17 Nisan 2019 Çarşamba 10:03

GÜNDEM

Godaddy, Turizm Haftası Kapsamında Turizm Sektöründeki Küçük İşletmelerle Dijital İpuçları Paylaştı

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, Turizm Haftası kapsamında turizm sektöründeki işletmelerle dijital ipuçları paylaştı. Küçük işletmelerin, büyük firmalar seviyesinde pazarlama bütçelerinin bulunmadığına dikkat çeken GoDaddy, uygun maliyetli dijital araçları kullanarak görünürlüklerini ve rekabet avantajını artırabileceklerini belirtti.

Godaddy, Turizm Haftası Kapsamında Turizm Sektöründeki Küçük İşletmelerle Dijital İpuçları Paylaştı
Godaddy, Turizm Haftası Kapsamında Turizm Sektöründeki Küçük İşletmelerle Dijital İpuçları Paylaştı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Simay Yıldız

Dijitalleşmenin, turizm sektöründeki küçük işletmelerin global rekabet ortamına uyum sağlamaları doğrultusunda önemli bir adım olduğunu belirten GoDaddy, bir online varlığın oluşturulması ve dijital pazarlamaya dair beş ipucu paylaştı.

17 April 2019 – Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, Turizm Haftası kapsamında turizm sektöründeki işletmelerle dijital ipuçları paylaştı. Küçük işletmelerin, büyük firmalar seviyesinde pazarlama bütçelerinin bulunmadığına dikkat çeken GoDaddy, uygun maliyetli dijital araçları kullanarak görünürlüklerini ve rekabet avantajını artırabileceklerini belirtti.

GoDaddy Türkiye ve MENA Bölge Direktörü Selina Bieber, konuyla ilgili olarak, “Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, yakın zamanda turizm sektöründe global rekabetin son derece kesin olduğunu belirterek, oyunda kalmak isteyen işletmelerin kendilerini yenilemesi ve geliştirmesi gerektiğine değindi. GoDaddy olarak, dijitalleşmenin bu doğrultuda önemli bir adım olduğuna inanıyoruz. Teknolojideki hızlı gelişmeler ve internet kullanımındaki artışın da katkısıyla online seyahat pazarı yükselişte. Turizm sektöründeki büyük firmalar gibi büyük bütçelere sahip olmayan küçük işletmeler için de GoDaddy’nin sundukları gibi uygun maliyetli ve kullanımı kolay dijital araçlar mevcut. Küçük işletmeler de bir dijital kimlik oluşturup, onu kolayca yöneterek online pazarlamanın sunduğu avantajlardan faydalanabilir, daha fazla müşteriye ulaşarak işletmelerini büyütebilirler.”

GoDaddy’nin turizm sektöründeki küçük işletmeler ile paylaştığı beş dijital ipucu şöyle:

1. Alan adınızı seçin ve kaydettirin

Online dünyaya giriş yapmanın ilk adımı bir alan adı seçmek ve kaydettirmek. Alan adınızı, internetteki gayrimenkulünüz olarak düşünebilirsiniz. Otelinizin, tesisinizin, işletmenizin adına ve lokasyonuna uygun bir alan adı seçmeniz faydalı olacaktır. Basit ve hatırlaması kolay bir alan adı seçin. Aklınızdaki alan adlarının mevcut olup olmadığını kontrol etmek ve alan adınızı kaydettirmek için GoDaddy’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2.Web sitenizi kurun

İkinci adım, küçük işletmeniz için bir web sitesi kurmak. Web siteniz, online varlığınızın merkezi olacağı için doğru bir seçim yapmak önemli. Kaliteli bir web sitesinin fonksiyonel, göz alıcı, arama motorları ve mobil uyumlu olması gerekiyor. GoDaddy’nin Web Sitesi Mimarı gibi uygun maliyetli, kullanımı kolay araçlar bir saatten kısa sürede profesyonel görünümlü, mobil ve arama motoru uyumlu bir web sitesi kurmanızı sağlıyor. Web sitenizde işletmenizin ve ekibinizin fotoğraflarına, ziyaretçilerinizin hoşuna gidecek aktivite önerileri gibi bilgilere yer verebilirsiniz.

