünya Süt Günü

Sütten Gelen Şifa!


Goodyear’Dan, Citroën’İn 100. Yılında Otonom Elektrikli Araçlar İçin Özel Lastik!

21 Mayıs 2019


Iıot Tabanlı Akıllı Fabrikaların İnşa Süresi Kısalıyor

Mayıs 2019


Etiketler: Anadolu, Sigorta, Hackathon, takımı, projesiyle

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.