17 Nisan 2019 Çarşamba 10:03

GÜNDEM

Godaddy, Turizm Haftası Kapsamında Turizm Sektöründeki Küçük İşletmelerle Dijital İpuçları Paylaştı

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, Turizm Haftası kapsamında turizm sektöründeki işletmelerle dijital ipuçları paylaştı. Küçük işletmelerin, büyük firmalar seviyesinde pazarlama bütçelerinin bulunmadığına dikkat çeken GoDaddy, uygun maliyetli dijital araçları kullanarak görünürlüklerini ve rekabet avantajını artırabileceklerini belirtti.

Godaddy, Turizm Haftası Kapsamında Turizm Sektöründeki Küçük İşletmelerle Dijital İpuçları Paylaştı
Godaddy, Turizm Haftası Kapsamında Turizm Sektöründeki Küçük İşletmelerle Dijital İpuçları Paylaştı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Simay Yıldız

Dijitalleşmenin, turizm sektöründeki küçük işletmelerin global rekabet ortamına uyum sağlamaları doğrultusunda önemli bir adım olduğunu belirten GoDaddy, bir online varlığın oluşturulması ve dijital pazarlamaya dair beş ipucu paylaştı.

17 April 2019 – Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, Turizm Haftası kapsamında turizm sektöründeki işletmelerle dijital ipuçları paylaştı. Küçük işletmelerin, büyük firmalar seviyesinde pazarlama bütçelerinin bulunmadığına dikkat çeken GoDaddy, uygun maliyetli dijital araçları kullanarak görünürlüklerini ve rekabet avantajını artırabileceklerini belirtti.

GoDaddy Türkiye ve MENA Bölge Direktörü Selina Bieber, konuyla ilgili olarak, “Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, yakın zamanda turizm sektöründe global rekabetin son derece kesin olduğunu belirterek, oyunda kalmak isteyen işletmelerin kendilerini yenilemesi ve geliştirmesi gerektiğine değindi. GoDaddy olarak, dijitalleşmenin bu doğrultuda önemli bir adım olduğuna inanıyoruz. Teknolojideki hızlı gelişmeler ve internet kullanımındaki artışın da katkısıyla online seyahat pazarı yükselişte. Turizm sektöründeki büyük firmalar gibi büyük bütçelere sahip olmayan küçük işletmeler için de GoDaddy’nin sundukları gibi uygun maliyetli ve kullanımı kolay dijital araçlar mevcut. Küçük işletmeler de bir dijital kimlik oluşturup, onu kolayca yöneterek online pazarlamanın sunduğu avantajlardan faydalanabilir, daha fazla müşteriye ulaşarak işletmelerini büyütebilirler.”

GoDaddy’nin turizm sektöründeki küçük işletmeler ile paylaştığı beş dijital ipucu şöyle:

1. Alan adınızı seçin ve kaydettirin

Online dünyaya giriş yapmanın ilk adımı bir alan adı seçmek ve kaydettirmek. Alan adınızı, internetteki gayrimenkulünüz olarak düşünebilirsiniz. Otelinizin, tesisinizin, işletmenizin adına ve lokasyonuna uygun bir alan adı seçmeniz faydalı olacaktır. Basit ve hatırlaması kolay bir alan adı seçin. Aklınızdaki alan adlarının mevcut olup olmadığını kontrol etmek ve alan adınızı kaydettirmek için GoDaddy’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2.Web sitenizi kurun

İkinci adım, küçük işletmeniz için bir web sitesi kurmak. Web siteniz, online varlığınızın merkezi olacağı için doğru bir seçim yapmak önemli. Kaliteli bir web sitesinin fonksiyonel, göz alıcı, arama motorları ve mobil uyumlu olması gerekiyor. GoDaddy’nin Web Sitesi Mimarı gibi uygun maliyetli, kullanımı kolay araçlar bir saatten kısa sürede profesyonel görünümlü, mobil ve arama motoru uyumlu bir web sitesi kurmanızı sağlıyor. Web sitenizde işletmenizin ve ekibinizin fotoğraflarına, ziyaretçilerinizin hoşuna gidecek aktivite önerileri gibi bilgilere yer verebilirsiniz.

