27 Mart 2019 Çarşamba 10:24

GÜNDEM

Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu

2014 yılında kadınları üretime teşvik etmek ve ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla kurulan ALALUXA Platformu, bu yıl 26 Mart tarihinde Raffles İstanbul’da 100 kadın girişimcinin katılımıyla düzenlendi. Organizasyonu yine bir kadın girişimci olan Ayşegül Tuncer’in gerçekleştirdiği etkinlik, her sosyo ekonomik durumda olan kadına ilham olmak adına 2014 yıldan beri toplam 600 kadın girişimciyi uygun platformlarla bir araya getirerek 15 milyon TL’lik bir iş hacmi yarattı.Bu platform ayrıca kadınlara girişimcilik eğitimleri, atölye çalışmaları ve markalarını yurt dışına taşıma imkanı gibi konularda da destek veriyor.

  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
  Girişimci Kadınların Hayali Alaluxa İle Gerçek Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Etkinlikte kadın girişimciler, alanında başarılı isimlerle bir araya gelerek hem markalarını tanıtma hem de satış yapma fırsatı buldu. Organizasyon kapsamında düzenlenen oturumlarda TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi İrem Oral Kayacık, KAGİDER Kurucu Başkanı Meltem Kurtsan, Nescafe CMO' su Pınar Öney, Tat Gıda Genel Müdürü Arzu Aslan, SosyalBen Kurucusu Ece Çiftçi, Haremlique Istanbul Kurucu Ortağı Banu Yentür, The LifeCo Genel Müdürü Figen Tunçsav, Sweaters App Kurucusu Elif Boyner, Emirates Hava Yolu Türkiye Genel Müdürü Bahar Birinci, Jülide Ateş, Tuvana Büyükçınar ve Fatoş Karahasan gibi sektörün önce isimleri de girişimcilere tecrübelerini aktardı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İrem Oral Kayacık oturumdaki konuşmasında “TÜSİAD olarak, kadın girişimcilerin güçlenmesi ve eşit temsil edilmesine büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede girişimcilik ekosistemimizden daha fazla kadın liderin yetişmesi, fikirleriyle dünyamızı daha fazla şekillendirmeleri en çok arzu ettiğimiz şey. Kadın istihdamının 9 milyona yaklaştığı ülkemizde daha çok başarılı kadın girişimci görmek istiyoruz. Bu konuda gençlerimize örnek olmak ve onlara ilham vermek için yürüttüğümüz tüm süreçlerde de kadın erkek dengesine dikkat ediyoruz.” dedi.

KAGİDER Kurucu Başkanı Meltem Kurtsan ise “Kadınlar için tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğinde yeni firsatlar olduğunu düşünüyorum. Hiç iş hayatına başlamamış kadınlar dahi çiftçilik eğitimi alarak kökenlerinin olduğu köylerde ailelerine ait arazilerde getirisi yüksek tıbbi bitkiler yetiştirebileceklerdir.” diyerek konuşmasını bitirdi.

ALALUXA Platformu’nun kurucusu Ayşegül Tuncer etkinlikle ilgili “ Bir kadın girişimci olarak ALALUXA Platformu’nu kurarak girişimci kadınların üretim hayatında aktif bir rol benimsemesi için köprü olmak istedim. Bugün 600 kadın girişimci ve onların başarı hikayelerinden feyz alarak emin adımlarla ilerliyoruz. Bu misyonla amacım; kendine inanmayan kadınları üretime teşvik ederek onları iş yaşamının bir parçası olmaları için çaba göstermek” dedi.

Sahra Bilgin

Effect BCW

0536 583 00 31

İlginizi Çekebilir

Doğru Kalem Tutuşu Çocuk Gelişimini Olumlu Yönde Etkiliyor

Doğru Kalem Tutuşu Çocuk Gelişimini


Ünlü İsimler, Vodafone Tv’Nin İlk Dizisi “Kafa Doktoru” İçin Kamera Karşısına Geçti ...

ÜNLÜ İSİMLER, VODAFONE TV’NİN İLK DİZİSİ “KAFA DOKTORU” İÇİN KAMERA KARŞISINA GEÇTİ


İmamoğlu Ve Genç Arasında Güldüren "Mazbata" Diyalogu

İMAMOĞLU VE GENÇ ARASINDA GÜLDÜREN "MAZBATA" DİYALOGU


İnsan Sağlığının En Büyük Tehdidi Sigara

İNSAN SAĞLIĞININ EN BÜYÜK TEHDİDİ


Mutfaklarda Karaca 3Trı Ply Teknolojisi!

Karaca, tasarımdaki gücü ve yaşamlara değer katan inovatif ve pratik ürünlerine, 3TRI-PLY teknolojisi ile ürettiği Nish Copper serisi de katıldı. Seride bulunan sahan, tencere, tava ve karnıyarık tenceresi pişirme deneyimini başarılı bir performansa dönüştürüyor.


Etiketler: kadın, girişimci, için, TÜSİAD, Kurucu

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.