3.E-posta pazarlamanın avantajlarından faydalanın

İşletmenizi online dünyada pazarlamanın pek çok yolu var ve e-posta pazarlama, en iyi performans gösteren dijital pazarlama kanalı olarak öne çıkıyor. E-posta pazarlama üzerinden işletmenizle ilgili haberleri ve en son gelişmeleri paylaşabilir, kampanyalarınızı duyurabilir, işinize dair bilgiler ve ziyaretçilerinize özel bilgi ve ipuçları paylaşabilirsiniz. E-posta pazarlama mesajlarınızda değerli içeriklere yer vermeniz, müşterilerinizin sizi konunun uzmanı olarak görmesine yardımcı olacağı gibi akıllarında kalmanızı da sağlayabilir. GoDaddy’nin E-Posta Pazarlama aracı gibi online araçlar ile e-posta pazarlama kampanyalarınızı teknik bilgiye ihtiyacınız olmadan, kolaylıkla oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.

4.Arama motorlarının web sitenizi sevdiğinden emin olun

İnsanlar, bir ürün veya hizmet araştıracakları zaman ilk başvurdukları yer genellikle akıllı telefonları oluyor. Arama motorlarında görünür olabilmeniz için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) konusuna biraz zaman ayırmanız gerekiyor. Hedef kitlenizin arama yaparken ne gibi kelimeler kullanabileceğini düşünün: “Antalya otel” mi, “İstanbul Türk Hamamı olan oteller” mi? İşinize ve işletmenize en uygun, sıklıkla kullanılan anahtar kelimeleri seçerek web sitenizde metinlerde bunlara yer verin. GoDaddy’nin SEO aracı gibi araçlar uygun kelimeler önererek, optimizasyon yapmanıza yardımcı olduğu gibi web sitenizin Google performansını takip etmenizi de sağlayabilir.

5.Ziyaretçilerinizin yorumlarına kulak verin

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Web Sitesi Mimarı’nın yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor. Daha fazla bilgi için https://tr.godaddy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Web sitesi kurmak ve online pazarlama gibi konularda bilgi almak için GoDaddy’nin Türkçe Blogunu ziyaret edebilirsiniz: https://tr.godaddy.com/blog/?isc=emeasbrand

İlginizi Çekebilir

Lenovo, Akıllı Dönüşüm Stratejisi Ve Güçlü Operasyonu İle Rekor Düzeyde Gelir Elde Etti

Lenovo, akıllı dönüşüm stratejisi ve güçlü operasyonu ile rekor düzeyde gelir elde etti


Neredeyse Herkes Yeni Çıkan Teknolojileri Denemek İstiyor!

Dijital dönüşüm odaklı yönetim danışmanlığı hizmetleri veren GelecekHane’nin yaptığı “Türkiye Dijitalleşme Algısı” araştırmasının sonuçları teknoloji kullanım alışkanlıkları ile ilgili önemli sonuçlar ortaya koydu. Kullanıcıların kaygılarına rağmen hayatına değer katan dijital yenliklere açık olduğunu gösteren araştırmaya göre, Türkiye’de yeni çıkan teknolojileri denemek isteyenlerin oranı %94.


Gyoder, Yabancıya Konut Satışı Konusunda Sektöre Rehberlik Ediyor

GYODER’in, sektörün gelişimi için ihtiyaç duyulan konuları tespit etmek ve eğitim ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirdiği ‘GYODER Akademi, yabancıya gayrimenkul satışı sürecini anlatan ‘Yabancıya Konut Satışı, Taşınmaz Edinimi, Vatandaşlık Alma Süreci Bilgilendirme Toplantısı’ düzenledi. Katılımın ücretsiz olduğu toplantıda süreç tüm yönleriyle masaya yatırıldı ve merak edilen tüm sorular, bu alanda yetkili uzman isimler tarafından cevaplandırıldı.


Fest Travel'dan Yeni Bir Rota Papua Yeni Gine

FEST Travel’dan Yeni Bir Rota Daha!


Urtim’Den Öğrencilere Hediye Betonarme Yapı Sistemleri Atölyesi

URTİM KALIP VE İSKELE SİSTEMLERİ A.Ş


Etiketler: GoDaddy, online, gibi, için, dijital

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.