26 Şubat 2020 Çarşamba 17:31

KÜLTÜR SANAT

Göçebe Tuvaller sergisi Conrad Istanbul Bosphorus'da

50 ayrı ressamın fırçalarında şekillenen Göçebe Tuvaller resim sergisi, Beşiktaş'taki Conrad Istanbul Bosphorus otelinde sürüyor.

Göçebe Tuvaller sergisi Conrad Istanbul Bosphorus'da
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sanatseverler 31 Mart tarihine kadar İstanbul'un Beşiktaş ilçesindeki Conrad Istanbul Bosphorus'un lobi kartında Göçebe Tuvaller resim sergisini ziyaret edebilirler.

Ünlü işadamları Erol Aksoy ve kardeşi Erdal Aksoy'un himayesinde açılışı 14 Şubat Cuma günü gerçekleşen sergide bir çoğu ünlü 50 ayrı ressamın birbirinden farklı tekniklerle tuvale döktüğü sanat eserleri sergileniyor.

Geçtiğimiz yıllarda, kuşların göç yollarına ev sahipliği yapan pek çok ilde sergi gerçekleştiren Göçebe Tuvaller projesinin Sanat Koordinatörlüğünü Nergis Orhon Soydaner, Sanat Danışmanlığını Muhip Süeltürk üstleniyor.

Ressam Muhip Süeltürk, serginin açılış konuşmasında dayanışmanın önemine dikkat çekerek, "Finans kapital yani banka sermayesi ve sanai sermayesi sanat tarihimizdeki gerekçelerde sanatçının küçük burjuva öncülüğü ile bizim geçmiş tarihe de yolculuğumuz olmalıdır diyorum. Artık borsalaşan günümüz resim anlayışından önce bakmamız gerekenler de var diye düşünüyorum. İtalyan rönesansı ve Mediciler, Lorenzolar olmasaydı Dante'nin Floransa'sı olur muydu acaba ….. Sanatçının küçük burjuva yapısındaki öncü olabilmek kriteri bir dayanışma kültürünü de beraberinde taşıyor olmalı ki o Floransa günümüze kadar gelebilmiştir… Bu bağlamda Erdal Aksoy'un geçen ay Sabancı Müzesindeki Avni Lifij koleksionu yine sanat tarihimize ve günümüze taşınan bir aydınlanma olarak görülmektedir... Bu yüzden sevgili Conrad Ailesi Erol ve Erdal Aksoy'a gösterdikleri dayanışmadan dolayı Göçebe Tuvaller olarak teşekkür ediyoruz" dedi.

Konuşmasını "Evet yaprak düşer- göçer / insan düşer – göçer / Kuşlar da göçer. Hafıza göçer mi?" sorusu ile sürdüren Süeltürk,  "Bizler tanığız. İki uzak arası bir travmada acıda, hüzünde, coşkuda, sevinçte yolcuyuz. Bugün bir kazıdayız, yarın yıldızlarda… Bu göç sağnağı yanı başımızdaki boyadan evrensel olana ulak olma gibi Melez bir yolculuk bu ….Göçerliğin eko sistemdeki çöplenmeyle boya kültürümüzdeki mesafenin de farkındayız. Taşınan gözümüz yine iki uzak arası mesafede.. Artık Girit'teki balıkçının şarkısı senin dudaklarında ya da şu an ki soluğun buzullarda çözülmeyi bekliyor.... O yüzden bu bir karma sergiden öte bir dayanışma performansıdır" dedi.

Göçebe Tuvaller projesinin Sanat Koordinatörlüğünü Nergis Orhon Soydaner de  "Göçebe Tuvaller gerek yerel gerek evrensel olan çalıştay ve Atelye sergileriyle yolculuğuna devam edecektir. Sergi için Conrad Ailesi'ne Erol ve Erdal Aksoy'a ve de  SA / DER ve Başkanı Hayati Kaptanoğlu ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz" dedi.

İlginizi Çekebilir

Beymen İle Evde Bakım Zamanı

Kendine iyi bakmanın ve sağlıklı görünmenin daha da önem kazandığı bu günlerde, dünyaca ünlü markaların ruhunuzu ve bedeninizi rahatlatacak, gününüzü daha da keyifli hale getirecek en seçkin ve en yeni kozmetik ürünleri, www.beymen.com adresinde sizleri bekliyor.


Guardian Serisi İle Uzaktan Eğitime Yakın Koruma

Tüm öğrencilerin uzaktan eğitim aldığı bu dönemde İnform, Guardian UPS Serisi ile evler için mükemmel çözümler sunuyor. Line-İnteraktif mikroişlemci kontrollü teknolojisiyle yaşam alanlarında sürekliliği garanti altına alıyor.


Menapay, Tether Usdt İşlemleri Yapmaya Başladı

İlk blockchain SuperApp olan MenaPay’e USDT alıp satma ve USDT cüzdan özelliği geldi. Değeri sabit ve 1 Amerikan Dolarına eşit kripto para Tether (USDT) MenaPay'de kullanıma açıldı.


Tügiad’Dan İlave Paket Önerisi

Dünyanın COVİD-19 ile boğuştuğu ve tüm dünya ekonomilerinin olağanüstü tedbirler almaya yöneldiği bugünlerde, ülkemiz de çok ciddi bir sınavdan geçmektedir. Öncelikle, tüm insanlığın en kısa sürede bu tehlikeli dönemi geride bırakıp tekrar normal günlerine dönmesi en büyük temennimizdir.


Aybüke Pusat, Gillette Venus’Ün Türkiye’Deki İlk Marka Elçisi Oldu!

Gelişmiş bakım ürünleriyle kadınların tıraş deneyimini kusursuzlaştıran Gillette Venus’ün Türkiye’deki ilk marka elçisi yetenekli oyuncu Aybüke Pusat oldu.


Etiketler: Muhip Süeltürk, resim, ressam, sergi, Göçebe Tuvaller, resim sergisi, Nergis Orhon Soydaner, Conrad, Conrad Istanbul Bosphorus,

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.