27 Mart 2019 Çarşamba 10:24

GÜNDEM

Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu

2014 yılında kadınları üretime teşvik etmek ve ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla kurulan ALALUXA Platformu, bu yıl 26 Mart tarihinde Raffles İstanbul’da 100 kadın girişimcinin katılımıyla düzenlendi. Organizasyonu yine bir kadın girişimci olan Ayşegül Tuncer’in gerçekleştirdiği etkinlik, her sosyo ekonomik durumda olan kadına ilham olmak adına 2014 yıldan beri toplam 600 kadın girişimciyi uygun platformlarla bir araya getirerek 15 milyon TL’lik bir iş hacmi yarattı.Bu platform ayrıca kadınlara girişimcilik eğitimleri, atölye çalışmaları ve markalarını yurt dışına taşıma imkanı gibi konularda da destek veriyor.

  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Etkinlikte kadın girişimciler, alanında başarılı isimlerle bir araya gelerek hem markalarını tanıtma hem de satış yapma fırsatı buldu. Organizasyon kapsamında düzenlenen oturumlarda TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi İrem Oral Kayacık, KAGİDER Kurucu Başkanı Meltem Kurtsan, Nescafe CMO' su Pınar Öney, Tat Gıda Genel Müdürü Arzu Aslan, SosyalBen Kurucusu Ece Çiftçi, Haremlique Istanbul Kurucu Ortağı Banu Yentür, The LifeCo Genel Müdürü Figen Tunçsav, Sweaters App Kurucusu Elif Boyner, Emirates Hava Yolu Türkiye Genel Müdürü Bahar Birinci, Jülide Ateş, Tuvana Büyükçınar ve Fatoş Karahasan gibi sektörün önce isimleri de girişimcilere tecrübelerini aktardı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İrem Oral Kayacık oturumdaki konuşmasında “TÜSİAD olarak, kadın girişimcilerin güçlenmesi ve eşit temsil edilmesine büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede girişimcilik ekosistemimizden daha fazla kadın liderin yetişmesi, fikirleriyle dünyamızı daha fazla şekillendirmeleri en çok arzu ettiğimiz şey. Kadın istihdamının 9 milyona yaklaştığı ülkemizde daha çok başarılı kadın girişimci görmek istiyoruz. Bu konuda gençlerimize örnek olmak ve onlara ilham vermek için yürüttüğümüz tüm süreçlerde de kadın erkek dengesine dikkat ediyoruz.” dedi.

KAGİDER Kurucu Başkanı Meltem Kurtsan ise “Kadınlar için tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğinde yeni firsatlar olduğunu düşünüyorum. Hiç iş hayatına başlamamış kadınlar dahi çiftçilik eğitimi alarak kökenlerinin olduğu köylerde ailelerine ait arazilerde getirisi yüksek tıbbi bitkiler yetiştirebileceklerdir.” diyerek konuşmasını bitirdi.

ALALUXA Platformu’nun kurucusu Ayşegül Tuncer etkinlikle ilgili “ Bir kadın girişimci olarak ALALUXA Platformu’nu kurarak girişimci kadınların üretim hayatında aktif bir rol benimsemesi için köprü olmak istedim. Bugün 600 kadın girişimci ve onların başarı hikayelerinden feyz alarak emin adımlarla ilerliyoruz. Bu misyonla amacım; kendine inanmayan kadınları üretime teşvik ederek onları iş yaşamının bir parçası olmaları için çaba göstermek” dedi.

Sahra Bilgin

Effect BCW

0536 583 00 31

İlginizi Çekebilir

Yaz Işıltısı İçin Saçlarınızın İhtiyacı Olan Tek Şey Nem!

Güneşin sıcağı, denizin tuzu ve havuzun kloruyla "başımıza" bir yaz daha geliyor! Rengini kaybeden, kırılan ve zor uzayan saçlarla mutsuz olmamak için onlara doğru bir bakım uygulamak şart... Herbalife laboratuvarlarında geliştirilen Herbal Aloe Güçlendirici Saç Kremi, sülfat ve paraben içermemesi nedeniyle saç kalitesini artırmada fayda sağlıyor.


Uluslarası Mektup Yarışması'nın Türkiye Ayağı Sonuçlandı

PTT ADINA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK MEKTUP BELİRLENDİ


Dıego Muñoz & James Lowe Yalnızca Bir Gece İçin The Bodrum Edıtıon’Da Bir Araya Geliyor!

1 HAZİRAN 2019


22 Mayıs Gut Farkındalık Günü “Geç Olmasın, Gut Olmasın”

Halk arasında “Padişah Hastalığı” ya da “Hastalıkların Kralı” olarak bilinen gut hastalığı, özellikle ayak başparmağında görülen ağrıyla ortaya çıkıyor. Ayak bileği, diz gibi vücudun birçok farklı ekleminde görülebilen gut hastalığına genç erkeklerde romatizmal olarak rastlanılıyor. Türkiye’nin ilk ve köklü ilaç şirketi İbrahim Etem – Menarini’nin koşulsuz katkılarıyla 22 Mayıs Gut Farkındalık Günü’nde “Geç Olmasın, Gut Olmasın” projesiyle gut hastalığına dikkat çekiliyor. Herkesi sağlığı için adım atmaya ve düzenli olarak kontrole gitmeye davet eden projeyle zamanında önlem alınarak daha az insanın hastalığa yakalanması hedefleniyor.


Obeziteye Karşı Glisemik İndeksi Düşük Gıdalarla Beslenin

Çağımızın en yaygın ve tehlikeli hastalığı olarak tanımlanan obezite, halk sağlığını tehdit eden bir sorun olmaya devam ediyor. 22 Mayıs Dünya Obezite Günü’nde Gıda Mühendisi Ece Duru, obezite ile mücadelede alınacak önlemlere dikkat çekerek, bulgur gibi glisemik indeksi düşük gıdalarla beslenmenin, obezite ile mücadelede etkili araçlardan biri olduğunu söyledi.


Etiketler: kadın, girişimci, için, TÜSİAD, Kurucu

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.