26 Şubat 2019 Salı 10:05

GÜNDEM

Godaddy, Küçük İşletmelere Ssl’Nin Ne Olduğu Ve Web Siteleri İçin Neden Gerekli Olduğu Konusunda Bilgiler Verdi

KOBİ’lerin neredeyse yüzde 70’inin siber saldırılara maruz kaldığını belirten GoDaddy Türkiye ve MENA Bölge Direktörü Selina Bieber, küçük işletmelerin web sitelerini SSL sertifikası ile korumaktan nasıl faydalanabileceklerini açıkladı. Bieber, bir web sitesinden aktarılan verilerin korunmasının önemini ve bir SSL sertifikasının, müşterilerin kişisel verilerinin korunması ve işletmelere olan güvenin artması konusunda küçük işletmelere nasıl yardımcı olabileceğini anlattı.

Godaddy, Küçük İşletmelere Ssl’Nin Ne Olduğu Ve Web Siteleri İçin Neden Gerekli Olduğu Konusunda Bilgiler Verdi
Godaddy, Küçük İşletmelere Ssl’Nin Ne Olduğu Ve Web Siteleri İçin Neden Gerekli Olduğu Konusunda Bilgiler Verdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Simay Yıldız

KOBİ’lerin neredeyse yüzde 70’inin siber saldırılara maruz kaldığını belirten GoDaddy Türkiye ve MENA Bölge Direktörü Selina Bieber, küçük işletmelerin web sitelerini SSL sertifikası ile korumaktan nasıl faydalanabileceklerini açıkladı.

26 Şubat 2019 – Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, bir web sitesinden aktarılan verilerin korunmasının önemini ve bir SSL sertifikasının, müşterilerin kişisel verilerinin korunması ve işletmelere olan güvenin artması konusunda küçük işletmelere nasıl yardımcı olabileceğini anlattı.

GoDaddy Türkiye ve MENA Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili şunları söyledi: “Online güvenlik, küçük işletme sahipleri için önemli olmaya devam ediyor ve hiçbir işletmenin siber suçlular tarafından hedef alınmayacak kadar küçük veya yeni olmadığını unutmamak gerekiyor. ABD’de yapılan bir araştırma, küçük işletmelerin yüzde 67’sinin siber saldırı mağduru olduğunu ve yüzde 58’inin bir veri ihlali yaşadığını gösterdi. GoDaddy’nin en son açıkladığı Siber Güvenlik Raporu ise küçük işletmelerin yüzde 40’ının web sitelerinde güvenlik açıkları olup olmadığını kontrol etmediklerini ortaya koydu. Ancak Google Chrome’un SSL sertifikası ile korunmayan web sitelerini adres çubuğunda ‘Güvenli Değil’ olarak işaretlemesi gibi gelişmeler ile birlikte, hem işletmeler, hem de tüketiciler arasında online güvenlik konusundaki farkındalık artıyor.”

SSL (Güvenli Yuva Katmanı ya da Taşıma Katmanı Güvenliği), kredi kartı bilgileri, online formlar aracılığıyla gönderilen kişisel bilgiler, kullanıcı adları ve şifreler gibi veriler dahil olmak üzere, bir web sitesi ile sunucu arasındaki verileri koruyan bir şifreleme teknolojisidir. SSL koruması olmadan, ele geçirilen veriler siber suçlular tarafından kolayca okunabilir ve kötüye kullanılabilir. Bir web sitesi SSL sertifikası ile korunuyorsa, adres çubuğunun köşesinde bir asma kilit simgesi görünür ve sitenin URL’sinin önünde HTTPS bulunur.

SSL sertifikası bir işletmenin web sitesine nasıl yardımcı olur?

GoDaddy, ziyaretçilerin ve müşterilerin, güvenliklerinin web sitesi sahibi olan işletmeler tarafından ciddiye alındığını bilmek istediklerini açıkladı ve SSL sertifikası ile korunmanın, bir işletme web sitesine sağladığı ek faydaları paylaştı.