3.E-posta pazarlamanın avantajlarından faydalanın

İşletmenizi online dünyada pazarlamanın pek çok yolu var ve e-posta pazarlama, en iyi performans gösteren dijital pazarlama kanalı olarak öne çıkıyor. E-posta pazarlama üzerinden işletmenizle ilgili haberleri ve en son gelişmeleri paylaşabilir, kampanyalarınızı duyurabilir, işinize dair bilgiler ve ziyaretçilerinize özel bilgi ve ipuçları paylaşabilirsiniz. E-posta pazarlama mesajlarınızda değerli içeriklere yer vermeniz, müşterilerinizin sizi konunun uzmanı olarak görmesine yardımcı olacağı gibi akıllarında kalmanızı da sağlayabilir. GoDaddy’nin E-Posta Pazarlama aracı gibi online araçlar ile e-posta pazarlama kampanyalarınızı teknik bilgiye ihtiyacınız olmadan, kolaylıkla oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.

4.Arama motorlarının web sitenizi sevdiğinden emin olun

İnsanlar, bir ürün veya hizmet araştıracakları zaman ilk başvurdukları yer genellikle akıllı telefonları oluyor. Arama motorlarında görünür olabilmeniz için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) konusuna biraz zaman ayırmanız gerekiyor. Hedef kitlenizin arama yaparken ne gibi kelimeler kullanabileceğini düşünün: “Antalya otel” mi, “İstanbul Türk Hamamı olan oteller” mi? İşinize ve işletmenize en uygun, sıklıkla kullanılan anahtar kelimeleri seçerek web sitenizde metinlerde bunlara yer verin. GoDaddy’nin SEO aracı gibi araçlar uygun kelimeler önererek, optimizasyon yapmanıza yardımcı olduğu gibi web sitenizin Google performansını takip etmenizi de sağlayabilir.

5.Ziyaretçilerinizin yorumlarına kulak verin

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Web Sitesi Mimarı’nın yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor. Daha fazla bilgi için https://tr.godaddy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Web sitesi kurmak ve online pazarlama gibi konularda bilgi almak için GoDaddy’nin Türkçe Blogunu ziyaret edebilirsiniz: https://tr.godaddy.com/blog/?isc=emeasbrand

İlginizi Çekebilir

Logo Yazılım “Deloitte Technology Fast 50 Türkiye 2019”Da “Big Stars” Ödülü Aldı

2006 yılından buyanadüzenlenenDeloitte TeknolojiFast50TürkiyeProgramı’ndaLogo Yazılım, “Büyükler Ligi” olarak anılan ve 2018 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon avro ve üzeri olan teknoloji şirketlerinin, son dört yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirildiği “BigStars”kategorisindeödülelayıkgörüldü. Logo Yazılım, ikinciödülünüdeTeknolojiFast 50Türkiye2019listesindekikonumuilealdı.


Birevim Yeni Evlenecek Çiftlere, Birevim’Den “Birlikte Mutluluk”

Yeni evlenecek çiftlere,


Puma Ve Randomevent’Ten Klişelere Meydan Okuyan Koleksiyon

PUMA ve Randomevent’ten Klişelere Meydan Okuyan Koleksiyon


Microsoft’Tan 1 Milyar Dolarlık Çevre Yatırımı

Microsoft, önümüzdeki on yıl içinde "karbon negatif" şirket olma hedefini açıkladı. Microsoft CEO’su Satya Nadella, Başkanı Brad Smith ve Finans Direktörü Amy Hood, çevreye duyarlı teknolojilerin geliştirilmesine yardımcı olmak için 1 milyar dolar yatırım yapacaklarını duyurdu. Oluşturulacak olan İklim İnovasyonu Fonu’yla 2030 yılında karbon ayak izini ortadan kaldırma konusunda iddialı bir taahhütte bulunan Microsoft, 2050 yılında ise kurulduğundan bu güne kadar yaydığı tüm karbon miktarını sıfırlamanın da ötesine geçmeyi hedefliyor.


İstanbulkart İşlemlerinde Kuyruğa Son

İSTANBULKART İŞLEMLERİNDE KUYRUĞA SON


Etiketler: GoDaddy, online, gibi, için, dijital

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.