20 Kasım 2019 Çarşamba 13:43

GÜNDEM

Gelişmiş Kalıcı Tehditler 2020’De Büyük Verinin Kötüye Kullanımı Ve Daha Da Gelişmiş Saldırılar Bizi Bekliyor

20 Kasım 2019

Gelişmiş Kalıcı Tehditler  2020’De Büyük Verinin Kötüye Kullanımı Ve Daha Da Gelişmiş Saldırılar Bizi Bekliyor
Gelişmiş Kalıcı Tehditler  2020’De Büyük Verinin Kötüye Kullanımı Ve Daha Da Gelişmiş Saldırılar Bizi Bekliyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kaspersky araştırmacıları 2020’de beklenen Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT) hakkında görüşlerini paylaştı. Önümüzdeki aylarda hedefli saldırıların yayılımında değişiklik olması bekleniyor. Genel olarak tehditlerin daha gelişmiş ve daha hedefli bir hal alacağı tahmin ediliyor. Makine öğreniminin geliştirilmesi ve yayılımı, Deepfake teknolojilerinin artması veya Asya ve Avrupa arasındaki ticari gerginlikler gibi dış faktörler de tehditlerin çeşitlenmesine yol açacak.

Global Araştırma ve Analiz Ekibi, siber güvenlik sektörüne yol göstermek amacıyla gelecek yıla yönelik tahminlerini paylaştı. Ekip bu tahminleri 2019’da şahit olduğu değişimleri baz alarak yaptı. Sektörel ve teknolojik tehdit tahminleri önümüzdeki 12 ayda karşılaşılabilecek zorluklara hazırlanmamıza yardımcı olacak.

Son yıllarda gerçekleşen bir dizi kişisel veri sızıntısının ardından, saldırganlar için bu verileri kullanarak hedefli saldırı düzenlemek kolaylaştı. 2020’de ise tehdit gruplarının daha derine inerek biyometrik veriler gibi daha hassas bilgileri almaya çalışacağı tahmin ediliyor.

Araştırmacılar, kullanıcıların kişisel verilerini kaptırmalarına neden olabilecek tuzaklarda kullanılacak bazı temel teknolojilere de dikkat çekti. Bunlar arasında, dolandırıcılık ve sosyal mühendislik için destek alınabilecek görüntülü ve sesli Deepfake paylaşımları yer alıyor.

2020'ye dair diğer hedefli tehdit tahminleri arasında şunlar bulunuyor:

Kaspersky Güvenlik Araştırmacısı Vicente Diaz, “Gelecekte, tahminlerimizde yer vermediğimiz birçok farklı şeyle karşılaşmamız mümkün. Saldırıların gerçekleştiği ortamların çeşitliliği ortaya çok sayıda ihtimal çıkarıyor. Ayrıca, hiçbir tehdit araştırma ekibi APT tehdit gruplarının tüm operasyonlarını takip edemiyor. APT gruplarının hareketlerini tahmin etmeye ve kullandıkları yöntemleri anlamaya çalışmayı sürdüreceğiz. Aynı zamanda saldırıları analiz edip yaptıkları etkiyi de değerlendireceğiz.” dedi.

Bu tahminler Kaspersky’nin dünya çapında tehdit istihbaratı servislerinden yararlanılarak yapıldı. Kaspersky GReAT araştırmacıları, 2020’de büyük tehdit gruplarının dünyasında yaşanacak değişimlere yönelik tahminlerini 20 Kasım’da paylaşacak. Web seminerine katılmak için lütfen bu bağlantıya tıklayın.

Kaspersky 2020 Tehdit Tahminlerinin tam listesini Securelist’te bulabilirsiniz.

Kaspersky uzmanlarının 2019'a yönelik hedefli gelişmiş tehdit tahminlerini buradan okuyabilirsiniz.

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik şirketi. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içerir. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 270.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için www.kaspersky.com adresini ziyaret edin.

İlginizi Çekebilir

Kardeş Eli Derneği Depremzedelerin Yanında

Malatya ve Elazığ’a kardeş eli uzandı


Kadıköy Belediyesi Depremzede Köpek Kartopu’Na Kapılarını Açtı

Elazığ depreminde evi hasar gören “Barınak Meleği” olarak bilinen Türkan Ceylan adlı üniversite öğrencisinin köpeği Kartopu’na Kadıköy Belediyesi kapılarını açtı. Deprem bölgesinden kurtarılan Kartopu yeni yuvasına kavuşuncaya kadar Kadıköy Belediyesinin misafiri olacak.


Türk Telekom Elazığ İçin Seferber Oldu

Sabit ve ankesörlü telefonlar ücretsiz kullanıma açıldı


Gyoder “Depreme Karşı Güvenli Yapılara Hızla Kavuşmamız Kentsel Dönüşümle Mümkün”

GYODER’DEN DEPREM AÇIKLAMASI:


Kadıköy Depremin Ardından Yaraları Birlikte Sarıyor

Kadıköylüler, Elazığ ve Malatya’yı vuran 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Kadıköy Belediyesi’nin başlattığı “Kadıköy Paylaşıyor” yardım kampanyasına katkıda bulunmak için Kadıköy Belediyesi’nin Hasanpaşa’da bulunan binasına akın etti.


Etiketler: Kaspersky, tehdit, güvenlik, için, 2020

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.