Müşterilerle güven oluşturur

Bir web sitesinin SSL Sertifikası olması, adres çubuğundaki asma kilit simgesi de dahil olmak üzere, web sitesinin kullanıcılarına işletmenin güvenlik konusunu ciddiye aldığını ve koruma sağlamak için çalıştığını gösterir. Bu, müşteriler için hem işletmeye, hem de işletmenin web sitesine yönelik güven oluşturulmasına yardımcı olabilir.

Arama motoru sonuçlarını iyileştirir

Google Chrome örneğinde de olduğu gibi, arama motorlarının web sitesi güvenliği konusunu daha ciddiye almaları ile, SSL koruması sağlamış bir web sitesi, koruması olmayan bir web sitesine kıyasla arama motoru sonuçlarında daha yukarılarda çıkabilir. Bu, bir web sitesinin arama motoru sayfa gösterimlerinde daha yükseğe çıkmasına ve kullanıcılar tarafından daha görünür olmasına yardımcı olabilir.

Kredi kartı bilgilerini korur

İnsanlar bir web sitesinden alışveriş yapacakları zaman kredi kartı bilgilerinin korunduğundan emin olmak isterler. Hatta GoDaddy gibi bazı hosting şirketlerinin, bir web sitesinin kredi kartı kabul etmeden önce SSL ile güvence altına alınmasını gerektiren hizmet şartları bulunur. SSL, bir web sitesindeki kredi kartı bilgilerinin üçüncü taraflarca görülüp çalınmasının önlenmesine yardımcı olabilir.

Şifreli girişleri korur

Veri koruma ve SSL yalnızca e-ticaret yapan işletmeleri ilgilendirmez. Şifre korumalı sayfaları olan ya da üyelik sistemi ile çalışan web siteleri de SSL Sertifikası’ndan yararlanabilir. Giriş bilgilerinin ve kişisel verilerinin korunduğunu bilmek, ziyaretçilerinizin bu bilgileri web sitenizde paylaşırken kendilerini daha güvende hissetmelerine yardımcı olabilir.

Web formlarını güvence altına alır

Web sitesi güvenliği testimizi yapmak ve online güvenlik konusunda öneriler almak için https://tr.godaddy.com/blog/web-sitesi-guvenligi-testi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler ve girişimciler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Web Sitesi Mimarı’nın yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor. Daha fazla bilgi için https://tr.godaddy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Çam Balında 100 Milyon Dolar İhracat Hedefi

Vitamin ve mineraller açısından çok zengin olan ve Türkiye’nin üretiminde dünya lideri olduğu çam balının daha fazla ihraç edilebilmesi için üretiminin desteklenmesi talep edildi.


Ptt Aş Ve Myk’Dan Mesleki Yeterlilik Protokolü

POSTACILARIN MESLEK STANDARDI BELİRLENİYOR


Sodexo, 1 Yılda 1,6 Milyondan Fazla Misket Kazandırdı!

Sodexo, 1 yılda 1,6 Milyondan Fazla Misket Kazandırdı!


Hearthstone’Da Kartlar Yeniden Dağıtılıyor

21.05.2019 – Blastmaster Boom, Hearthstone’un 3 Haziran’da başlayacak olan Rise of the Mech etkinliğinde cephanesini ve en sevdiği oyuncaklarını güncellemek için sahalara geri dönüyor. Bu etkinlik kapsamında gelenleri özetleyecek olursak:


Yaz Işıltısı İçin Saçlarınızın İhtiyacı Olan Tek Şey Nem!

Güneşin sıcağı, denizin tuzu ve havuzun kloruyla "başımıza" bir yaz daha geliyor! Rengini kaybeden, kırılan ve zor uzayan saçlarla mutsuz olmamak için onlara doğru bir bakım uygulamak şart... Herbalife laboratuvarlarında geliştirilen Herbal Aloe Güçlendirici Saç Kremi, sülfat ve paraben içermemesi nedeniyle saç kalitesini artırmada fayda sağlıyor.


Etiketler: GoDaddy, küçük, online, için, yardımcı

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.